OLFINCAR Trutnovský půlmaraton startuje již v neděli 28. května!

OLFINCAR Trutnovský půlmaraton startuje již v neděli 28. května!

Po loňské zdařilé premiéře se v neděli 28. května 2017 uskuteční druhý ročník městského závodu OLFINCAR TRUTNOVSKÝ PŮLMARATON, který přiláká na 450 běžců a běžkyň.

Závod organizuje společnost Sportvisio spolu s místním lyžařským oddílem Olfincar Skiteam. Centrum závodu je umístěno ve společensko kulturním středisku UFFO přímo v centru města, před kterým je také umístěn start a cíl závodu. Bohatý program, akce zahájí dětské závody s početnou účastí malých běžců a běžkyň všech kategorií.

Jedná se o městký závod, který vede jak historickou částí Trutnova, tak i kolem řeky Úpy. Více informací o OLFINCAR Trutnovském půlmaratonu najdete v termínovce.

Hlavní tváří závodu bude Eva Vrabcová-Nývltová

Ještě před startem hlavního závodu vyběhnou závodníci na trasu 10 km v 11:45 hod. V pravé poledne potom bude odstartován běh na 21,097km, který má dvě hlavní kategorie – jednotlivci a štafety. Hlavní tváří bude momentálně nejlepší česká vytrvalkyně a trutnovská rodačka Eva Vrabcová-Nývltová, o jejímž startu ještě rozhodne její aktuální zdravotní stav.

Očekává se účast velmi kvalitních závodníků

Trasa závodu vede ve dvou kolech centrem města a podél řeky Úpy. Očekává se účast velmi kvalitních závodníků nejen z České republiky. Vždyť celkovým vítězem se v roce 2016 stal ukrajinský reprezentant Volodymyr Timoshov v čase 1:15:27. Tato běžecká akce je jednou z největších sportovních událostí Trutnovska a v letošním roce se očekává účast až 450 závodníků. Na startu bude také čerstvý mistr ČR v běhu do vrchu Robert Krupička. Kompletní informace naleznete na stránkách pořadatele www.sportvisio.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: