Nepálská běžkyně Mira Rai představí svůj příběh ve filmu + VIDEO

Nepálská běžkyně Mira Rai představí svůj příběh ve filmu + VIDEO

Kdo sleduje dění kolem ultra a trail runningu, tak si nemohl nevšimnout největšího objevu letošní sezóny, nepálské vytrvalkyně Mira Rai z týmu Salomon. Se svým příběhem nás seznámí prostřednictvím filmu.

Běžkyně, která ještě začátkem roku 2014 nevěděla, že trail running je sportovní disciplína, se tento rok dostala až na úplný vrchol tohoto sportu. Jako 14letá Mira Rai nechala školu, aby se připojila k maostickým povstalcům. Představa 14leté holčičky, kterou dnes vídáme na horských trailech s úsměvem ve tváři, jako mladistvého vojáka, je jen velmi těžko uvěřitelná.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Tvrdá práce v dětství jí fyzicky připravila na ty nejtěžší závody světa

Podle svých slov fyzickou kondici nabrala už jako mladá, aniž by věděla, že trénuje na jedny z nejtěžších závodů, a to chozením pro vodu do vzdálené řeky (to jí zabíralo 7 hodin), nošením těžkých pytlů rýže a prací na polích ve vysoké nadmořské výšce. Její život se změnil o 180 stupňů po vítězství v závodě v hlavním městě Nepálu Káthmándú, který vyhrála bez nějakého většího tréninku. O rok později už začala sbírat cenné skalpy na evropských tratích: za zmínku stojí například vítězství v závodě Sellaronda 56 km, kde navíc vytvořila nový traťový rekord.

Cílem je motivovat mladé Nepálce k aktivnímu životnímu stylu

Tady je jen malá ukázka toho, co se pro nás chystá:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: