Půlmaraton v Miřejovicích letos již podeváté

Půlmaraton v Miřejovicích letos již podeváté

V roce 2009 si místní Maraton klub Miřejovice usmyslel, že uspořádá v této malé vesničce ve středních Čechách půlmaratonský závod. Slovo dalo slovo a mezitím se z tohoto závodustala velká tradice, která pokaždé na přelomu července a srpna přiláká do Miřejovic spoustu velmi kvalitních běžců a běžkyň nejen z od nás, ale i ze zahraničí.

Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy v sobotu 29. července v 10 hodin odstartují závodníci na trať dlouhou 21,1 kilometrů, jenž je navíc i certifikována. Celý závod se běžív okolí vesničky Miřejovice. Trať je naprosto rovinatá s minimálním převýšením a jeho zajímavostí je proběhnutí se například podél Vltavy, a také krásným parkem u zámku Veltrusy.

Jedná se o půlmaraton, který se běží po rovinaté trati okolím Miřejovic. Víc informací o Miřejovickém půlmaratonu najdete v termínovce.

Velmi kvalitní startovní listina i práce pořadatelů

Mezi již tradiční účastníky půlmaratonu patří jeho několikanásobná vítězka Radka Churáňová. Samozřejmě, že ani letos nebude ve startovní listině chybět. Jelikož se závod koná v blízkosti Prahy, tak jsem zavítá i mnoho velmi kvalitních běžců z různých pražských atletických oddílů, kteří zde svádí velmi zajímavé a napínavé souboje nejen o celkové prvenství v závodě, ale v mnoha věkových kategoriích, pro které je závod vyhlášen.

A že pořadatelé mají vše velmi dobře zorganizované a naplánované pak svědčí i skutečnost, že na závodě budou přítomni i běžci vodiči, kteří dovedou závodníky na předem stanovené časy. Letos to budou časy 1:30, 1:45 a 2:00 hodiny, což jsou ty nejběžnější, na která se v závodech půlmaratonu vodí.

Pořadatelé nezapomínají ani na charitu

Letos už počtvrté můžete běžet například půlmaraton s podtitulkem „Poběž s námi a daruj krev“. Tradičně na konci závodu zase proběhne aukce zajímavých předmětů (obrazů,dresů, trofejí, darů známých osobností atd.), jehož výtěžek jde na nadaci „Spojenci sportovců na vozíků“. Takže i po této stránce má závod své naplnění. Navíc na všechny účastníky čeká v cíli nejen bohaté občerstvení, ale zajímavá tombola s mnoha cenami .Takže rozhodně se vyplatí na tento půlmaraton vyrazit a zasportovat si.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: