Příbramský půlmaraton ovládli David Gerych a Blanka Šindelářová

Po velmi povedeném loňském 1. ročníku Příbramského půlmaratonu, se v sobotu 17. června konal již druhý ročník a nutno dodat, že opět více než povedený. Na start závodu se postavilo více jak 400 běžců včetně zde velmi oblíbeného závodu štafet.

Okruhový závod se divákům moc líbil

Po celý sobotní den probíhalo v okolí hlavního náměstí množství běhů od dětských kategorií až po oblíbený fitness běh. Hlavní závod měl start v podvečer, v 18 hodin a nutno dodat, že za velmi příjemného počasí. Obloha sice byla polojasná, ale teplota 22° C zase velmi příjemná pro samotné běžce a běžkyně. Jediné, co vše trochu znepříjemňovalo běh, byl dosti silný vítr, ale i to se ukázalo nakonec jako výhoda.

Jedná se o městský okruhový závod, který vede Příbramí. Více informací o Příbramském půlmaratonu najdete v termínovce.

Jelikož se tradice mají dodržovat, tak i zde se opět po roce chopil startovní pistole starosta města Jindřich Vařeka. Po jeho výstřelu se na trať vydalo již avizovaných více jak 400 běžců a běžkyň v hlavním závodě včetně štafet. Na závodníky tedy čekali celkem 4 městské okruhy o délce 5,25 km a v jejich úsilí jim pomáhali i vodiči ze skupiny Plzeňští TEMPO MAKRES, kteří patří již mezi pravidelné a běžci oblíbenými účastníky.

Vítěz v mužské kategorii zaběhl výtečný čas

Mezi muži se předpokládal velmi dramatický souboj jako v loňském roce. Ten se ale nakonec nekonal. Hned od startu se do čela dostal David Gerych který nenechal nikoho na pochybách a předvedl výtečný výkon navíc okořeněný skvělým časem 1:13:40 hodin, což vzhledem k členitosti trati je výborný výkon. Druhý doběhl Dalibor Bartoš v čase o dvě a půl minuty horším 1:16:13 hodin a třetí místo uhájil Petr Minařík za 1:17:19 hodin.

Dramatické boje přinesl i závod žen

Závod žen byl podstatně dramatičtější, než se očekávalo. První čtyři běžkyně se dlouho držely pohromadě. Nakonec v náběhu do posledního okruhu se čelo trochu roztrhalo a pro vítězství se doběhla Blanka Šindelářová v čase 1:34:42, před druhou Danielou Karasovou (1:36:18) a třetí v pořadí Radkou Ficovou (1:36:41).

Příbram si zaslouží velmi vysoké ocenění

Pořadatelé se opět činili a druhý ročník posunuli zase o stupínek výš. Kvalita závodu, atmosféra, a hlavně drobné detaily týkající se zázemí či občerstvení mnohé překvapili, jak dobře pořadatelé zorganizovali. Pomyslná jednička na vysvědčení je více než zasloužená.

Takže, jak už to na těchto menších závodech bývá zvykem, mnozí z běžců si již opět zaškrtli ve svém běžeckém diáři červen, kdy příbramský půlmaraton bude mít své pevné místo.