Recenze: COMPRESSPORT Trail 2in1 Short – elasťáky s rouškou cudnosti

Recenze: COMPRESSPORT Trail 2in1 Short – elasťáky s rouškou cudnosti

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku COMPRESSPORT Trail 2in1 Short
Typ sportu běh
Typ oblečení kraťasy
Pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí letní
Materiál 1 51 % polyester
Materiál 2 41 % polyamid
Materiál 3 8 % elastan
Hmotnost 96 g
Barevné varianty černá
Dostupné velikosti T1 až T4
Výbava 1 Vnitřní kompresní elasťáky
Výbava 2 4 kapsičky
Infocena 2100 Kč Kč
Dodává TEMPOSPORT

Zaujalo mě

  • Ochrana proti odřeninám a opruzeninám
  • Lehkost
  • Nižší míra komprese
  • Decentní design

Shrnutí recenze

Koncept krátkých elasťáků (dále jen „elasťáků“) překrytých volnými šortkami není na trhu nic nového. Využijete tak efektu komprese, kdy je nářadí pevně usazeno v hangáru a nikde nic nevlaje. A hlavně nedře! A zároveň díky volným trenýrkám překrývajícím vaše tajemství nevypadáte jako baleťák. Na první pohled relativně jednoduchý nápad. Nicméně se na trhu často taky objevují nesmyslné konstrukce, které tuto zprvu pěknou myšlenku pohřbí do propadliště opruzenin.

Hlavní část recenze

Konstrukce 2in1

Často jsou 2in1 kraťasy míněny do trailového prostředí. A tak na nich taky často najdeme různé kapsy, kapsičky a přihrádky na gely, telefon nebo jiné drobnosti. Zde COMPRESSPORT není výjimkou. Problém nastává v případě, pokud jsou svrchní kraťasy k elasťákům přišity větší plochou. Což vidím poměrně často. Pokud tyto kapsičky naložíte, budou se houpat. Někdy jen neznatelně, ale budou. Ať chcete nebo ne. Pokud kraťasy netvoří dva na sobě nezávislé systémy, společně s nákladem se posouvají nahoru a dolů i vnitřní šortky, které vám těmito mikropohyby způsobí traumata v podobě krvavých třísel a vnitřních stehen. Jen pro upřesnění – bavíme se o delší uběhnuté vzdálenosti, během 5km běhu v parku tuto torturu pravděpodobně nezažijete. Tam ale taky nepotřebujete do kapsiček nic ukládat, že jo. Proto je pro mě zásadní, že je u COMPRESSPORTu propojení vnitřních elasťáků a vnějších šortek jen ve čtyřech bodech. Vnější se tak můžou nepatrně pohybovat a vnitřní drží na svém místě.

Propojení vnitřních a vnějších šortek

Komprese

Vnitřní kompresní elasťáky jsou zde opravdu jemné a míra stažení pocitově nízká. Pokud hledáte šortky, které budou stoprocentně držet na svém místě a ochrání vás před rozedřenými třísly, Trail 2in1 Short vás více než uspokojí. Pokud ale vyžadujete opravdu plnohodnotné kompresní kraťasy, které vám stehna naplno stáhnou, vybíral bych si z řady Brutal (ano, opravdu se jmenují Brutal Short!) nebo Under Control. A v případě, že se neradi chlubíte svými poklady, přehoďte si přes ně Racing Split Short. Osobně mám ale raději větší volnost a stoprocentní prodyšnost a tak jsou pro mě Trail 2in1 Short rozhodně vhodnější. Důležité je, že si můžete vybrat.

Lem nohavic

Kapsičky

Po obvodu pasu na vnějších šortkách najdeme 4 kapsičky – na bedrech, menší pod pupkem a dvě boční. Na internetu jsem viděl fotku, jak do nich někdo vkládá 250ml softflask. Podle mě s takto těžkou věcí v kapse běhat nejde. Nejedná se totiž o tak pevnou konstrukci kapes, jako třeba u ledvinky COMRESSPORT Freebelt. Tyto kapsičky se tedy hodí na lehčí věci, osobně do nich nejraději ukládám odpadky od snědených dobrot, klíče, nějaký gel nebo třeba itinerář kontrol, který při ultra-trailu potřebujete vždy po ruce. Ok, žádné závody zatím letos nebyly. Ale až poběžím, itinerář si určitě schovám do těchto kapes.

Bederní kapsička
Bederní kapsička

Materiál

Tyto šortky jsou směsí polyesteru (51 %), polyamidu (41 %) a elastanu (8 %). Ano, mě to tak téměř nic neřekne. Možná jen to, že když je propotíte, tak smrdí. Nicméně vnitřní elasťáky jsou z opravdu jemné pleteniny, která je sšita malými plochými švy. Ty jsem našel až v ruce při prohlížení, protože můj zadek nic tak drobného nerozezná. Lem kolem pasu a u nohaviček je potom ještě trochu méně stažený, takže vás zakončení neškrtí. Zdá se to jako banalita, ale u kompresních doplňků často opomíjený detail.
Vnější kraťasy jsou z ultralehkého materiálu, výrobce udává 35 gramů (kompletně pak 96 g), který je navíc hydrofobní, to znamená, že odpuzuje vodu a šortky tak zůstávají lehké i za deště nebo když… zkrátka, Čuriho zákony praví, že poslední kapka jde vždy do kalhot.

COMPRESSPORT Trail 2in1 Short

Osobní zkušenost

Obecně jsem zastánce spíše jednoduchého pojetí běhu a závodění. Raději méně, ale kvalitního vybavení. A Trail 2in1 Short se mi jako kvalitně zpracované opravdu jeví. Oblékám je nejraději při delších výbězích, když vím, že by mohl přijít „vlk“ na návštěvu, u krátkých intenzivních tréninků mám radši úplně jednoduché volné kraťasy. Nejsem žádný velký exhibicionista, a proto oceňuji jednak vnější volné kraťasy, ale taky celkově střídmý a jednoduchý design, který je doplněný jen o drobné logo a brand COMPRESSPORT. Určitě doporučuji všem, kdo hledají techničtější kraťasy s nějakou vychytávkou navíc, ale nemají úplně v lásce silnou kompresi.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: