Na Božím Daru Rock Point – Horskou výzvu ovládl Steklý se Žaloudkem

Na Božím Daru Rock Point – Horskou výzvu ovládl Steklý se Žaloudkem

Radek Steklý a Jan Žaloudek ovládli druhý závod seriálu Rock Point –Horská výzva. V Krušných horách si  dvojice doběhla pro absolutní prvenství na královské trase Long. Na Boží Dar ale dorazilo na sedm stovek běžců, kteří si to mezi sebou rozdali na třech trasách.

Na trasu Long se vydalo na 150 běžců a běžkyň

Na nejprestižnější trasu Long, která měřila 68 kilometrů, se pět minut před páteční půlnocí vydalo na sto padesát účastníků. V cíli ale byli nejrychlejší právě Radek Steklý s Honzou Žaloudkem, kteří cílovou pásku překvapivě protnuli o téměř tři čtvrtě hodiny rychleji než loňský vítěz Vlastimil Vágner. Zatímco Vágner loni potřeboval takřka osm hodin, Žaloudek se Steklým si s tratí poradili ze necelou sedm a čtvrt hodinu. „Ukazuje to, kam se Rock Point -Horská výzva posouvá a že je to závod čím dál zajímavější také pro kluky, kteří to s běháním myslí i trochu vážně,“ podotkl loňský vítěz Vágner.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Právě s ním a jeho fenkou Zoui nakonec letošní vítězové bojovali především. „Chtěli jsme vyhrát. Věděli jsme, že máme natrénováno. Měl jsem v cíli děti a chtěl jsem být v cíli první kvůli nim. No a pak nás honil Vlasta. Na každé občerstvovačce byl za námi, takže jsme museli makat. Nešlo oddechnout,“ sdělil člen vítězné dvojice Radek Steklý.

Jedná se o závod v horském běhu a trekingu, který se koná v Krušných horách. Více informací o Rock Point – Horské výzvě Krušné hry najdete v termínovce.

Vágner získal desáté vítězství v řadě v kategorii dogtreking

Vágnera, který doběhl druhý, nakonec od celkového prvenství nedělila ani minuta. „Kluci byli vždy dvě zatáčky přede mnou a já nebyl schopný je dorazit. Chtěl jsem hrozně, ale nešlo to,“ usmál se plzeňský běžec, který ale získal své desáté vítězství v řadě v kategorii dogtreking. „Tím jsem si splnil všechny své cíle na Horské výzvě. Vlastně už další nemám,“ svěřil se Vágner, který právě na Božím Daru svoji závodní běžeckou kariéru před dvěma lety odstartoval. „Prostě jsem si to přišel zkusit. Do cíle jsem doběhl třetí. Byl jsem z toho dojatý, protože to pro mě bylo první pódium v životě v jakémkoli sportu. Tak jsem si řekl, že když potrénuji, tak vyhraju, že to určitě půjde. A ono to šlo a dnes jsem završil svých vytoužených deset vítězství v řadě,“ říká Vágner, který se sám snaží veřejnost motivovat a proto i nechal pro Matěje Židlického vydražit svůj dárkový poukaz.

V kategorii mix byli nejlepší Kristýna Junková a Tomáš Eisner

Stejně jako řada dalších účastníků seriálu Rock Point – Horská výzva se zlatý dogtrekař během zejména baví a snaží se jím posouvat hranice své i soupeřů. Proto se rozhodl další závod na Šumavě dobrovolně vypustit. Podobně jako Vágner však hovořila také nejrychlejší žena královské trasy Kristýna Junková, která s Tomášem Eisnerem zvítězila v kategorii Mix týmů. „Já neběhám pro medaile, pro časy, pro výsledky, já běhám pro zážitky. Chci z toho mít radost a ne medaile. Horská výzva byla vlastně Tomášův nápad. Ráda běhám delší tratě, tak asi věděl, že mi to udělá radost. Trasa byla hezká, technická a z Plzně to pro nás byl pěkný výlet,“ shrnula spokojeně členka zlatého Mix týmu.

Vítězkami v ryze ženském týmu se stala Lucie Samcová s Veronikou Martínkovou

Zlatá děvčata dokázala, že tým může skvěle fungovat navzdory zcela rozdílnému bydlišti obou startujících. Lucie je ze Strakonic, Veronika z Ostravy. „Zahlédly jsme se v Jeseníkách. Já přišla o parťáka, který už běhat nechtěl, tak jsme si jednoduše s Verčou napsaly přes messenger. Horskou výzvu chceme jít naplno, ale ne na krev, prostě si chceme každý závod užít,“ sdělila Lucie Samcová, která za sebou nechala i svého muže Pavla, který vytvořil mužskou dvojici s Petrem Dvořákem.

V Krušných horách se bojovalo na třech distancích

Mimo nejdelší trasy Long (68 km) ještě na střední Half (42 km) a krátké Short (18,2 km). Na každé účastníci překonali mnoho svých osobních výzev a napsali řadu nových životních kapitol. Běžci se shodli, že změny, které provedl ambasador závodu a zkušený běžec Tomáš Bystřický, přispěly k velké atraktivitě do nedávna „nezajímavého“ závodu. „Já jsem si tu trasu užíval. My jsme orienťáci, takže ty úzké singly mě osobně moc bavily,“ pronesl usměvavý Pavel Vítek.

Opět nechyběl benefiční Pochod s Mixitkou

Rock Point – Horská výzva díky svému nesoutěžnímu benefičnímu Pochodu s Mixitkou tentokrát pomáhala mladému Matěji Židlickému, který trpí nevyléčitelným Angelmanovým syndromem. V týdnu navíc přišla od rodičů zpráva, že měl Matěj ošklivý úraz, kdy si po nekoordinovaném pádu zlomil tři hrudní obratle a musel být operován. „Věřím, že s tím se také zvedla větší vlna solidarity, protože jsme na startu pochodu zaznamenali rekordní počet účastníků. Celkově jsme pro Matěje vybrali příspěvek ve výši 16 004,- Kč a věříme, že mladému chlapci pomohou při jeho rehabilitacích,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu RockPoint – Horská výzva.

Výsledky

Muži Long

1. ELEVEN RUN TEAM – Radek Steklý + Jan Žaloudek  7:13:55

2. Vlastimil Vágner (dogtrekking)  7:14:33

3. Magna tým – Martin Pagáč + Michal Černý  7:39:28

Ženy Long

1. Dominika Slavotínková (dogtrekking)  8:35:53

2. Lucie Samcová + Veronika Martínková  8:48:01

3. Lucie Pichrtová  9:18:09

Mix Long

1. Runland Team – Kristýna Junková + Tomáš Eisner  7:46:23

2. FARMTEC TEAM – Jana Brydlová + Patrik Tmej  8:14:44

3. Trailrun.cz – Laky team – Roman Němec + Zuzana Hofová  8:28:03

Muži Half

1. Michal Vokrouhlík  3:48:01

2. Lukáš Hrda  3:56:45

3. Jiří Kadlec  3:58:00

Ženy Half

1. Taťána Straková  4:18:48

2. Markéta Procházková  4:30:46

3. Klára Mottlová  4:42:16

Mix Half

1. Lendy club – Denisa Krocová + Petr Jelínek  5:23:42

2. Endorfinové fretky – Martin Fujak + Kristina Mynářová  5:25:52

3. NIESZCZĘŚCIA BIEGAJĄ PARAMI – Gabriela Micherdzińska + Przemysław Golba  5:55:04

Short muži

1. Milan Krejčík  1:27:45

2. Jiří Švancara (dogtrekking)  1:29:04

3. Michal Fencl  1:30:11

Short ženy

1. Jaroslava Marešovská (dogtrekking)  1:46:00

2. Romana Lubinová (dogtrekking)  1:47:31

3. Tereza Langerová (dogtrekking)  1:49:54

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: