Panevropský půlmaraton zvládli nejlépe Jiří Voják a Brigitte Frenzel

Prorockým slovům hlavního ředitele závodu Hynka Říhy o vzrůstající oblibě a zvyšování počtu účastníků závodu mnozí nevěnovali moc pozornosti. Jenže to byla chyba. 10. ročníku Panevropského půlmaratonu se zúčastnilo opravdu rekordní množství, a to 125 běžců a běžkyň.

Na startu i trojnásobný vítěz Jiří Voják z Domažlic

Startovní listina byla nejen rekordní, ale zároveň i zaplněna velmi kvalitními běžci, hlavně z atletického oddílu Mílaři Domažlice, a z příhraničních německých sportovních klubů z Neunburgu a Weidenu. Velká rivalita těchto klubů slibovala opravdu zajímavé a dramatické běžecké souboje od startu až do cíle.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Trojnásobný vítěz zdejšího půlmaratonu Jiří Voják, který se na start vrátil po dlouhém zranění, nenechal nikoho na pochybách a jako hlavní favorit se všem brzo vzdálil. V polovině závodu měl již dostatečný náskok před svými soupeři a druhou polovinu v poklidu kontroloval. Na poběžovickém náměstí se objevil krátce po 12 hodině v čase 1:15:23 hodin a doběhl si pro svůj celkový čtvrtý triumf. O druhé místo se už svedl poměrně ostrý souboj, který až v závěrečných kilometrech pro sebe rozhodl Štěpán Boháček (1:20:55), a za sebou nechal Dirka Hohmanna z Indersdorfu, který proběhl cílem v čase 1:21:40 hodin.

Půlmaraton, který vede z osady Stadlern převážně po asfaltu na česko-německou hranici Schwarzach a pokračuje členitým terénem do Poběžovic. Více informací o Panevropském půlmaratonu najdete v termínovce.

Mezi ženami drtivě zvítězila Brigitte Frenzel z Wernbergu

Podobný vývoj i měl závod žen, který odstartoval současně s mužským závodem. Vedoucí pozici si ihned podmanila německá běžkyně Brigitte Frenzel a časem 1:34:45 hodin s přehledem zvítězila. Pro druhé místo si doběhla unavená Tereza Malá z nedalekého Meclova (1:42:19) a třetí místo opět patří německé závodnici Tanje Niewerth, která závod dokončila v čase 1:44:17 hodin.

Spokojenost všech účastníků

Rekordní účast startujících byla ještě podpořena velmi hezkým počasím, kdy okolo poledne se sluníčko svými paprsky silně opíralo do všech účastníků. Ale i tak jsou dosažené výsledné časy velmi dobré. Laťku, kterou letos pořadatelé nastavili, budou obtížně překonávat, přesto jejich optimismus je na místě a za rok, na již 11. ročníku tohoto závodu bude opět více startujících. Ostatně to při závěrečném vyhlášení vítězů avizoval Hynek Říha, ředitel závodu a také člověk, který s tímto báječným nápadem na závod přišel a neustále ho posouvá na výbornou úroveň.