Joshua Cheptegei v Monaku opět první, na 5 km stále nenašel přemožitele

Joshua Cheptegei v Monaku opět první, na 5 km stále nenašel přemožitele

Tento rok je většina klasických podniků buď zrušena, nebo probíhají úplně jinou formou. Jedním takovým „speciálním“ závodem byl i ten v Monaku.

Obrovská konkurence nejrychlejších atletů

Nutno říct, že organizátoři zajistili opravu perfektní podmínky pro světové rekordy. Rychlou trať, žádné ostré zatáčky a konkurenci těch nejlepších. Ve startovní listině jsme mohli najít 7 mužů s osobním rekordem na 5 km nebo 5000 m s časem pod 13:30. Na straně ženského pole byla situace obdobná.

Světový rekord překonala Beatrice Chepkoech

 Už po několika minutách bylo jasné, že mezi muži se o světový rekord nakonec bojovat nebude. Joshua Cheptegei si totiž většinu závodu musel odtáhnout sám, přestože byl v několikačlenné skupince. Zhruba v polovině závodu se pole začalo trhat a Joshua Cheptegei, přestože nevylepšil svůj dosavadní světový rekord, protnul cílovou pásku v neuvěřitelném čase 13 minut a 11 sekund. Podobný průběh měl i ženský závod, kdy se vedoucí skupinka relativně rychle roztrhala. Nicméně mezi ženami byl finiš o něco šťastnější. Keňanka Beatrice Chepkoech se totiž podařilo překonat světový rekord na 5 km na silnici. Původní hodnotu 14:51 vylepšila o 7 sekund na 14 minut a 44 sekund.

NN Group

Pojišťovna, která působí v 18 zemích světa se silným zastoupením v Evropě a Japonsku. NN Group byla založena v Holandsku před téměř 170 lety. Svým klientům pomáhají finančně zabezpečit budoucnost. Poskytují důchodové pojištění investiční a bankovní produkty. Dlouhou dobu také intenzivně podporuje silniční běhy. Aktuálně NN Group sponzoruje více než 25 silničních závodů po celé Evropě a jsou hlavním partnerem Rotterdamského Maratonu. NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost v České republice sponzoruje NN Night Run, sérii zážitkových nočních běhů.

Koukněte na průběh celého závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: