Nutrilove Brnišťský půlmaraton se blíží!

Nutrilove Brnišťský půlmaraton se blíží!

V sobotu 28. 4. 2018 se v areálu Lesní zátiší v Brništi uskuteční Nutrilove Brnišťský půlmaraton. Jedná se o 5. ročník sportovně společenské akce, určené všem od nejmenších dětí po veterány, od aktivních atletů po hobby běžce a příznivce severské chůze.

Trasa hlavního závodu půlmaratonu je přesně změřena a certifikována dle metodiky ČAS

Hlavní závod se startuje v pravé poledne společně se čtvrtmaratonem a nordic walking (10,5 km) a štafetovým během (4 x 5275 m). Hlavní závody jsou měřeny pomocí čipové časomíry a již nyní je možné se registrovat přes web www.brnistskypulmaraton.cz. Registrace předem je zvýhodněna před registrací na místě, je levnější a prvních 150 přihlášených navíc obdrží dárek.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Tratě vedou malebným okolím areálu Lesní Zátiší

Trasa vede Brništěm, Stezkou hastrmanů, okolo rybníků, Panenského potoka, po vedlejších silnicích, polních a lesních cestách. Terén je převážně rovinatý, mírně zvlněný, povrch smíšený. V rámci půlmaratonu je vyhlášeno celkem 9 kategorií, ženy, muži a 7 veteránských kategorií (Ž35, Ž45, Ž55+, M40, M50, M60 a M70+). První tři závodníci v každé kategorii obdrží diplomy, skleněné medaile AJETO a věcné ceny od sponzorů. Nejrychlejší muž a žena z celkového pořadí obdrží hlavní cenu „koš s uzenou krůtou PROMINENT“.

Půlmaraton, čtvrtmaraton, štafetový běh a nordic walking, které se běží nádherným prostředím areálu Lesní Zátiší v Brništi. Více informací o Nutrilove Brnišťském půlmaratonu najdete v termínovce.

Závod je mimojiné specifický pestrou skladbou rozdávaných cen

Na čtvrtmaratonu jsou vyhlášeny stejné kategorie, ale u veteránských obdrží diplomy a ceny pouze vítězové. Chceme tak zachovat jako hlavní závod půlmaraton, ale zároveň ocenit veterány na poloviční trati. Náš závod je specifický také pestrou skladbou rozdávaných cen. Většina sponzorů je z řad zemědělců a potravinářů a proto nejlepší závodníci obdrží kromě jiného uzenářské výrobky, kysané zelí, knedlíky, mléčné výrobky a krmivo pro domácí mazlíčky.

Dětské závody až po veřejný běh jsou měřeny pomocí ručních stopek. Dětské kategorie od nejmenších po přípravky se konají na louce přímo v areálu. Závody mladších a starší žáků se konají na okruhu v přímé blízkosti areálu. Dorostenci a junioři startují společně s veřejným během 15 minut před startem hlavního závodu a běží po novém okruhu 3,3 km.

Akce se zrodila před pěti lety a neustále se rozvíjí

Akce se zrodila před pěti lety díky příležitosti a nápadu přemístit jeden končící závod z Jablonného v Podještědí do Brniště. Obec Brniště nám poskytla dobré zázemí v areálu Lesní zátiší, Atletický klub ZŠ Jablonné v Podještědí pod vedením Petra Kopřivy měl zkušenosti s pořádáním běžeckých závodů a Podralský nadační fond ZOD dostatek dobrovolníků, chuť a nadšení. Tato vzájemná spolupráce funguje a stále se rozvíjí.

V roce 2014 jsme začínali se 150 závodníky a v roce 2016 jsme již měli téměř 500 startujících. První dva ročníky byly celé pouze ručně měřené, od 3. ročníku již zajišťujeme čipovou časomíru. Letos budeme mít na trati dvě čipové brány, které umožní změřit úseky všem členům štafet a zároveň mezičasy ostatním běžcům. Štafetový závod 4 x 5275 m se běhá již od 2. ročníku. Čtyřčlenné týmy si rozdělí délku půlmaratonu rovným dílem a mohou startovat v kategoriích muži, ženy a mix týmy. Převoz členů štafet mezi stanovišti je zajištěn kyvadlovou dopravou.

Nebude chybět bohatý doprovodný program

Každý účastník závodů obdrží pamětní odznak BPM 2018 a absolventi hlavních závodů i dřevěnou pamětní medaili. Opět nám na návsi a v areálu zahraje živá kapela, letos Liberecká skupina ARIES. Závody jsou díky pestrému doprovodnému programu vhodné pro rodiny s dětmi. Připravené budou koutek pro děti, tvořivé dílničky, zábavné pohybové aktivity a soutěže pro děti a nově i jedna zábavná soutěž pro dospělé. Po vyhlášení se mohou závodníci těšit na losování tomboly o 6 hodnotných cen, lístek do tomboly obdrží všichni startující včetně dětí. Po losování tomboly budou nadále k dispozici stánky s občerstvením, krůtí gril, oheň na opékání vuřtů.

Těšíme se na vás!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: