Recenze batohu Ferrino X-TRACK 20 – trailový parťák na dlouhé vzdálenosti

Recenze batohu Ferrino X-TRACK 20 – trailový parťák na dlouhé vzdálenosti

Parametry

Značka Ferrino
Celé jméno recenzovaného výrobku Ferrino X-TRACK 20
Typ Batohy/ledvinky
Materiál 1 Nylon Dobby: 50D Dot Dobby Ripstop
Hmotnost 580 g
Údaje výrobce 1 Počet komor: 2
Údaje výrobce 2 Počet vnějších kapes: 5
Údaje výrobce 3 Kapsa na hydrovak: ano
Výbava 1 Kapsa na hydrovak
Výbava 2 Rozepínací vnitřní přepážka
Výbava 3 Boční vstup do batohu
Výbava 4 Stahování batohu
Infocena 2601 Kč
Dodává Ferrino.cz
Více info na www.ferrino.cz/

Zaujalo mě

  • Komprese během nošení
  • Oddělitelná vnitřní komora
  • Nastavitelná délka popruhů
  • Prodloužená záruky 3 roky

Shrnutí recenze

Trailový batoh Ferrino X-TRACK 20 má ramenní popruhy velikostně nastavitelné pomocí suchých zipů skrytých uvnitř batohu a kompresní stahování bez nutnosti batoh sundávat. Jak to funguje?

Hlavní část recenze

Fixace obsahu batohu

Do dvaceti litrového batohu se toho už vejde docela dost. Nemusíte však zoufat, že vám bude při běhu s poloprázdným batohem lítat vybavení nahoru a dolů jako v automatické pračce. Obsah batohu se dá pomocí tkanic jednoduše stáhnout a to i bez nutnosti batoh sundávat. To je jedna z nestandardních vychytávek tohoto batohu. Zatažení batohu se děje na bederním pásu pomocí tkanic, které se zajišťují samosvorkami. Zatahuje se především horní část resp. horní komora batohu. Spodek batohu zůstáva beze změn. zatažení a povolení vyžaduje na poprvé trochu cvik. Po rychlém vyzkoušení už to jde snadno.

Doporučuji obě dvě strany stahovat stejně. Nenechat tedy jednu úplně povolenou a druhou zataženou. V tomto případě dojde k tomu, že jedna strana včetně rameního poruhu vám nebude sedět. Batoh se bude na ramenních popruzích přetáčet. Přišel jsem na to náhodou, když jsem stahování zkoušel a pak jsem zapomněl povolit obě dvě strany. Nechal jsem jednu zataženou. Nasadil jsem si batoh a první kilometr běhu jsem neustále laboroval a přemýšlel, proč mi nesedí.

Dále můžete zamezit pohybu věcí v batohu tím, že ho rozdělíte pomocí vnitřní zipové přepážky na poloviny. Tedy na dvě nezávislé komory. Můžete tak vytvořit vyvážený batoh, kdy vám většina věcí (těžiště) spočívá na bederech a zbytek máte na zádech. Do spodní komory se dostanete i z vnější strany zipovou kapsou. Tento vstup n ana batohu z pravé strany – vychází na pravou ruku.

Nastavení velikosti ramenních popruhů

Proč nastavat vůbec nějakou velikost ramen? Především z důvodu toho, aby vám kapsy na nich dobře seděly na hrudníku. A taky aby vám dobře batoh seděl za krkem podle toho, jak jste urostlí. Jejich správnou polohu zajišťuje dvojice výškově stavitelných hrudních popruhů. Ty dostatečně a pohodlně drží tyto ramenní popruhy u sebe. Nastavení probíhá jednoduše pomocí velkých suchých zipů, které jsou uvnitř batohu. Pro seřízení je tedy nutné batoh otevřít. Velikost S až L je naznačena i na ramenních popruzích. Rozsah je cca +- 3 cm.

Kapsy a úložná místa

Na bederáku jsou 3D kapsy na zip, dostatečně velké, aby pojaly občerstvení nebo elektroniku. Na ramenních popruzích naleznete další 3 kapsy a dvojici pružných tkanic pro fixaci lahví. Na levé straně je dvojice síťovaných kapes, píšťalka a fixační pružná tkanice se samosvorkou. Do kapsy jsem v pohodě uložil mobil, gel, energy tablety. Do druhé jsem pohodlně dal i 1/2 l PET lahev. Vše sedělo jak má, nevypadávalo a bylo dobře přístupné.

Hydrovak se ukládá do extra kapsy na zádech. Hadičku můžete protáhnout libovolným ramenním popruhem. Pro fixaci nebo uložení jejího konce s ventilem je potřeba trochu popřemýšlet a najít si systém, který vám vyhovuje. Já jsem doplnil hadičku vyzkoušeným magnetickým držákem.

Celkový dojem

Batoh při litráži 20 litrů je určen pro náročné podniky nebo adventure závody. Avšak jeho objem se dá pomocí systému stahování zmenšit minimálně na polovinu. Díky propracovanému systému nastavování velikosti ramen a zad, dělitelné přepážce a celkové velikosti malinko batoh narostl na hmotnosti a překročil magickou hranici 500 gramů. Na druho stranu však do něj dostanete vše potřebné i na delší akce nebo na běhy do míst, kde se mění klimatické podmínky a vy musíte mít s sebou i záložní oblečení nebo další vybavení.

V případě, že hledáte parťáka na dlouhé nebo extrémní akce, mohl by být běžecký batoh Ferrino X Track 20 vaše volba. Stačí si ho nastavit na svou postavu, napěchovat do něj věci, stáhnout a vyrazit.

Výrobky Ferrino jsou součástí nehynoucí touhy člověka překonat nemožné a objevit neobjevené. Ferrino nabízí kompletní sortiment vybavení do přírody od oblečení, přes batohy, spacáky až po všemožné doplňky pro horolezce, trekaře, vodáky a všechny ty, kteří jsou rádi venku.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: