Nejrychlejší půlmaraton světa RAS AL KHAIMAH 2022 už za necelý měsíc

Nejrychlejší půlmaraton světa RAS AL KHAIMAH 2022 už za necelý měsíc

Agentura Ras Al Khaimah Tourism Development Authority (RAKTDA) minulý týden odhalila trasu závodu a oznámila hvězdnou sestavu běžců světové úrovně, kteří se v sobotu 19. února zúčastní závodu Ras Al Khaimah 2022.

Půlmaraton Ras Al Khaimah 2022, který je proslulý svou rychlou a rovinatou tratí, odstartuje na Marjan Island Boulevard, přímo naproti hotelu Double Tree by Hilton a závodní vesnici. Závod pak běžce zavede na krásnou trasu po ostrově, která povede kolem všech hlavních hotelových destinací po silnici Sheikh Mohammed bin Salem Road, zakrouží po třídě Al Amwaj Avenue a poté se vrátí zpět na místo startu, kde protnou cílovou čáru.

Dojde k překonání světového rekordu?

Boje o prvenství v nejrychlejším půlmaratonu na světě se zúčastní Keňané Abel Kipchumba a Brigid Kosgei, kteří se utkají s nedávno oznámeným mezinárodním elitním atletem Jacobem Kiplimo a úřadujícím šampionem půlmaratonu Ras Al Khaimah 2020 Ababelem Yeshanehem.
Brigid Kosgeiová, současná světová rekordmanka v maratonu s cílem překonat svůj nejlepší půlmaratonský čas 1:04:49, je zkušenou a vyhledávanou běžkyní a skvěle doplňuje dosud potvrzenou elitní sestavu. Mezi úspěchy Kosgeiové patří druhé místo v maratonu na XXXII. olympijských hrách, první místo v londýnském maratonu v letech 2020 a 2019 a druhé místo v půlmaratonu v Ras Al Khaimah v roce 2020.
Ke Kosgeiové se připojil elitní atlet Abel Kipchumba, který se proslavil druhým nejrychlejším časem v kategorii půlmaraton 2021 s neuvěřitelným osobním rekordem 58:07. Kipchumba, který chce překonat svůj nejlepší osobní čas, by měl předvést vzrušující výkon a přidat tak další úspěch k řadě rekordů světové úrovně, mezi něž patří první místo na půlmaratonu ve Valencii 2021 a Adizero Road to Records 2021 a druhé místo na půlmaratonu v Neapoli 2020.

Abel Kipchumba a Brigid Kosgei – dvě největší hvězdy půlmaratonu Ras Al Khaimah 2022

Malebné prostředí závodu

Závod se opět vrátí na úchvatný ostrov Marjan, který je zasazen do malebného prostředí Arabského zálivu a nabízí všem sportovcům nedotčený výhled na bílé písečné pláže a třpytivé pobřeží emirátu. Úchvatná trasa závodu nabízí divákům spoustu příležitostí sledovat a povzbuzovat sportovce po celou dobu závodu. Kromě toho mohou diváci i běžci využít pulsující závodní vesnici, která nabídne spoustu zajímavých a interaktivních zážitků, včetně živé hudby, občerstvovacích vozů a rodinných aktivit.

Zdraví účastníků i doprovodu na prvním místě

15. ročník závodu World Athletics Gold Label tak opět přivítá elitní atlety, běžecké nadšence i amatéry z celého světa, aby se zúčastnili tohoto jedinečného závodu. Organizátorem akce je společnost RCS Sports and Events a účastníci se zde mohou registrovat již nyní. K dispozici mají výběr ze čtyř kategorií, přičemž ceny za včasnou registraci začínají na 330 AED za půlmaraton, 550 AED za půlmaratonskou štafetu pro dvě osoby, 100 AED za běh na 5 km a 60 AED za zábavný běh na 1 míli. S blížícím se termínem půlmaratonu se RAKTDA i nadále snaží upřednostňovat zdraví a pohodu všech účastníků a diváků v úzké koordinaci s příslušnými vládními subjekty, aby zajistila úspěšný průběh akce. Akce se uskuteční za přísných bezpečnostních opatření, aby bylo zajištěno zdraví a pohoda účastníků i diváků. Mezi bezpečnostní opatření patří požadavek, aby se účastníci prokázali dokladem o úplném očkování proti COVID-19.

Pro více informací a případnou registraci na půlmaratonu Ras Al Khaimah 2022 navštivte stránku https://www.therakhalfmarathon.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: