Recenze: ADIDAS Z.N.E. 01 ANC – zvukem překvapí i hudební fajnšmekry

Recenze: ADIDAS Z.N.E. 01 ANC – zvukem překvapí i hudební fajnšmekry

Parametry

Značka adidas
Celé jméno recenzovaného výrobku ADIDAS Z.N.E. 01 ANC
Typ techniky Sluchátka
Hmotnost 4 g
Údaje výrobce 1 Specifikace zvuku: Frekvenční odezva 20 Hz – 20 kHz
Údaje výrobce 2 Impendance: 16 Ω, Akustický tlak: 106 dB, Měnič: 6 mm
Údaje výrobce 3 Baterie: 4,5 až 6 hodin přehrávání (bez ANC), 20 až 26 hodin (bez ANC) s využitím nabíjecího pouzdra, 15 minut nabíjení pro hodinový poslech hudby
Infocena 4899 Kč
Dodává Metro Company

Zaujalo mě

 • kvalita zvuku
 • perfektní usazení v uchu
 • volitelné potlačení okolního hluku (tři úrovně)
 • rychlé nabíjení

Shrnutí recenze

Bezdrátová sluchátka Adidas Z.N.E. 01 ANC v elegantním designu přiznávají značku třemi charakteristickými bílými proužky. Hravě je schováte do miniaturního nabíjecího pouzdra o hmotnosti 37 gramů. Jsou dostupná ve třech barevných variantách, odolná proti potu i vodě. Nezastaví je tedy ani běh za deště nebo velmi intenzivní trénink. Disponují třeba handsfree funkcí nebo šesticí integrovaných mikrofonů. Technologie ANC navíc aktivně tlumí rušivé zvuky okolí. Pro opravdu aktivní sportovce nabízejí slušnou výdrž baterie, perfektní a stabilní usazení v uchu podpořené nízkou hmotností samotných sluchátek. Hudební fajnšmekry překvapí kvalitou zvuku, jakou by u sportovních sluchátek očekával málokdo. Vyladěnou kombinaci perfektního usazení a pohodného nošení oceňujeme v testu nejen při běhání.

Hlavní část recenze

Usazení v uchu

Pokud nepoužíváte sluchátka pravidelně, je vhodné si před zrcadlem pohrát s usazením. Pak ho již dáte na první dobrou naprosto bez problémů a možná vás i překvapí perfektní usazení. Bez sebemenšího náznaku pohybu sluchátek v uchu. Pro snadnější manipulaci je pravé sluchátko zřetelně označeno. Balení nabízí další dvě velikosti nástavců (špuntů), nám však při testu naprosto vyhovovala střední velikost, již navlečená na sluchátkách. Samotné sluchátko váží pouhých 4,2 g. Nejen nízkou hmotností, ale především propracovanou ergonomií skvěle padnou do ucha. Ani při výraznějších pohybech, než je samotné běhání, třeba při běžecké abecedě, nebo odrazových cvičeních jsme nepociťovali ani náznakem posun, nebo dokonce vypadávání sluchátek z ucha. Sportovně hudebním maniakům umožní opravdu dlouhý poslech, žádné nepohodlí nepociťujeme v testu ani po několika hodinách používání. Sáhnete po nich s oblibou i mimo sportování. Sedí perfektně!

Ovládání

Tlačítko párování je elegantně vložené do loga značky na pouzdru. Nad ním je světelná signalizace stavu baterie. Lehkým dotekem sluchátka (volitelné) spouštíte a zastavujete poslech, k automatickému pozastavení dojde při vyndání sluchátka z ucha. Ovládání dotekem je možné z obou sluchátek. Ty pak reagují bezchybně i na delší vzdálenost od zařízení. Dosah je opravdu kolem deseti metrů, v pohodě tak můžete poslouchat hudbu ze zařízení v jiné místnosti nebo v posilovně bez nutnosti mít mobil u sebe. Ovládání je citlivé ale pro běhání má svoje limity, při rychlejším běhu se občas přehmátnete. Přidržením ovládáte aktivní potlačení hluku (ve třech úrovních), krátkým dotekem ovládání hudby nebo přijímání a ukončení hovorů. Sluchátka lze případně používat i samostatně, po vyjmutí z jednoho ucha se automaticky pozastaví přehrávání. Po krátké prodlevě nebo dotekem použitého sluchátka dojde k obnovení přehrávání v použitém sluchátku. To je vhodné třeba pro použití na kole, kdy z důvodu větší bezpečnosti lze jedno sluchátko zcela ponechat uložené v pouzdru.

Kvalita zvuku

Sluchátka se pyšní kvalitními výkonnými 6 mm měniči, které pouští do uší zvuk ve vynikající kvalitě. Jako sportovci je naplno někdy nedokážeme ocenit. Kvalitu zvukového projevu jsme proto nechali posoudit profesionálnímu hudebníkovi: „Prostorový efekt mají sluchátka opravdu skvělý. Vnímání zvukového prostoru velmi kvalitní, ne z jednoho ucha, z druhého ucha, ale vyváženě jako by kapela byla přímo před vámi. Na můj vkus s trochu výše nastavenými výškami, ale stereo efekt opravdu výborný, prostorový vjem skvělý, a navíc velmi dobře sedí v uchu. Zvuk je plný a umožňuje slyšet v živé nahrávce veškeré detaily jako třeba vrznutí. Skoro bych o nich uvažoval i když nesportuji.“

Osobní zkušenost

„Přestože sluchátka dlouhodobě používám spíše na jiné volnočasové aktivity než na běhání, u těchto sluchátek se poměr vzácně vyrovnává. Testování je příjemné, především pohodlné nošení a stabilní usazení v uchu mě „nutí“ se sluchátky vyběhnout častěji než obvykle. Neoplývám vytříbeným hudebním sluchem, přesto mi neunikne, že tyto sluchátka znějí přeci jen jinak. Pěkný design, sportovní ale zároveň elegantní. Pohodlná, v podstatě neomezená nositelnost a špičkový zvuk. Pobavil mě postřeh jedné uživatelky sluchátek – skvělé na hlídání malých dětí, ani o nich nevíte (tedy o těch dětech). Za mě sluchátka, která nandáte s radostí a třeba i úsměvem.“

Testovali jsme také další dva modely Adidas.

ADIDAS Z.N.E. 01

 • Typ: Bezdrátová sportovní sluchátka
 • Cena: 2.499 Kč
 • Hmotnost: 4 g sluchátka / 40 g pouzdro
 • Baterie: až 5 hodin
 • Voděodolnost: IPX4

Zaujalo nás:

 • pohodlné nošení
 • nízká hmotnost
 • celková odolnost
 • kompaktní pouzdro

Jednoduchá konstrukce navyšuje životnost sluchátek, odolné kompaktní pouzdro zajišťuje bezproblémové nabíjení a výborný poměr cena / výkon usnadňuje rozhodování. Sport a sluchátka Adidas Z.N.E. 01 k sobě sedí! Při běhu zůstávají pěkně na svém místě. Bez zaváhání i při výraznějších pohybech hlavou, odrazech nebo při dynamických cvičeních. Díky příjemnému, pohodlnému nošení je využijete nejen na sport. Stonek sluchátek má lehce zdrsněný povrch pro snadnější manipulaci, třeba i zpocenými prsty. Mají vestavěný mikrofon pro snadné vyřizování telefonních hovorů a propracovaný tvar umožňuje opravdu dlouhodobé používání (zvládnou až pět hodin přehrávání). Sluchátka jsou velmi lehká, jedno váží pouhé čtyři gramy. Přesto jsou poměrně odolná s ochranou proti potu a stříkající vodě. Správné usazení usnadňuje výrazné logo značky Adidas na levém sluchátku. Jednoduché dotykové ovládání na obou sluchátcích navyšuje uživatelský komfort. Pro zapomínavé je praktická funkce rychlého nabíjení, kdy 15 minut nabíjení zajistí hodinový provoz sluchátek. U sluchátek nelze upravit velikost výměnou návleků, ty jsou navíc v balení pouze na sluchátkách, žádné náhradní. Na samotných sluchátkách nelze nastavovat hlasitost a citlivost ovládání občas způsobí nechtěné vypnutí dotekem sluchátek.

Srovnání s modelem Z.N.E. 1 ANC:
+ cena
– kvalita zvuku
– ergonomie sluchátek

ADIDAS FWD 02 SPORT

 • Typ: Bezdrátová sluchátka pro aktivní životní styl
 • Cena: 4.399 Kč
 • Hmotnost: 5 g sluchátka / 44 g pouzdro
 • Baterie: až 25 hodin
 • Voděodolnost: IPX5

Zaujalo nás:

 • bezchybné usazení v uchu
 • kvalitní zvuk
 • odolnost proti potu a vodě

Propracovaný ergonomický tvar zaručuje dokonalé usazení sluchátek v uchu. Bez sebemenších pohybů. Ani při vysokém tempu běhu, nebo při intenzivním cvičení jsme nezaznamenali posun nebo uvolnění sluchátek. Sedm nástavců ve třech modifikacích umožňují dokonalé individuální usazení sluchátek. Pro sportovní použití je upraveno i nabíjecí pouzdro, na rozdíl od většiny ostatních je prodyšné a umožňuje oschnutí zpocených sluchátek. Baterie zaručuje šest hodin poslechu, s využitím nabíjecího pouzdra až 25 hodin. Oceňujeme rychlost plného nabíjení, za hodinu a půl jsou sluchátka plně nabitá. Sluchátka mají mírně zdrsněný povrch zamezující nechtěnému vyklouznutí ze zpocených prstů. Dotykové ovládání je podobně citlivé jako u ostatních testovaných modelů značky Adidas, v klidu ovládáme sluchátka bez problémů, při běhu občas „netrefíme“ dvojici nebo trojici rychlých doteků. Sluchátka aktivně podporují bezpečnost uživatele a cíleně propouští okolní hluk dovnitř, tak aby bylo možné reagovat na auta, nebo třeba v případě běžců na neukázněné psy. Sluchátka se pyšní odolností IPX5 a mají integrovaný mikrofon.

Srovnání s modelem Z.N.E. 1 ANC:
+ výdrž baterie
+ variabilita individuálního usazení
– absence aktivního potlačení hluku
– vyšší hmotnost sluchátka snižující komfort při dlouhodobém používání

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: