Prosluněný Winter SkyRace nejrychleji zdolali Brýdl a Kocumová

Prosluněný Winter SkyRace nejrychleji zdolali Brýdl a Kocumová

V sobotu 3. prosince se na Ještědu konal první ročník skyrunningového „zavíráku“ Winter SkyRace, který nabídl skvělou atmosféru, nádherné slunečné počasí a úžasné výhledy.

Tak jako na jaře proběhl otvírák skyrunningové sezóny Ještěd Skyrace, nezapomněl jeho pořadatel Honza Dušánek ani na „zavírák“ a připravil pro nadšené horské běžce další povedený závod – Winter SkyRace. Oba závody se běžely po Ještědském hřebeni a zimní varianta nabídla 21,5 km dlouhý náročný zimní horský trail s převýšením 1350 m+.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Závodu se zúčastnil pěkný počet 263 běžců a běžkyň, pro které pořadatelé objednali mrazivé (cca – 6°C), ale zato nádherné počasí. Na startu převládalo inverzní šedé počasí, ale od 800 m už na modré obloze zářilo sluníčko a závodníci si mohli užívat nádherné výhledy téměř jako v Alpách 🙂 Trať převážně pokrýval sníh, místy si museli běžci poradit i s ledem.

Jedná se o zimní skyrunningový závod, který se koná v okolí Ještědu. Více informací o závodu Winter SkyRace najdete v termínovce.

V mužích předvedl svoji kvalitu Pavel Brýdl (Adidas Boost Team) a doběhl si tak v čase 01:59:02.8 pro vítězství. Jako druhý, necelé 2 minuty za vítězem, se umístl Libor Trtek a bronzovou medaili bral s výkonem 02:04:47.8 Vít Otevřel (Salomon-run).

V ženách nenašla svoji přemožitelku favoritka Zuzana Kocumová (SUPERIOR CYKLOFIT CYCLING TEAM LIBEREC), která si doběhla pro čas 02:16:43.2 a nechala tak necelých 8 minut za sebou Ivanu Sekyrovou (AK Sokolov). Třetí se pak umístila s výkonem 02:32:49.4 Tereza Rudolfová (Lawi Team).

A jaké to bylo očima race directora Honzy Dušánka?

„Vlastně docela podobné jako v dubnu na JEŠTĚD SkyRace®2016. Naprosto krásně podobné. Ohromná porce pozitivní energie, kterou všichni závodníci a diváci přinesli pod Ještěd. Závod byl sám plný emocí, od euforie, nadšení, až po křeče z vyčerpání. Smích, řev, radost z pohybu, života, z hor, z krásného dne, ze společnosti fandící rodiny, kamarádů a stejně „pošahaných“ lidí všude kolem.

Dopomohlo k tomu ještě úžasné počasí, které vyšší partie Ještědského hřebene zalilo sluncem jako v Alpách, vyhřívaný velkokapacitní stan, muzika, mňamózní jídlo, pivko, tanec, vtipný a pohotový moderátor, tygří maskoti…Prostě další krásný den plný sportu, zábavy a přátelství u nás pod Ještědem!“

„Celý závod přinesl několik poznatků, a to :

  • že se nikdo na tak náročném povrchu a terénu nezranil,
  • že se i dospělí strašně rádi fotí s plyšovými maskoty Bílých Tygrů:),
  • že i přes sněhové řetězy nám zapadla zásobovací dodávka 2 km před občerstvovačkou na Pláních a jen díky nezištné pomoci kamarádů a majitele chaty, se nám povedlo vše přeložit do čtyřkolek a dovézt včas na místo,
  • že na Ještědu stačí vyjít pár set metrů nahoru a ze šedivého nehostinného počasí se dostanete do slunečné pohádky:),
  • že úžasné počasí na vrcholu stálo některé běžce lepší umístění, protože prostě neodolali a kochali se jako na výletě:),
  • že byla taková zima, že nám do neděle zmrlo všechno pivo i Kofola:)))

Výsledky

Muži

1. Pavel Brýdl

2. Libor Trtek

3. Vít Otevřel

Ženy

1. Zuzana Kocumová

2. Ivana Sekyrová

3. Tereza Rudolfová

Celkové výsledky

Katka Hubková – autorka článkuBěhá už více jak 10 let, začínala závodně střední tratě na dráze, specializace 1500 m. V současnosti ale mnohem radši běhá různé krosy v přírodě. Běh je pro ni životní styl. V minulosti několik let působila jako trenérka dětské atletiky a v současné době je jejím dalším koníčkem malý synek a dcerka.Katka je redaktorka SvetBehu.cz, její hlavní náplní je příprava termínovky a vše co je s tím spojené.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: