Plzeň čeká jednokolový Škoda FIT půlmaraton

Plzeň čeká jednokolový Škoda FIT půlmaraton

V sobotu 28. května se odehraje první jednokolový půlmaraton v Plzni se startem a cílem na náměstí Republiky. Účastníky závodu Škoda FIT půlmaraton čeká neopakovatelná atmosféra prvního ročníku!

Organizátoři připravili trasu, která má ambice stát se jednou nejzajímavějších městských tratí v České republice. Povede totiž srdcem města i přírodními pasážemi, běžci ocení rovinatý profil. Hlavní závod v běhu je vypsán na tradiční distanci 21,097 kilometru se startem v 11 hodin, pro ty nejlepší v absolutním pořadí jsou připraveny finanční odměny, čas závodníků na trati změří čip.

Co závodníci na trati potkají?

Trasa půlmaratonu prochází skrz historické centrum a střed Plzně, běžci se podívají do areálu slavné Škodovky, přírodních scenérií Borského parku a okolí plzeňských řek, aby se následně vrátili zpět do centra města na náměstí Republiky.

Při závodu budou závodníkům pomáhat zkušení vodiči

Pro závodníky jsou připraveny finanční a věcné ceny. Každý půlmaratonský běžec v cíli získá medaili. Při závodu Škoda FIT půlmaraton budou závodníkům pomáhat s dosažením konkrétního času zkušení vodiči, cílové časy, na které vodiči poběží, budou 1 hodina 40 minut, 1 hodina 50 minut, dvě hodiny a 2 hodiny 15 minut.

Pokud si někdo netroufá na celých jedenadvacet kilometrů, nebo chce na trať vyrazit v týmu, pak má možnost jít do závodu jako člen štafety. Zájemci mohou sestavit dvojčlennou či čtyřčlennou štafetu třeba s kamarády, nebo kolegy z práce o vzdálenost 21,097 km se podělit rovným dílem.

Na programu je i dětský závod a rodinný běh

Chtějí si závodní atmosféru půlmaratonské soboty vyzkoušet i vaše děti? Pak není nic jednoduššího – organizátoři připravili vložený Dětský závod ZPMVČR a Rodinný běh Metrostav, opět v jedinečných kulisách centra města! Nesoutěžní Rodinný běh odstartuje z plzeňského náměstí Republiky jen 15 minut po startu hlavního závodu a zahrne trasu o délce 2,5 kilometru. Závod jistě zvládne každý a účastníky obdobná atmosféra, jako účastníky hlavního závodu Škoda FIT půlmaraton.

Sobotní program zahájí Dětský závod přímo v srdci dění – tedy na náměstí Republiky v Plzni. Organizátoři připravili na náměstí okruh o délce 320 metrů. V každé kategorii budou oceněny tři nejrychlejší děti, všichni účastníci si odnesou medaili. Po předložení kupónu, který je ke stažení na stránkách www.skodafit.cz a FB stránkách, účastníci neplatí startovné.

Pro závodníky a návštěvníky je připraven bohatý program

Pro závodníky a návštěvníky je připraven bohatý program v srdci celého půlmaratonského dne, totiž na plzeňském náměstí Republiky. Vedle hlavního programu, který budou tvořit soutěžní i nesoutěžní závody, totiž organizátoři nabídnou celou řadu atraktivních akcí pro celou rodinu. Namátkou setkání s hokejisty HC Škoda Plzeň, kteří letos vybojovali bronzové medaile v extralize. Hokejový klub chystá na náměstí i hokejovou školičku pro děti, hry a soutěže.

Sportování s trenéry a soutěže připraví atletický klub AK Škoda Plzeň. Program na náměstí chystá Science Center Techmania, baletní školička DJKT,  návštěvníci budou moci využít workshop Deníku „Staň se mediální hvězdou“, odborníci zájemcům nabídnou záchranářský rychlokurz a ukázky resuscitace.

Příchozí budou také mít možnost otestovat si na náměstí zdravotní stav. Na stánku ZPMV ČR si mohou nechat zájemci změřit podíl svalové hmoty, vnitřní tuk či metabolický věk, specialisté poskytnou fyzioterapeutické poradenství. A nejmenší návštěvníci? Děti se vyřádí na skákacím hradu či lezecké věži, bude připravena možnost využít dětské tetování a malování na obličej. K vyzkoušení bude jízda na segwayi.

Propozice závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: