RECENZE: Běžecké kompresní podkolenky CEP 3.0

RECENZE: Běžecké kompresní podkolenky CEP 3.0

Parametry

Značka CEP
Typ sportu běh
Typ oblečení ponožky
Pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 85 % polyamid
Materiál 2 15 % spandex
Barevné varianty bílá/ tmavě šedá, černá/ tmavě šedá, ledově modrá/ šedá, modrá/ šedá, limetková/ světle šedá, růžová (rose)/ světle šedá (pouze dámské)
Dostupné velikosti dámské ve velikostech II, III, IV; pánské ve velikostech III, IV, V
Infocena 1350 Kč
Dodává MAXIS a.s.
Více info na www.cepsports.cz/

Zaujalo mě

  • vysoký komfort
  • skvělý odvod vlhkosti
  • snadné oblékání
  • nový, neokoukaný design

Shrnutí recenze

Nové kompresní podkolenky ze zcela nového typu vlákna zajišťující vysoký komfort a zároveň optimální kompresi pro podporu sportovního výkonu.

Hlavní část recenze

Když jsem se doslechla, že na trh přichází nové kompresní podkolenky německé značky CEP, nemohla jsem si nechat ujít příležitost je otestovat na vlastní kůži. Jak již je u CEPu zvykem, samozřejmostí je stupňovaná komprese, díky které dochází rychleji k odbourávání laktátu z unavených svalů. Na první „obutí“ je nová podkolenka velice příjemná nejen na kůži, ale také při samotném navlékání. Pokud Vás nebaví před každým výběhem zápasit se zdánlivě nadlidským výkonem nasoukání se do kompresních podkolenek, pak by tato novinka od CEP mohla být tím pravým řešením. Oblast chodidla je perfektně přizpůsobivá, anatomicky tvarovaná, a i po vyprání si drží tvar Vašeho chodidla, díky čemuž nehrozí žádné odřeniny. Horní lem nijak nepne pod koleny, zároveň se při běhu nedostavuje nežádoucí pocit sjíždění podkolenky směrem dolů. Oproti klasické verzi běžeckých podkolenek značky CEP se verze 3.0 ještě lépe vypořádává s odvodem vlhkosti a ani při delším běhu za téměř jarních teplot nedocházelo k natékání chodidel a pocitu přílišného tepla.

Technologie

Jak již je u CEPu zvykem, podkolenky mají přesně definovaný kompresní profil pro optimální výkon i regeneraci a vyznačují se tzv. stupňovanou kompresi (nejsilnější komprese v oblasti kotníku, nejnižší pod kolenem), díky níž dochází rychleji k odbourávání odpadních látek z unavených svalů. Největší změna oproti stávajícím podkolenkám značky CEP je využití nového typu vlákna. Celá struktura vlákna je tvořena z 16 částí, což má zajistit vyšší komfort při nošení. Další inovace, kterou CEP u verze 3.0 využívá, je vlákno TWD Smart Dry poskytující optimální termoregulační vlastnosti a lepší odvod vlhkosti. Vyšší odolnost produktu zajistí syntetická příze z nekonečně dlouhých vláken. Vylepšená je také oblast kotníku a Achillovy šlachy, díky čemuž se zvyšuje pocit stability a jistoty při běhu. Nelze opomenout extra plochý šev v oblasti prstů na noze, díky kterému ani při dlouhém běhu nedochází k tvorbě otlaků. Díky nové asymetrické špičce celá podkolenka lépe padne a dokonale se přizpůsobí tvaru chodidla.

Design

CEP po dlouhé době přišel i se změnou designu, což hodnotím velice pozitivně. Nový, neokoukaný, trochu retro design podkolence sluší a díky široké škále barev si lze vybrat takovou, prostřednictvím které sladíte Váš outfit k dokonalosti. Decentní šedý proužek na horním lemu s nápisem CEP vypadá při pohledu shora velice hezky, zatímco zadní strana si zachovala klasické logo „mřížky“ na achilovce a přidal se další pruh vedoucí od paty zhruba do 3/4 lýtka. Samozřejmostí je anatomické rozlišení pravého (R) a levého (L) chodidla. Podkolenky jsou k dispozici v pěti různých barvách jak pro pány, tak pro dámy. V dámském provedení je navíc k dispozici dodatečná šestá barva v podobě kombinace růžová (rose)/světle šedá.

Vlastní zkušenost

Tuto novinku značky CEP jsem měla možnost testovat v období února/ března, kdy se vystřídala snad všechna roční období a s čistým svědomím tak mohu říci, že podkolenky můžete použít za každého počasí. Nový typ vlákna, který výrobce zvolil pro tuto podkolenku, skvěle reaguje na změny teploty. Při tréninku v teplotách pod bodem mrazu nedocházelo k mrznutí prstů (na což jsem hodně náchylná), zároveň když se oteplilo na jarních 16 stupňů a vysvitlo slunce, nedocházelo k natékání chodidel ani k pocitu přílišného tepla. Co mě překvapilo, byla jednoduchost navlékání podkolenek. Oproti verzi 2.0 či Ultralight chodidlo do podkolenky jednoduše zapluje a přetahování přes nárt jde velmi lehce, takže pokud nejste fanoušky boje „kompreska versus Vaše trpělivost“, nová verze 3.0 by mohla být skvělá volba.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: