Na Běhej lesy Karlštejn letos kralovala Rambová a Mrázek. Závodu se zúčastnilo více jak 2 tisíce běžců

Druhý závod seriálu Běhej lesy už je také minulostí. Nejrychleji absolvoval delší trať Jan Mrázek, v ženách pak obhájila vítězství z Brd Marcela Rambová. Na kratší 12km trati byli nejrychlejší Jana Grygarová a Zbyšek Lhota. Závod si zaběhlo 2 tisíce dospělých běžců a 300 dětí.

V prostředí nedaleko gotického hradu Karlštejn a oblíbeného běžně nepřístupného lomu Velká Amerika se v sobotu uskutečnil druhý závod seriálu Běhej lesy. Atraktivní trať přilákala tolik běžců, že Karlštejn už dlouho před závodem hlásil vyprodáno i v dětských kategoriích.

Prohlédněte si další fotografie ze závodu…

Jedná se o závod, který vede atraktivní lokalitou, kde na závodníky čeká běžně nepřístupný vápencový lom Velká Amerika a hrad Karlštejn. Více informací o Běhej lesy Karlštejn najdete v termínovce. Také si můžete přečíst reportáž z loňského ročníku.

Trasa byla skvěle značená, soupeři byli řádní

Po půl šesté startovním výstřelem odstartoval starosta obce Mořina Vojtěch Štička závod na 19 a 12 km. Do cíle kratšího závodu doběhl jako první Zbyšek Lhota před druhým Jiřím Křečkem. Pro třetí místo si doběhl z druhé startovní vlny Dan Fiala. „Trasa byla skvěle značená, soupeři byli řádní, takže super závod. Měl jsem náskok, tak jsem si mohl i tu trasu užít,“ pochvaloval si závod vítěz Zbyšek Lhota.

Mezi ženami opět zvítězila Jana Grygarová, na krk jí ale do posledního kilometru dýchaly druhá Alexandra Fraňková a Tereza Měchurová. „Běžela jsem dle svých možností. Úplně na krev, a pak ještě zrychlit,“ vysvětlovala svou taktiku nejrychlejší žena.

Některá stoupání byla nekonečná, ale trať byla moc hezká

V závodě na 19 km protnul cílovou pásku mezi muži jako první Jan Mrázek. „Musel jsem se soustředit na každý krok, některá stoupání byla nekonečná, ale trať byla moc hezká. Táhlé kopce mi vyhovují,“ pochvaloval si suverénní vítěz závodu. Na druhém místě doběhl Dušan Podroužek a na třetím Michal Vokrouhlík.

Další vítězství v seriálu Běhej lesy si připsala Marcela Rambová. „Bylo hrozné vedro, ale trať byla moc krásná. S druhou soupeřkou jsme se vzájemně vyhecovaly, bojovaly jsme až do posledního kilometru.“ Druhá skončila Svatoslava Kacířová před třetí Petrou Dolejšovou.

Seriál Běhej lesy pokračuje již 17. června závodem Běhej lesy Lednice, který nabídne závodníkům pamětihodnosti Lednicko-Valtického areálu. Registrovat se lze na www.behejlesy.cz.