Recenze: Mizuno Wave Shadow 4 – pohodlná a přesto svižná tempovka

Recenze: Mizuno Wave Shadow 4 – pohodlná a přesto svižná tempovka

Parametry

Značka HAPPY FEET
Celé jméno recenzovaného výrobku Mizuno Wave Shadow 4
Pro jaký povrch je bota vhodná Silnice, Dráha
Pro jaký druh běhu je bota vhodná Vytrvalostní trénink, Tempový trénink, Závod
Hmotnost 210 g
Šněrování Klasické
Zpevnění klenby Ne
Sklon pata - špička 8 mm
Podpora nohy neutrální
Infocena 3490 Kč
Dodává LEVELSPORTKONCEPT s.r.o.
Více info na www.sportobchod.cz/beh

Zaujalo mě

  • -dobré tlumení
  • -nízká hmotnost
  • -design

Shrnutí recenze

Mizuno Wave Shadow vždy balancovaly na hranici mezi klasickou tréninkovkou a svižnější tempovou botou. A já mám pocit, že poslední generace si bere z obou stran to dobré. Bota je pěkně měkká a příjemná na došlap. Zároveň ale netáhnete zbytečná deka navíc a odraz je taky příjemně rychlý. Na co musím upozornit, je běh i v lehčím terénu. S relativně flexibilní konstrukcí a opravdu hladkou podrážkou se bota nechová mimo silnici moc dobře. Takže žádné zkracování si cesty po orosené trávě.

Materiál svršku, použitá membrána, prodyšnost

Materiál svršku je vyroben z velmi zajímavé síťoviny. Z vnější části můžeme pozorovat silnou výraznou liniovou strukturu. Každopádně uvnitř boty jsem žádný šev necítila. Vše jsem ještě zkontrolovala vizuálně, ale nikde nic, co by mohlo chodidlo nějak škrábat neb dřít. Celkově je svršek lehce pružný a pohodlný. Přesto drží chodidlo pevně. Každopádně, jak jsem zmínila výše, není to bota do nerovného terénu a svršek boty je asi první část, která by vlivem kamenů nebo kořenů nevydržela. Prodyšnost je poměrně dobrá – chodidlo se v botě nepotí, ale zároveň by mohl být poměrně odolný. Nad čím se musím pozastavit, je šířka boty. Přestože mají Mizuna obecně širší kopyto, ve špičce (převážně v zevní malíkové části nohy) je bota ostřeji zkosena a některé lidi může tlačit právě na malíčku. Naopak tkaničky jsou propracované, perfektně drží a nerozvazují se.

Detail svršku

Odpružení boty, použité materiály v podešvi apod.

Sama často chodím, případně cupitám v barefootech, a tak je pro mě i lehčí a čtivější bota opravdu velmi měkká a příjemná. A to i na tvrdém asfaltu a silnici, kterým se snažím trochu vyhýbat. Zde bude navíc pohodlí a nízká váha zapříčiněna speciální Mizuno Enerzy pěnou, ze které je tlumení vyrobeno. Konkrétně výrobce udává výšku pěny 25 mm pod patou a 17 mm pod špičkou. Bota je i přes výšku mezipodešve relativně přirozená – do ničeho mě nenutí a nikde nesvírá.  Tomuto přispívá i relativně flexibilní konstrukce. Záměrně píšu často relativně – myslím tím ve vztahu k druhu boty. Například se zmíněnými barefooty flexibilitu nemůžeme porovnávat. Mizuna tedy snadno zkroutíme v i v ruce, tato volnost se potom pozitivně projeví i při běhu.

Řešení paty

Podrážka, přilnavost, chování na mokrém povrchu apod.

Mizuno Wave Shadow 4 jsou vyloženě silniční boty. Tomu je uzpůsobena i podrážka, která je bez vzorku. Navíc je vyrobena z pěkně přilnavé gumy, která drží i v zatáčkách na mokrém asfaltu. Většinu bot můžete vzít i na nějaký lehký přírodní povrch. U Wave Shadow bych to nedoporučila. Podrážka nedrží na mokré trávě nebo hlíně ani za mák. A proto tedy mějte tento model vyhrazen jako čistě silniční botu.

Detail podrážky

Osobní zkušenost

Boty ve mně od začátku vyvolávaly spoustu pocitů. Líbí se mi, jak pěkně kombinují lehkost a pohodlí. A osobně mám dojem, že se v nich opravdu běhá rychleji než v ostatních botách, které vlastní. Že mě zkrátka odpinknou do odrazu. Zároveň člověka do ničeho nenutí. Osobně mám ráda, když můžu během výběhu přebíhat z povrchu na povrch, což u těchto bot tolik nejde. Vidím to jako malou vrásku na jinak povedené a opravdu pěkné dámské botě.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: