Recenze adidas Kanadia 8 Trail – trailová obuv splňuje náročné požadavky

Recenze adidas Kanadia 8 Trail – trailová obuv splňuje náročné požadavky

Parametry

Značka adidas
Celé jméno recenzovaného výrobku adidas Kanadia 8 Trail
Pro jaký povrch je bota vhodná Běžný přírodní terén, Náročný přírodní terén, Běh v horách, Bahno, Sníh
Pro jaký druh běhu je bota vhodná Rekreační běh, Závod, Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra)
Hmotnost 275 (velikost 42 2/3) g g
Šněrování klasické
Podpora nohy neutrální
Infocena 2449 Kč

Zaujalo mě

  • Nízká hmotnost
  • Stabilita při došlapu
  • Měkké odpružení

Shrnutí recenze

Nejnovější model z řady ADIDAS KANADIA TRAIL zaujme nejen vzhledem, ale i tvarem. Běžecké boty s inovativním designem optimálně stabilizují vaši nohu při běhu a zajistí jistý došlap v terénu. Oproti starším modelům, je tento model více přizpůsoben náročným podmínkám běhu v těžkém terénu. Model splňuje i mnohdy přísná kritéria běžců na tento druh obuvi.

Materiál svršku, použitá membrána, prodyšnost

Svršek obuvi je tvořen z prodyšné síťoviny a syntetického materiálu. Toto složení je zárukou, že běžec má velmi dobré pohodlí nohou zvláště při pohybu na nerovných terénech. V přední části boty (špička) je zesílené odolné krytí, které chrání při běhu přes velké kořeny nebo mezi nebezpečnými kameny. Podšívka je zhotovena ze síťoviny, a tím pádem je zajištěna i dobrá prodyšnost. Běžci, kteří mají problém s nadměrným pocením nohou, jistě ocení tento materiál, poněvadž díky tomu dochází k výbornému odvodu vlhkosti.

Přilnavost k povrchuPřilnavost k povrchu

Klasické šněrováníKlasické šněrování

Výborná odrazVýborný odraz

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Odpružení boty, použité materiály v podešvi apod.

Odpružení boty je hlavním argumentem pro všechny, kteří tyto modely pro trail používají. Při běhu v náročném, např. horském terénu, je důležité, aby bota velmi dobře pružila. To u tohoto modelu zajišťuje systém mezipodešve „cloudfoam“. Ten právě způsobí, že hlavní požadavky na perfektní odpružení i dokonalé pohodlí, uvedený model stoprocentně splňuje.

Snažíme se pro vás vytvářet objektivní a prakticky zaměřené recenze běžeckého vybavení. Přehled nejnovějších modelů na trhu, které pro vás pravidelně testujeme, najdete v sekci Běžecké vybavení.

Podrážka, přilnavost, chování na mokrém povrchu apod.

Ať už běháte po lesních turistických stezkách nebo zdoláváte náročné běžecké výběhy třeba po skalných útvarech, tak potřebujete, aby bota dobře přilnula k povrchu. I na tohle je u tohoto modelu samozřejmě myšleno. Podešev TRAXION™ právě zajišťuje maximální přilnavost na všech druzích povrchu.

Dokonalý tvarDokonalý tvar

Osobní zkušenost

Nový model obuvi jsem si vybral právě proto, že svůj trénink mám zaměřen i na běh v terénu a na podzim jsem si navíc naplánoval několik svých oblíbených trialových závodů. Boty jsem měl možnost vyzkoušet jak při tréninku, tak i na závodě a hlavně na různých typech povrchu.

Při samotném běhu jsem se pak zaměřil na prověření těch vlastností, které výrobce řadí mezi priority, proč si danou obuv vybrat.

Na lesních cestách, kdy povrch nebyl až tak náročný, jsem ocenil hlavně odpružení. Při kličkování mezi stromy jsem cítil, jak se noha, díky této vlastnosti, vždy dobře a bez problémů odrazí od povrchu a tím šetří energii při běhu. V náročnějším terénu, kdy jsem musel zdolávat obnažené kořeny stromů a vyběhnout, a zase seběhnout, po mnohdy velkých a kluzkých balvanech, jsem velmi ocenil vynikající přilnavost k povrchu. Když se běžec může spolehnout na to, že jeho noha minimalizuje podklouznutí, tak se jeho výkonnost mnohonásobně zvýší.

Jako závod jsem si vybral polohorský půlmaraton, který se běžel na několika rozdílných površích (mokrá tráva, kamenná cesta, kořeny, kluzká stezka) a navíc i teplota byla velmi vysoká. Všechny vlastnosti jsem tedy mohl dokonale prověřit.

A musím celkem hrdě dodat, že bota splnila mé požadavky na tuto trailovou obuv. Nejenže se chovala velmi dobře na jakémkoliv povrchu, ale zároveň jsem měl pocit, že díky výborné přilnavosti si mohu dovolit býti rychlejší, zvláště v náročných sebězích. Při překonávání kořenů a skalnatých útvarů jsem zase nemusel mít obavu, že si, jak se říká, ukopnu palec. Vyztužená špička boty moje prsty opravdu dobře chrání. Co bych ale vypíchnul je větrání, tedy odvod vlhkosti. Právě vysoká teplota je mnohdy příčinou, že se necítíme př běhu dobře. To tady řeší kvalitní síťovina, ze které je podšívka zhotovena. Cítil jsem se jak při běhu, tak i po doběhu moc dobře. Navíc ti běžci, kteří kladou důraz i na vzhled, tak ocení i velmi hezký design, což je také jedno z příjemných plus tohoto modelu.

Díky těmto vlastnostem je mé celkové hodnocení modelu kladné a uvedenou obuv doporučuji všem, kteří hledají kvalitní obuv třeba jen na pohodové trailové běhy, nebo náročnější terénní závody. ADIDAS KANADIA 8 TRAIL je bota, kterou si oblíbíte už při prvním proběhnutí.

Další informace

adidas logo 2016Firma adidas patří mezi přední světové výrobce sportovního vybavení. Jejich outdoorová kolekce adidas Terrex  se zaměřuje na sporty jako trailový běh, horská cyklistika, lezení, trekking, turistika a mnohem víc. Jejich vybavení také doprovází špičkové sportovce na řadě závodů nebo expedic.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: