Pokoř jednu z nejvyšších budov v Praze a Běž pro nevidomé

Pokoř jednu z nejvyšších budov v Praze a Běž pro nevidomé

Druhý ročník jedinečného závodu odstartuje již 4. 12. 2016 v 13.00, tak se nezapomeňte přihlásit, jelikož kapacita závodu je omezena a rychle se plní.

Běž pro nevidomé je jedinečný závod, při kterém má každý běžec možnost vyběhnout si schody ve čtvrté nejvyšší budově v Praze – v hotelu Corinthia, kam se běžně většina z nás jen tak nepodívá! Zdolat zhruba 500 schodů v rámci 24 pater je neskutečný zážitek a vy máte možnost udělat něco nejen pro sebe, ale i pro nevidomé v těch nejchudších zemích!

Namasírujte svoje svaly, nazujte běžecké boty a vyrazte na start. Při tomto jedinečném závodě „Běž pro nevidomé“ protáhnete nohy na schodišti v hotelu Corinthia. Prospějete tak nejen sobě, ale hlavně svým během pomůžete nevidomým. Jak? Každým svým krokem! Protože schody se počítají a hodnota každého z nich je naším partnerem Nadací ČEZ oceněna na 1 Kč.

A co se stane s vyběhanou částkou?

Celý příspěvek bude věnován neziskové organizaci SVĚTLO PRO SVĚT – Light for the World, která samotný závod pořádá. Finanční prostředky budou díky Vám použity na odstranění léčitelné slepoty, konkrétně na operace šedého zákalu a léčbu trachomu v Etiopii.

Schody můžete vyběhnout, vyjít nebo je zdolat poslepu a to hned několikrát!

Pro zájemce je přichystána i možnost zkusit si na vlastní kůži běh nebo chůzi po schodech ve tmě. Jitka Křížová o schodech v hotelu Corinthia tvrdí: „Trénovala jsem na nich před maratonem na Velké čínské zdi. Postupně jsem zjistila, že se jedná o slepecky přátelské prostředí, ve kterém se výborně orientují i nevidomí běžci. Pravidelné schody, podesty opakující se ve stejných intervalech a zábradlí jsou pro osoby se zrakovým hendikepem výborným vodítkem.“

PROGRAM:

Konání: Neděle 4. 12. 2016 
Vyzvednutí registračního čísla a startovních balíčků je možné od 13:00 hodin 
Místo: Hotel Corinthia, Kongresová 1655/1, Praha Trať: Schodiště – 24 pater 
Možnost registrace a bližší informace naleznete na www.bezpronevidome.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: