Premiéru štafetového závodu Run Berounka Run ovládl tým IronStars

Premiéru štafetového závodu Run Berounka Run ovládl tým IronStars

V sobotu 19. října odstartoval od Boleveckého rybníka v Plzni štafetový závod o celkové délce 130 km, který vedl z Plzně do Prahy. V týmu mohlo být maximálně 6 běžců, kteří zdolávali úseky od 19 do 24 km.

Start štafetového závodu proběhnul v 5 hodin ráno 19.10.2019 v Plzni u Boleveckého rybníka. V depu vládla dobrá nálada, setkalo se zde spoustu známých tváří z předchozího závodu Run Labe Run. Stejně tak se zde objevily i nové ambiciózní týmy. Mezi štafetami se našli i závodníci v kategorii Ultra, tedy ti, kteří se chystali celou 130 km trasu běžet sami.

Start prvního úseku

Noční úsek zvládli závodníci perfektně

Po odstartování se celý houf závodníků vydal vstříc prvním kilometrům. Noční úsek zvládli závodníci perfektně. Týmy si našly čas počkat na své běžce a na trati je podpořit. Konec prvního úseku se nacházel v krásném prostředí golfového resortu – Darovanský dvůr. Zde se již začaly objevovat první paprsky slunce, které naznačily, že sobota bude svým počasím závodu opravdu přát.

Druhý úsek patřil k těm nejrychlejším

Na předávce se mohli běžci občerstvit čajem, vodou nebo třeba ovocem, největší úspěch ale sklidila domácí buchta a káva. Mezitím, co se závodníci z prvního úseku občerstvovali, jejich kolegové již ukrajovali další kilometry směrem k cíli. Druhý úsek patřil k těm nejrychlejším, některé týmy ho zvládli pod 2 hodiny. Ani na této a dalších předávkách nebyli běžci připraveni o domácí občerstvení.

Třetí úsek namířil do Křivoklátska, čtvrtý zase prověřil technické schopnosti

Třetím úsekem jsme se již dostali do Křivoklátska. Běžci celý závod zdolávali kopce a ani zde o ně nebyli ochuzeni. Čtvrtý úsek prověřil jejich technické schopnosti, mimo výběhů a seběhů se zde objevovaly i kamenité cesty náročné na pozornost.

Pátý úsek zavedl štafety k rozhledně Děd a dále přes Beroun na poslední předávku do Srbska. Šestý a zároveň poslední úsek se vinul kolem Karlštejna směrem až do Prahy. Prvním týmům se podařilo doběhnout ještě za světla.

Jako první se v cíli objevil tým IronStars

Vítězem se stal tým IronStars Beroun s časem 11 hodin a 57 minut. S dvacetiminutovou ztrátou se v cíli na druhém místě objevil Kateřinský vánek a třetí místo obsadil tým Running Stones. Bramborovou pozici získal Šnek tým.

V kategorii Ultra zvítězil Jan Třasák s časem 19 hodin a 33 minut. Na druhém místě se pak umístil Pavel Kubeš. Mezi čistě ženskými týmy zvítězily Girls Just Wanna Have Run s časem 13 hodin a 37 minut.

Stupně vítězů

Poděkování patří sponzorům, kteří poskytli dary pro vítěze i pro ostatní týmy do startovních balíčků: Mattoni, MyProtein, Svět běhu, Royal Jerky, Scutumwear, Sanasport, Nafigate, Mesaverde, Sens, Šufánek a CaliberCoffee.

V cíli vládla dobrá a přátelská nálada

V cíli opět vládla dobrá a přátelská nálada, probíhalo diskutování o závodě, porovnávání zkušeností a po půlnoci se pomalu všichni rozešli domů. Děkujeme závodníkům za účast a jejich výkony a těšíme se zase někdy příště.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: