Marmolada Super Vertical – troufnete si na náročný závod až k „střeše“ Dolomit?

Marmolada Super Vertical – troufnete si na náročný závod až k „střeše“ Dolomit?

V sobotu 30. 6. 2018, se v italských Dolomitech uskuteční Marmolada Super Vertical, dlouhý a náročný vertikal s parametry převýšení 1 800 metrů na 7,5 km!

Na konci června, konkrétně první prázdninovou sobotu 30. 6. 2018, se v italských Dolomitech uskuteční velmi zajímavý závod! Marmolada Super Vertical nabídne dlouhé a těžké stoupání z vesnice Malga Ciapela (1 450 m n. m.) až k vršku Punta Roca (3 265 m n. m.), který je součástí vrcholového hřebene masivu nejvyšší hory Dolomit Marmolady (3 343 m n. m.). Závodníky tak čeká na vzdálenosti 7,5 km převýšení přes 1 800 m!

Závod s výraznou českou stopou

Ačkoli už má akce několikaletou historii, letos doznává velkých změn (dříve měl tento vertical kratší vzdálenost a nižší převýšení).  Závod má totiž nového spolupořadatele, kterým je Caravan&Camping resort, který poměrně nově řídí Češka Blanka Milfait. Ano, ta Blanka, kterou jistě znáte jako „marmeládovou královnu“ jezdící po světě sbírat čerstvé lokální suroviny a vařit z nich marmelády. Blanka, ač silně spjatá se Šumavou, zakotvila v Dolomitech přímo pod nejvyšší horou Marmoladou, kde nyní provozuje a rozvíjí zmíněný resort. Ale zpět k běhání, Blanka Milfait má ke sportu opravdu velmi kladný vztah a má za sebou také mnoho běžeckých závodů. Samozřejmě si loni zaběhla i Marmolada Vertical a rozhodla se do něj letos organizátorsky výrazněji promluvit. Vyústil z toho opravdu náročný a dobře zajištěný závod, zvýšily se prize money a na startu se tak zřejmě setká velmi dobrá konkurence.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Bezpečnost na prvním místě

Všechny závodníky čeká delší a těžší trasa než dříve. Část vede po travnaté sjezdovce, část po holé skále, šotolinou a především přes ledovec, na kterém závodníci nazují stoupací železa. Nebezpečné úseky povedou pod bezpečnostním dohledem dronů a Alpských záchranářů. Každý účastník bude moci na vrcholu Punta Roca využít pro sestup do údolí kabinkové lanovky, pro doprovody zase bude na lanovku zajištěna sleva, takže vám klidně mohou přijet fandit do vyšších pater trati. Velkým benefitem akce je také bezplatné ubytování v kempu La Marmolada (vlastní stan/karavan).

Závod se koná v sobotu 30. 6. 2018 a je součástí Marmolada Full Running víkendu, který kromě vertikalu nabídne i dva lehčí závody (sobotní 4,5 km měřící Giro de Lago Fedaia a nedělní 21 nebo 11 km dlouhý Historical trail). My se do Dolomit chystáme a čeština tam určitě bude slyšet. Tak se také přidejte a zažijte skvělý vertikál!

Registrace a propozice: http://marmoladafullrunning.com/

FB stránka: https://www.facebook.com/Marmolada-Super-Vertical-1438814369746493/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: