Ochutnej exotiku – nejlepší běžecké trasy na Bali

Ochutnej exotiku – nejlepší běžecké trasy na Bali

Mnoho lidí cestuje na Bali hlavně za sluncem, bílým pískem a mořem. Spousta krásných pláží, hezké počasí po většinu roku, úžasné scenérie a přátelští lidé – není tedy divu, že je tento malý ostrov tak oblíbený mezi turisty. Je to také ráj pro běžce, jak pro amatéry, tak profesionály. V každé části Bali najdete různé běžecké stopy – od plážových, městských až po zelené. A tady jsou ty nejlepší z nich.

Nusa Dua

Nusa Dua je domovem mnoha luxusních hotelů a letovisek spravovaných Bali Tourism Development Center (BTDC) a nabízí několik běžeckých tratí. Díky BTDC je tato oblast opravdu dobře udržovaná. Pěší uličky spojující střediska jsou ideální volbou pro příležitostné běžce. Vysoké stromy vám pak poskytnou i dostatečný stín. Pro běžce, kteří touží po hezké scenérii, doporučuji běžet kolem pláže Mengia. Ať už se ale rozhodnete pro kteroukoli denní dobu, můžete si být jisti krásnými výhledy podél poloostrova.

Pláž Kuta

Kuta – asi nejznámější pláž Bali. Většinou nabitá turisty i místními obyvateli prodávající suvenýry již od dopoledne. Není to ale jen místo určené na opalování nebo popíjení čerstvého kokosu. Navzdory turistickým davům jsou v Kutě vydlážděné běžecké tratě. Můžete se vydat od pláže před Beach walk Kuta a běžet až do Seminyaku k Retreat & Spa. Po doběhnutí zpět budete mít v nohách krásných 10 km! Tato trasa je dostatečně dlouhá a je skvělým zážitkem. Cestou vám bude příjemně foukat do zad od moře. Je lepší vyběhnout ráno, již v šest hodin, není tam moc lidí a ještě není takové horko. Ale pokud vám nevadí davy, můžete vyrazit před setměním a cestou sledovat západ slunce.

TIP: Vyberte si jeden ze zájezdů na Bali a poznejte místní kulturu, pláže a chrámy. Zájezd Krásy Bali na 13 dní pořídíte od 42 990 Kč.

Pláž Sanur

Skvělé místo pro příležitostné běžce. Sanur má podobně dobře zpevněné běžecké tratě jako Kuta, jen jsou širší a méně turistické. Běžecká dráha začíná od pláže Segara Ayu, pokračuje přes pláž Karang Sanur a končí na pláži Mertasari. Místní komunita postavila v Sanuru vlajku a každou sobotu ráno vybíhají na trasu. Můžete se k nim přidat. Sanur je mnohem klidnější ve srovnání s Kutou, menší sklon pobřeží je výhodou pro běžce, kteří nejsou tak zdatní a potřebují svůj čas. Sanur je ideální pro ranní běžce, za běhu můžete pozorovat východ slunce, ale to znamená, že na trati musíte být už před šestou hodinou ranní. A po běhu si můžete dát vydatnou snídani v některé restauraci podél pláže.

Denpasar Niti Mandala Park

Kdo to má na pláž daleko, může vyzkoušet běžecké tratě v hlavním městě Denpasaru. Je tu skupina místních běžců, kteří se snaží přilákat více místních obyvatel, ať si s nimi jdou zaběhat jen tak pro zábavu. Jsou známí jako IndoRunners Bali a můžete se k nim připojit každý čtvrtek v 17:30 nebo každou neděli ráno v 6:00 hodin během Dne bez aut. Jsou velmi snadno rozpoznatelní pomocí jejich červených triček nebo zelených dresů Barong. Setkávají se u přední vstupní brány legendárního Bajra Sandhi Monument uvnitř parku Niti Mandala v Renonu. Tratě jsou soustředěny hlavně v centrální oblasti parku. A hlavně v neděli, kdy mají místní volno, je park hojně využíván na běhání, nebo jen na procházku. Díky příspěvkům místní vlády jsou chodníky a běžecké tratě velmi dobře udržované.

Ubud

Ubud je známý jako kulturní centrum Bali a ideální místo na cvičení jogy nebo meditace.  Kromě toho má tato oblast i pár běžeckých tras, které se nacházejí hlavně za městem. Výhodou je, že tu není takové horko jako na jižních plážích. Můžete se připojit Bali Hash House Harrier, otevřenému členskému klubu aktivit, kde se každý pondělí a čtvrtek odpoledne shromažďují turisté, krajané a místní obyvatelé, aby si během běhání po trati vychutnali neuvěřitelný výhled na nedotčené rýžové terasy a úžasnou venkovskou atmosféru. Trasy se mění a na jejich webových stránkách najdete ty aktuální i s mapou. Další možností je Campuhan Ridge Walk, ne moc dlouhá trasa, ale s nádhernými výhledy na okolní rýžová pole. Brzo ráno tu skoro nikdo není, odpoledne už to bývá horší.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: