Recenze: COMPRESSPORT FREE BELT MINI – dokonalé usazení a parádní „nákladový“ prostor

Recenze: COMPRESSPORT FREE BELT MINI – dokonalé usazení a parádní „nákladový“ prostor

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku COMPRESSPORT FREE BELT MINI
Typ Batohy/ledvinky
Hmotnost 56 g
Infocena 890 Kč
Dodává Temposport
Více info na www.temposport.cz/

Zaujalo mě

  • dokonalé usazení na těle
  • celkový objem úložného prostoru
  • protiskluzové úchyty hůlek
  • polstrování zadní části

Shrnutí recenze

Supermini automobil s nákladovým prostorem kombíku. I takové přirovnání sedí k užšímu, lehkému a perfektně padnoucímu běžeckému pásu Compressport Free Belt Mini, který jsme v jarním testování při nevlídném počasí využili zejména pro přenášení náhradních svršků. Hmotnost lehce nad 50 gramů v testované velikosti M pojme až nečekaně velké množství „nákladu“. Není to ale jen o tom, kolik toho do kapes nacpete, ale především o bezproblémovém běhu při plném naložení.

Hlavní část recenze

Dvouvrstvý pás vytváří vlastně jedinou, zato pořádně velkou kapsu po celém obvodu pasu. Ta je na třech místech spojená v místě horního lemu pro možnost umístění těžšího obsahu. Jinak je zcela na uvážení každého běžce, jak vše potřebné do pásu poskládá. Pás je dle značky primárně určený pro jednoduché a rychlé přenášení běžeckých holí. Poutka pro jejich uchycení jsou dostatečně velká, pružná a z vnitřní strany doplněná o praktickou protiskluzovou pásku. Proti otlakům od hůlek je na zádové straně pásu trojice „polštářků“ Pás dokonale obepíná tělo, a tak nehrozí vypadnutí ani menších předmětů (třeba tablet) při běhu.

S náplní si lze opravdu pohrát a využít velikosti kapsy bez nutnosti řídit se pevně daným rozložením přihrádek. Gely, soft lahve, tyčinky vždy při testu drží na svém místě, problém není ani při přepravě půllitrové lahve. Poutka lze při běhu bez holí využít pro uchycení větrovky, náhradního funkčního trika, nebo pro zavěšení karabinky s klíči. Nápaditosti se meze nekladou. Pás je poměrně nízký, to ale zároveň snižuje tlak v oblasti břicha, což oceňujeme zejména při delším vyběhnutí.

Pro lepší ventilaci je síťovina pásu ve dvou pruzích na každé vrstvě výrazně „řídká“ a zpevněná oddělujícím viditelně hustším pruhem. Výsledkem je slušná prodyšnost, s ohledem na to že se jedná o dvě vrstvy umístěné na potem výrazně exponovaném místě na těle.

Pozorní buďte při výběru velikosti. Podle tabulky velikostí byla pro testera (182 cm, 73 kg) vhodná velikost XS/S. Po doporučení prodejce jsme zvolili velikost M/L a je naprosto vyhovující. Pokud jste tedy rozměry poblíž přechodu mezi velikostmi, doporučujeme rozhodně zvolit tu větší. Obavy z volného, poskakujícího pásu při plném naložení se během testu naprosto rozplynuly.

Povedená vychytávka

Tou je pogumování vnitřní strany poutek pro hole, nedochází tak k jejich posunu. Jak je jednou do poutek vložíte, tak drží do dalšího vyjmutí. Povedené!

Osobní zkušenost testera

„Moc se mi líbila možnost variabilního uspořádání věcí do pásu. Žádné dvě kapsy vpředu, jedna vzadu, prostě poskládej si vše, jak ti to vyhovuje, podle vlastních preferencí. Také poutka na hůlky lze využít podle sebe, já do nich třeba za rukávy přivázal větrovku, nebo přicvaknul karabinu s klíči. Pás perfektně drží na těle, neposkakuje, ani nesjíždí při plnějším obsahu.“

Klíčové vlastnosti:

– snadná manipulace s uloženými hůlkami
– užší střih pro snížení tlaku
– neposkakuje na těle

Dostupné zde.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: