Maraton v italských Benátkách (VeniceMarathon): Jen šestnáct oblouků do cíle

Maraton v italských Benátkách (VeniceMarathon): Jen šestnáct oblouků do cíle

Pokud vás láká zkusit si maraton v cizině, který je perfektně zorganizovaný, má úžasnou atmosféru, relativně snadnou dostupnost a spoustu závodníků, tak byste měli začít přemýšlet o VeniceMarathonu neboli maratonu v italských Benátkách.

Ano, i v historickém a okouzlujícím městě protkaném kanály se dá uspořádat maraton pro více jak 4000 lidí. Startuje se ve zhruba 25 km vzdáleném městečku Stra. Na trase podél řeky Brenty se můžete kochat benátskými vilkami a zavzpomínat, co víte o bohaté kultuře či historii kraje. Času na to budete mít dost 🙂

Prohlédněte si další fotografie k článku…

16 mostů je pro někoho 16 oblouků vítězství a pro někoho 16 oblouků utrpení

Před samotným vstupem do Benátek čeká každého běžce 4 km dlouhý most Svobody, což je zážitek sám o sobě. V samotných Benátkách vás pak čeká průběh náměstím sv. Marka a dav fanaticky povzbuzujících fanoušků. Po 40 km se objevuje specialita tohoto maratonu a to mosty. 16 mostů je pro někoho 16 oblouků vítězství a pro někoho 16 oblouků utrpení. Každopádně v cíli jsou všichni stejně šťastní a vyčerpaní.

Jedná se o tradiční mezinárodní maraton vedený italskými Benátkami, který je oceněn Stříbrnou známkou Mezinárodní atletické federace IAAF. Více informací o Benátském maratonu najdete v termínovce.

Mezi mnoho faktorů, proč si vybrat tento maraton, je jeho organizace a dostupnost

Organizace tohoto závodu je bezchybná. Možná jen trochu delší čekání před samotným startem. Čeká se totiž, než autobusy dovezou všechny běžce na start. Věci se dají ze startu poslat kamionem do cíle, kde na vás budou čekat. Pro ty, co chtějí podobný zážitek, ale maraton je pro ně dlouhá trať, je možnost si zaběhnout desítku. Další faktor, proč si vybrat právě tento maraton je dostupnost. Závod se běží v neděli ráno, takže se nabízí jako varianta prodlouženého víkendu, kdy po závodě je dostatek času na přesun domů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: