Nejrychlejší B7 v historii? Kdo bude útočit na titul mistrů ČR?

Nejrychlejší B7 v historii? Kdo bude útočit na titul mistrů ČR?

Pár dnů již zbývá do startu jubilejního desátého ročníku „devadesáti pěti kilometrů, které vám změní život“, Beskydské sedmičky. Letos vůbec poprvé se odstartuje z Třince krom závodu dvojic také závod jednotlivců, který je vyhlášen jako mistrovství ČR v kategorii Ultra Sky pod hlavičkou České skyrunningové asociace. Jaké favority letos na B7 uvidíme? A kdo se stane prvním vítězem v jednotlivcích?

Mezi muži v jednotlivcích můžeme očekávat boj na ostří nože. Většina favoritů z loňských let totiž startuje v jednotlivcích, a tak – počtem – velmi omezené startovní pole je nabité známými běžci. Asi největším favoritem je, díky dlouhým dredům nepřehlédnutelný, slovenský běžec Majo Priadka. Majo například letos stanovil nový traťový rekord na Stefanik Trailu nebo zvítězil na závodě Ultra Sierra Nevada s legendou Migulem Herasem. Na své páté vítězství bude útočit legenda B7, Stanislav Najvert, který celou svou letní přípravu směřuje právě na tento vrchol sezóny. Na čele se bude pravděpodobně pohybovat i Petr Hének – několikanásobný vítěz Jesenické100, který je dloiuhodobě na vysoké výkonnostní úrovni. Dalším v řadě favoritů je frýdeckomístecký Radek Chrobák. Po jednom z nejnáročnějších ročníků LH24, ve kterém zvítězil a obhájil tak loňský titul, jsme o něm tolik neslyšeli, můžeme ale věřit, že se na jubilejní první ročník jednotlivců B7 výborně připraví. Na startu se rovněž představí legenda českého triatlonu Petr Vabroušek, který může jen a jen překvapit – naposledy startoval se Zbyňkem Cyprou v roce 2012 a bylo z toho druhé místo. V neposlední řadě zmíníme také letos velmi rychle běhající beskydskou šavli Jakuba Uherka, nevyzpytatelného Petra Žákovského nebo, v porovnání se zmíněnými běžci, mladíky Tomáše Štveráka a vítěze letošní Nízkotatranské stíhačky a 3. muže Lysohorskéhu Ultra-Trailu Tadeáše Vyvijala. A kousat bude rozhodně i loni 3. pár Vláďa Řehák a Jarda Vicher. Jarda poslední měsíce žije téměř klášterním životem a vše podřizuje  jedinému cíli – zopakovat pódiové umístění (celá redakce je na něj zvědavá).

V ženách je horkou kandidátkou na vítězství Eliška Kaniová, loni čtvrtá na B7 v mixech, se nevzdá titulu bez boje. Stejně tak jako Lucka Samcová, Katka Trdlová, a především Michaela Mertová. Právě Míša Mertová může potrápit nejen ženské ale rozhodně i mužské startovní pole.

V párech již taková konkurence není. Mnoho běžců s ambicemi startuje v jednotlivcích, s výjimkou velmi sehraného páru Kamila Bezděka a Marka Novotného, kterého můžeme pasovat za hlavní favority mužských dvojic. V ženách obdobně jako Bezděka s Novotným můžeme označit letos druhé na LH24 Anetu Novákovou s Monikou Gemelovou. V párech jistě vysoké ambice má Barbora Macurová s Liborem Pavelou nebo pár Lucie a Petr Nohlovi.

Ať dopadne Beskydská sedmička jakkoli, jedno je však jisté, letošní ročník bude jeden z nejrychlejších právě díky prvnímu startu jednotlivců. Svět Běhu bude u toho a nabídne Vám jak psanou reportáž, tak fotoreportáž. Mimo to vám nabídne průběžné výsledky a dojmy z trati na své facebookové stránce.

/foto: Lukáš Podolák/

Zkušenosti čtenářů

Tomáš J.

Nebylo by nějaké info, v jakých botách běželi nejlepší závodníci B7. Děkuji

Katka p.

Hodilo by se i info, jak to zabehnout v takovém čase 🙂 Klobouk dolů vítězům!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: