Nezáleží na věku či pohlaví, běh spojuje! RunCzech představil kampaň THEY LOVE ME HERE

Nezáleží na věku či pohlaví, běh spojuje! RunCzech představil kampaň THEY LOVE ME HERE

Pořadatel vytrvaleckých závodů RunCzech představil novou kampaň s názvem THEY LOVE ME HERE, kterou komunikuje svůj dlouhodobý přístup ke všem běžcům. Na detailech pracoval kreativní tým RunCzech a americký reklamní stratég Richard Herstek. „Kampaň má vyjádřit náš respekt ke všem běžcům. Všichni bez rozdílu jsou pro nás na prvním místě,“ uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

„Každý, kdo má odvahu si nazout pár běžeckých bot, překonat se, sáhnout si na dno a jít do toho s námi, si zaslouží náš respekt. Zaslouží si naši podporu. A zaslouží si ty nejlepší zážitky ze závodů, jaké můžeme společně vytvořit. Ty nejlepší zážitky na světě,“ stojí mimo jiné v kampani, která říká, že běžci jsou hrdinové a mají je rádi úplně všude.
Kreativec Richard Herstek spolupracuje s RunCzech od roku 2017, vymyslel pro něj například heslo All Runners Are Beautiful. Kampaň odráží vize RunCzech pro sezónu 2023 i ty následující. „Proč jsou všichni běžci krásní? Mají odvahu. Bojují s živly a bolestí. Starají se o své zdraví. Běžci mají cíle, odhodlání a srdce,“ objevuje se také v kampani.
RunCzech v Česku pořádá prestižní mezinárodní závody jako například Prague International Marathon, Prague Half Marathon, Grand Prix, Pražskou štafetu nebo sérii Mattoni 1/2maraton v Olomouci, Karlových Varech, Českých Budějovicích a v Ústí nad Labem. Závody RunCzech jsou oceněny známkou kvality od World Athletic. Loni se jich účastnilo 95 tisíc běžců.

Sledujte sérii závodů RunCzech živě!

Letošní sezona posune hranice živého vysílání běžeckých závodů. RunCzech, jeden z největších a nejuznávanějších organizátorů běžeckých akcí v Evropě, začal spolupracovat se streamovací platformou Pulse.tv. Ta se stane oficiálním partnerem živého vysílání pro celé portfolio RunCzech závodů v roce 2023, a to včetně 1/2Maratonu Praha a Prague International Marathon. Diváci na trase tradičních závodů budou moci přepínat kamery nebo chatovat.
Jedná se o zcela novou dimenzi sledování běžeckých závodů. Pulse.tv je platforma určená pro sportovní akce, která poskytuje globální běžecké komunitě přístup k více zdrojům přenosu přímo z trasy. Stačí si vybrat kameru a sledovat běžecké závody v reálném čase i kdykoliv po závodě.
Vše funguje na základě mobilní aplikace, eliminuje se tak potřeba drahých vysílacích systémů nebo velkých televizních kamer. Do budoucna bude navíc možné obohatit přenos záběry od fanoušků. Pulse.tv navíc dokáže zobrazovat data o výkonech jednotlivých sportovců, divák tak zjistí například informace o tempu, a v reálném čase o tom diskutovat s ostatními.
„Cílem RunCzech je vytvořit absolutní propojení mezi závodem a diváky. Chceme je zaujmout statistikami založenými na datech v reálném čase, aby lépe porozuměli zážitku z běhu na dlouhé vzdálenosti a více si vše užili,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.
Přes Pulse.tv budou diváci moct zachytit výkony svých přátel nebo blízkých lidí, kteří poběží některý závod RunCzech, ať v Praze nebo v dalších regionech. Všechny streamy budou navíc k dispozici dlouho po závodě, takže i samotní aktéři si pak zpětně mohou připomenout nezapomenutelné momenty, ve kterých překonali sami sebe.
„Sami jsme běžci a milujeme, co RunCzech a jejich komunita zastává. Toto partnerství umožňuje zbytku světa naladit a sdílet zkušenosti nebo energii v den závodu, ať už jsou kdekoli na světě. Z pohodlí domova tak můžete fandit přátelům a díky telemetrii v reálném čase uvidíte, jak rychle elitní atleti běží,“ doplnil Armand du Plessis, generální ředitel Pulse.tv.

RunCzech bojuje proti dětské obezitě i problémy s psychikou. Startuje 25. ročník Juniorského maratonu.

Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky startuje semifinálovými koly už 4. dubna v Pardubicích, postupně se poběží ve všech krajských městech a v Praze. Nejrychlejší školy pak postoupí do mezinárodního finále, které se koná 7. května, tedy v den slavného Prague International Marathonu. Neziskový projekt má za cíl propagovat zdravý životní styl a motivovat studenty k pohybu a sportu. „Data o nárůstu nadváhy a obezity u dětí jsou podle odborníků alarmující, s problémy se potýká už víc než čtvrtina dětí. Jsme přesvědčeni, že společně dokážeme rozhýbat českou mládež, vzbudit větší zájem o sport, o běh a zdravý životní styl a podpořit i mentální zdraví dětí,“ říká Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.
Juniorský maraton je štafetový závod určený pro střední školy. Družstvo složené z deseti studentů společnými silami překonává maratonskou trať (42,125 km), přičemž alespoň tři z nich musí být dívky. Každý student zaběhne svůj úsek, tedy 4,2 km. Registrovat se může každá střední škola z České republiky až den před samotným závodem. Účast je zdarma (www.runczech.com/jmc).
Jenom v loňském roce se do semifinálových kol Juniorského maratonu zapojilo 179 týmů, tedy 1790 studentů a také 28 učitelských štafet. Za dosavadních 24 ročníků se celorepublikové akce, jejíž formát je světově unikátní, zúčastnilo přes 34 000 mladých běžců.
Součástí doprovodného programu Juniorského maratonu je také „Psycho Lounge“ stánek, v němž nezisková organizace Dělej co tě baví připravila speciální chillout zónu. Studenti v ní mohou načerpat fyzické i psychické síly. Zároveň získají informace a užitečné kontakty, na koho se v daném kraji obrátit v případě tíživé životní situace. „Běh a sport pomáhá přijít na pozitivní myšlenky, vyčistit si hlavu, a je tak trochu součást duševní hygieny. Navíc přispívá k aktivnímu životu a umožňuje lidem bez rozdílu věku sdílet radost z pohybu. Evropská unie sport dlouhodobě podporuje a v posledním roce se zaměřila také na podporu duševního zdraví,“ říká Monika Ladmanová, vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice, která je titulárním patronem akce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: