RECENZE: Láhve HydraPak – pitný režim pod kontrolou

RECENZE: Láhve HydraPak – pitný režim pod kontrolou

Parametry

Značka Hydrapak
Celé jméno recenzovaného výrobku Láhve HydraPak
Typ Batohy/ledvinky
Materiál 1 Thermoplastic Polyurethane
Materiál 2 Silikon
Materiál 3 HDPE
Údaje výrobce 3 Rozměry (Softflask 250 ml): 22,2 x 8,1 cm
Výbava 1 Hmotnost (Softflask 500 ml): 51 g
Výbava 2 Hmotnost (Ultraflask 500 ml): 44 g
Výbava 3 Hmotnost (Softflask 250 ml): 23 g
Výbava 4 Rozměry (Softflask 500 ml)): 20 x 8 cm
Výbava 5 Rozměry (Ultraflask 500 ml): 25,5 x 6 cm
Infocena 490 Kč
Dodává RAVEN, k dostání v HUDY Sport
Více info na www.hydrapak.com/

Zaujalo mě

  • možnost mytí v myčce
  • snižuje pohyb vody při běhu
  • široké hrdlo
  • bez BPA a PVC

Shrnutí recenze

Představuji vám novou řadu měkkých lahví od firmy HydraPak. Dodržování pitného režimu nejen na závodech je zásadní věc. Tyto lahve vám pomohou k vašemu výkonu a rozhodně se Vám nestane, že by jste trpěli na nedostatek vody.

Hlavní část recenze

S průhledným plastem vždy víte, kolik vody jste už vypili a kolik vám ještě zůstává. Kdo je spíše zvyklý na Camelback, tak tyto lahve může využít jako přídavný zdroj vody v horkých dnech. Navíc jejich plnění je snadné a rychlé. Flexibilní konstrukce se zmenšuje, když pijete a tím snižuje pohyb vody při běhu. Přizpůsobí se vám do ruky nebo kapsy u vesty či batohu. Jejich hmotnost je taková, že můžete zapomenout, že jste si ji už do vesty dávali. Kapalinu můžete ve „flaštičkách“ zmrazit, nebo do nich nalít horký nápoj (do 60 °C). Teď si pojďme ukázat jednotlivé lahve:

ULTRAFLASK™ 500 ML

500 ml vody je optimální hydratace na hodinu pro běžce jakékoliv úrovně. Láhev je velmi skladná a vejde se do většiny kapes. Flaška je vybavena automatickou savkou s vysokým průtokem pro každé sání, a díky tomu je také eliminován únik nápoje. Dodává se se dvěma uzávěry. Jedním odnímatelným sacím ventilem namontovaným přímo na víčku. A druhým prodlouženým o hadičku, kterou si v případě potřeby můžete zkrátit. Velký otvor o průměru 42 mm zajistí rychlé naplnění a ještě můžete přihodit například kostky ledu.

SOFTFLASK™ 500 ML

Tato flaška je spíše pro „minimalistické“ běžce, kteří si váží každého gramu. Snadno se drží díky pružnému pásku na ruku. Při pití se flaška zmenšuje, což snižuje pohyb vody při běhu, ale vám se bude stále dobře držet. Flaška má nepropustný automatický uzavírací ventil, který vyniká vysokým průtokem. Také je opatřena otočným uzamykacím uzávěrem.

SOFTFLASK™ 250 ML

Jestli si říkáte, že 250ml objem je na vodu dost málo, tak máte pravdu. Tato flaška slouží na gely, elektrolyty, přesnídávky nebo jinou výživu. Má patentovaný uzávěr, se kterým se konzumace kašiček stává snadnou. Díky svému objemu (až 8 gelů) se vleze do jakékoliv kapsy. Snadno si pak můžete dávkovat výživu dle své potřeby.

Všechny tyto flašky je možno mýt v myčce. Jsou vyrobeny z materiálu, který je vysoce odolný proti oděru TPU a RF svařovaných švů pro vynikající trvanlivost a pružnost. Jsou bezpečné a spolehlivé, 100% bez BPA a PVC.

Zkušenost

Nikdy předtím jsem s měkkými flaškami neběhal. Ultraflask jsem používal na dlouhých bězích asi nejčastěji, protože jsem ji měl vždy šouplou ve vestě, a když jsem běžel kolem pramene, tak jsem ji mohl doplnit a měl jsem vždy přehled kolik vody ještě mám. To u Camelbacku nejde. Jediná nevýhoda byla, když jsem měl doopravdy narvanou vestu, že jakmile jsem flašku vyndal, už nešla zastrčit zpět. Musel jsem trochu přebalovat. Větší Softflask jsem používal na kratší výběhy v rámci tréninků, tam není co dodat, držela se mi dobře v ruce a věřím, že mezi minimalisty si najde cestu i na závodech. Malou Softflask na přesnídávky jsem využil jen párkrát v rámci testování. Na mě je to asi až příliš pokrokové, protože potřebuji přesně vědět, jakou porci gelu si beru. Na přesnídávky to bylo dobré, protože tam jde jen o hrubý odhad. Taky si dokážu představit, že v tom tahám pouze elektrolyty pro případ nouze. Velká výhoda byla, že díky větším otvorům jsem mohl flašky hodit do myčky a ony pak i rychle vyschly. Kdo má rád novinky v běžeckém světě, tak tyto měkké flašky rozhodně doporučuji.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: