Největší Noční běh pro Světlušku se blíží

Největší Noční běh pro Světlušku se blíží

Tisíce běžců s čelovkami na hlavách osvítí 12. dubna v noci pražskou Stromovku. Před startem bude připraven doprovodný program se zajímavými hosty, vrcholem večera bude koncert kapely Zrní a následná fireshow. Výtěžek ze startovného jde na pomoc lidem s těžkým zrakovým postižením. Registrace jsou otevřené široké veřejnosti.

Přidejte se k běhu pro dobrou věc

Registrace na největší z pěti nočních Běhů pro Světlušku odstartují ve čtvrtek 12. dubna už v 18.30, start závodu bude ve 21 hodin. Mezitím ale na účastníky čeká ještě hodně zábavy. Na pódiu vystoupí například paralympioničky Anna Pešková a Nicole Fryčová, které následně také poběží. Ze známých osobností se běhu i programu zúčastní například herci Václav Neužil či Marek Adamczyk a programem budou provázet moderátoři Lucie Výborná a Stanislav Bartůšek. Vrcholem doprovodného programu bude koncert kapely Zrní od 20 hodin. Na místě budou také po celou dobu k dispozici nevidomí maséři a stánky s občerstvením.

Charitativní běhy Světlušky se rozrůstají i do regionů

V roce 2017 přispěla Světluška v Praze organizacím pomáhajícím nevidomým  částkou celkem 4 025 132 Kč. Jednotlivcům pak 1 308 514 Kč. Z peněz od Světlušky si příjemci pořídili například kurz obsluhy digitálního čtecího zařízení s hlasovým výstupem, kurz plavání a další sportovní aktivity, pedagogickou asistenci, dotykový tablet, studijní stipendia, přepis učebnic do Braillova písma včetně hmatové ilustrace apod.

Minulého ročníku běhu se zúčastnilo celkem přes 6 000 běžců a na projekt pomáhající lidem se zrakovým handicapem putovalo 2,6 milionů korun. V Praze loni běžely 4 000 lidí. S běháním potmě začala Světluška před sedmi lety právě v Praze. Popularita sportovní akce rychle rostla, a tak si Světluška poté vyrazila i do regionů. Letos jsme nově běželi v Plzni a dalšími zastávkami budou Brno, Olomouc a Jihlava.

Připojte se k akci na Facebooku a Instagramu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: