Radeč maraton zvládli nejlépe Tomáš Svoboda a Eva Zborníková + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

Radeč maraton zvládli nejlépe Tomáš Svoboda a Eva Zborníková + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

V sobotu 14. listopadu se uskutečnil ve Volduchách u Rokycan další vytrvalecký závod v rámci seriálu Pilsen trail 2015. Pořadatelé si k běhu tentokráte vybrali přírodní park Radeč, který je chráněnou oblastí s překrásnou přírodou a velmi členitým terénem.

Tentokráte vytýčili dvě trati. Hlavní závod, se startem v kempu Habr u Volduch, měřil 46 kilometrů s převýšením 1350 metrů a s překonáním nejvyššího bodu na trati, což je vrch Radeč. Běžci proběhli těsně pod jeho vrcholem ve výšce 715 metrů nad mořem. Kratší trať v délce 21 kilometrů a převýšením 680 metrů, měla trasu stejnou jako první polovina hlavního závodu.

Počasí běžcům a běžkyním moc nepřálo

Počasí na startu vypadalo celkem nadějně. Úderem 10 hodiny se na obě trati vydalo asi 120 vytrvalců a vytrvalkyň a zároveň sluníčko nahradil silný vítr s teplotou okolo 6°C. Později se přidal i déšť, který postupně střídal svoji intenzitu. Takže počasí bylo příznačné danému datu v kalendáři.

To, že povětrnostní podmínky kladly na závodníky velké nároky, ukázal doběh do cíle půlmaratonské trati a náběh do druhého kola účastníků hlavního závodu. Mnozí vypadali velmi unaveně, a to jak z důvodu obtížnosti trati, tak i z nepříjemného počasí.

Bojovnost a nadšení však běžcům nechybělo

Na hlavní trať o délce 46 kilometrů se nakonec vydalo asi „jen“ 30 běžců. Zbylých 90 závodníků volilo kratší půlmaratonskou trať, jakoby tušilo, že počasí moc přívětivé nebude. Přesto ihned po startu mnozí nasadili vysoké tempo nehledě na nepřízeň počasí.

Startovní listina čítala mnoho známých jmen právě z kategorie běžců, kteří se specializují na trialové závody. Ostatně před výkony všech lze jen smeknout. V takovém počasí není důležité, kdo se na jakém místě umístil. V cíli byla vidět na všech účastnících samozřejmě únava, přesto spokojenost z dobře odběhnutého závodu.

V hlavním a nejdelším závodě na 46 km zvítězil Tomáš Svoboda z ADIDAS Outdoor Teamu v čase 4:07:34 hodin a v ženách nejrychleji tuto trať uběhla Eva Zborníková za 4:57:46 hodin. Na půlmaratonské trati byl nejrychlejší v mužské kategorii Jakub Janoušek z TTK Slavia Plzeň v čase 1:27:40 hodin a v ženské Zuzana Urbancová z SK Babice za 1:45:31 hodin.

Fotky závodníků zdarma ke stažení

Zde najdete fotogalerie s fotkami závodníků ke stažení od fotografky Terezy Maškové.

1. fotogalerie

2. fotogalerie

3. fotogalerie

Výsledky v hlavních kategoriích:

46 km – muži

1. Tomáš Svoboda

2. Petr Herejt

3. Tomáš Kamaryt

46 km – ženy

1. Eva Zborníková

2. Kristýna Hájková

3. Kamila Ledererová

21 km – muži

1. Jakub Janoušek

2. Jan Bíba

3. Jiří Bouchal

21 km – ženy

1. Zuzana Urbancová

2. Petra Sýkorová

3. Petra Strachová

Celkové výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: