Prague Park Race nabídl nádhernou trasu, která se stala kořistí pro Honzu Janů a Pavlu Schornou

Prague Park Race nabídl nádhernou trasu, která se stala kořistí pro Honzu Janů a Pavlu Schornou

Čtrnáct kilometrů dlouhý závod krásně zbarveným Prokopským údolím nabídli pořadatelé nového závodu 29. října v Praze – La Sportiva Prague Park Race. Trasa závodníky provedla nejhezčími partiemi vyhledávaného pražského parku a vedla i kolem ikonického Jezírka sevřeného skalními útesy.

Na zvlněné trase se do čela rychle dostali Jan Janů a Jakub Holuša

Na zvlněné trase se do čela rychle dostali favorité – Jan Janů, třetí z letošní světové série v bězích do vrchu, a Jakub Holuša – halový mistr Evropy a český rekordman v běhu na 1500 metrů. Vzhledem k techničtější podložce a houpavému profilu s několika krátkými seběhy a výběhy šel však Janů brzy do vedení, které si udržel až do cíle. „Ke konci jsem už cítil únavu z nedělního závodu v Itálii a silniční boty mi trochu klouzaly. Ale trať byla moc pěkná a nápaditá,“ dodal Janů, který se chystá ještě na Velkou Kunratickou a MČR v přespolním běhu.

Jedná se o trailový závod konaný v překrásné přírodě Prokopského údolí v Praze. Více informací o závodě Prague Park Race najdete v termínovce.

Pro Holušu to byl jeden z nejhezčích terénních závodů, který kdy běžel

Holuša pojal závod jako kvalitní trénink na začátku zimní přípravy a spolehlivě si ohlídal druhé místo necelé dvě minuty za Janem Janů. „Nakonec musím přiznat, že jsem se v závěru snažil i trochu kochat. Koukal jsem kolem sebe a užíval si nádherné prostředí Prokopského údolí. Byl to jeden z nejhezčích terénních závodů, jaký jsem kdy běžel,“ neskrýval nadšení Holuša, se kterým se po závodě fotila spousta běžců. Třetí doběhl nestárnoucí Richard Pleticha, který má se závody v podobném terénu bohaté zkušenosti.

V ženách byly nejrychlejší Schorná a Gregorová

V ženách to od začátku pěkně napálila dvojice Pavla Schorná a Kamila Gregorová. A to tak, že proháněly třeba Petra Losmana – zkušeného vrchaře i orienťáka a Petra Soukupa, letošního účastníka Ironmana na Hawaii, kde mu defekt zabránil bojovat o medaile ve své kategorii.

V jednom z prudkých stoupání však Schorná zabrala, vytvořila si náskok a ten udržela až do cíle. „Začátek byl hodně rychlý, ale poslední dny se mi běhá skvěle, tak jsem to v kopcích zkusila a vyšlo to,“ řekla Pavla, celkově sedmá v cíli. Kamila doběhla necelou minutu za ní: „Moc se mi líbila hlavně poslední traverzová část, kdy jsem měla čas skrz barevné listí pozorovat skály na druhé straně údolí. Opravdu to byla krásná trať.“

Necelé dvě stovky závodniků byly nadšeny z krásné trasy

Necelé dvě stovky závodníků našly příjemné zázemí uprostřed lesa u restaurace Na Cvičišti. Běžci odjížděli unavení především ze závěrečného stoupání do cíle, ale nadšení z krásné trasy. Někteří si navíc z tomboly odvezli hodnotné ceny od partnerů závodu.

Pořadatelé Prague Park Race připravují hned na jaro další zážitkový běh – tentokrát v Průhonickém parku, který je na seznamu UNESCO a kdy nebude chybět ani průběh nádvořím zámku.

Výsledky

Muži

1. Jan Janů – 00:51:17

2. Jakub Holuša – 00:52:58

3. Richard Pleticha – 00:55:46

Ženy

1. Pavla Schorná – 00:56:29

2. Kamila Gregorová – 00:57:17

3. Lucie Davidová – 01:07:42

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: