Pošemberský ultra kros byl letos ve znamení traťových rekordů, o které se zasloužili Lukáš Kozlík a Zuzana Krchová

Pošemberský ultra kros byl letos ve znamení traťových rekordů, o které se zasloužili Lukáš Kozlík a Zuzana Krchová

V sobotu 23. 4. proběhl v lesích u Českého Brodu již pátý ročník běžeckého závodu Pošemberský Ultra Kros, zkráceně Pošuk.

Trať vedla nejkrásnějšími místy údolí říčky Šembery

Trať o délce 16,3 km s převýšením 465 metrů vede závodníky převážně lesními cestami, nejkrásnějšími místy údolí říčky Šembery. Pošuci, kterých se letos sešlo na startu 122, jsou na trase nuceni vyběhnout ke zbytkům hradu Šember a ještě předtím absolvovat strmý výběh (pro většinu účastníků spíš “výšlap”) nahoru průsekem podél plynovodu směrem na ves Tuchoraz. Právě “Plyňák” je nejobávanějším a zároveň nejpopulárnějším úsekem trasy, který na vrcholu zdobí podpůrná značka “Horší už to nebude”.

Letos – stejně jako loni – se s nástrahami tratě nejlépe vypořádal Lukáš Kozlík z AC Sparta Praha ve skvělém čase a novém traťovém rekordu 1:02:42. Mezi ženami zvítězila Zuzana Krchová z týmu Koustyle v čase 1:18:38 (nový ženský traťový rekord). Před samotným závodem proběhly dětské běhy, kterých se zúčastnil rekordní počet 62 závodníků. Kompletní výsledky všech běhů a fotogalerie naleznete na webu závodu www.posuk.net

Pro rostoucí množství rekreačních běžců je pošemberské údolí opravdovým rájem

Trať závodu je opatřena trvalým značením s červenobílými kruhovými značkami na stromech a je tak k vyzkoušení celoročně. Není třeba se vydávat až na louku hluboko v lese, kde je oficální start a cíl. Stačí se dostat na hráz rybníka v obci Zahrady, kousek od Českého Brodu, kudy okruh také vede.

Organizátorem závodu je spolek CSC klub (Cyklisté a sportovci českobrodska). Za podporu děkujeme městu Český Brod, Mysliveckému spolku Dolánky-Český Brod, všem dobrovolníkům a celé řadě sponzorů, kteří podpořili skvělou akci zejména cenami pro vítěze i další startující.

Foto: Tomáš Svoboda

Výsledky:

Muži

1. Lukáš Kozlík

2. Jiří Miler

3. Ondřej Teplý

Ženy

1. Zuzana Krchová

2. Zuzana Urbancová

3. Klára Jakešová

Celkové výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: