RECENZE: BUFF Coolnet UV+, schladí vás už při běhu

RECENZE: BUFF Coolnet UV+, schladí vás už při běhu

Parametry

Značka Buff
Typ sportu běh
Typ oblečení čelenka
Pohlaví unisex
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí letní
Materiál 1 95 % mikrovlákno
Materiál 2 5 % elastan
Údaje výrobce 1 UV faktor 50
Infocena 555 Kč
Dodává STG Elcon
Více info na www.headwear.cz

Zaujalo mě

  • Vyrobeno z recyklovaného materiálu
  • Chladící efekt
  • Velmi příjemný materiál

Shrnutí recenze

Šátek který ochladí v letních měsících? Ano, Buff Coolnet UV+ toto umí, navíc vás ochrání proti UV záření a je z šetrný vůči životnímu prostředí.

Hlavní část recenze

Španělskou značku Buff a její multifunkční šátky asi nemusím dlouze představovat. Spoustu běžců včetně mě si oblíbilo tyto jednoduché, ale funkční šátky nejen na běhání, ale na všechny další outdoorové aktivity. Jejich výhodou je možnost uvázání na několik způsobů (tipy na způsoby nošení najdete na obalu každého šátku), pohodlné nošení a rychlé sbalení do kapsy vč. nízké váhy. Na trhu najdete spoustu napodobenin, kterým se již neříká šátek, ale „buff“, nicméně žádný z nich vám nenabídne takové funkční vlastnosti jako právě nové šátky Buff. Varinatu na léto jsme měli možnost otestovat a zda máte výsledek.

Tento bezešvý a tzv. 4-way (strečový čtyřmi směry) strečový šátek má oproti většině materiálů, které nás většinou spíše zahřívají, za úkol běžce ochladit. Je vyroben z velmi příjemného ekologicky šetrného materiálu. Na každý šátek totiž byl použit materiál z dvou recyklovaných PET lahví. Navíc disponuje UV faktorem 50+, který vás ochrání proti slunci během vaší aktivity.

Nový šátek Buff je vyroben ze 2 recyklovaných PET lahví

Šátek je vyroben z mikrovlákna REPREVE, které je z 95% z recyklovaný. Ochlazování by měla zajistit technologie HeiQ. Jak to funguje? Po zkušenostech z testování mohu říct, že šátek během aktivity skutečně nezahřívá, jak tomu u jiných materiálů bývá. Dobře odvádí pot od těla, takže si ho člověk během aktivity nemá chuť sundat, naopak mu vůbec nepřekáží a příjemně sedí.

Šátek jsme testovali při výbězích v USA v Národním parku Grand Canyon (seběh k řece Colorado a zpět nahoru), při bězích v pouštích slunečné Arizony a dalších místech. Extrémně velké plus vidím u šátku ochranu proti UV záření. Pod šátkem se skutečně nespálíte a především pak chladící efekt, který v letních měsících velmi oceníte. Běh, jako poměrně intenzivní aktivita, prověřil tu skutečnost, že šátek doopravdy chladí. Nebude vám tedy překážet nebudete mít během aktivity nutkání ho z hlavy stahovat.

 

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: