Recenze: DIRECT ALPINE ZERO – větrovka jako pírko

Recenze: DIRECT ALPINE ZERO – větrovka jako pírko

Parametry

Značka Direct Alpine
Celé jméno recenzovaného výrobku DIRECT ALPINE ZERO
Typ sportu outdoor
Typ oblečení bunda
Pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 90 % recyklovaný polyamid (nylon) + 10 % recyklovaný polyester
Hmotnost 110 g
Infocena 2790 Kč
Dodává Direct Alpine
Více info na www.directalpine.cz/

Zaujalo mě

  • Recyklovaný materiál
  • Balení do kapsy v kapuci
  • Hmotnost
  • Objem po sbalení

Shrnutí recenze

Velmi lehká a extrémně sbalitelná větrovka, která může být vždy po ruce, protože skoro nic neváží. Na horolezeckém úvazu může být zavěšena proklatě vysoko. Nad zemí? Jak obstála na Islandu, krkonošských hřebenech, výletech nebo na skalách se dozvíte v recenzi Světa outdooru.

Hlavní část recenze

V KOSTCE

Extrémně sbalitelná větrovka, kterou můžete mít vždy u sebe. A to doslova, protože je opatřena poutkem pro zavěšení na lezecký úvazek nebo kamkoliv jinam. Dobře odstíní nepříjemný vítr a díky propracovanému střihu nijak neomezuje v pohybu.

KAPSY

Tak ty na větrovce DIRECT ALPINE ZERO nehledejte. Nejsou tam žádné. Jedná kapsa je vlastně prostor pro sbalení bundy do úhledného balíčku.

REFLEXNÍ PRVKY

Bunda je opatřena dvěma reflexními prvky. Na předním a zadním dílu po jednom kuse. Při použití bez batohu, jste vidět. Avšak při nasazeném batohu jsou oba prvky skryty. Což je škoda, protože s batohem či s běžeckou vestou outdoorový nadšenec tráví docela dost času.

KAPUCE

Kapuce je patřena anatomickou kapucí s elastickým páskem, který ji stahuje okolo hlavy. Kapuce není určena k přetažení přes helmu. Avšak dostatečně chrání i krk. Uvnitř kapuce se nachází kapsa na sbalení větrovky. Tam se taky nachází poutko pro zavěšení.

RUKÁVY

Rukávy jsou zakončeny lehce do gumy, která je sytě žlutá a dovoluje přetažení přes tenčí rukavice či outdoorové hodinky. Délka rukávů mi vyhovovala.

ZIP

Větrovka DIRECT ALPINE ZERO je opatřena celopropínacím zipem s légou. Zip chodí hladce a jezdec je opatřen táhlem pro lepší úchop i v rukavicích.

MATERIÁL

Kompletně recyklovaný materiál je opatřen DWR zátěrem. Švy nejsou podlepené. Jedná se tedy o bundu určenou do větrného počasí, nikoliv do deště.

JAK SEDÍ

Střih je více na tělo, a tak ani ve větru nevlaje a nepleská. Spodní lem je opět velmi lehce zatažen do gumy. Rukávy byly dostatečně dlouhé. Bunda nijak neomezoval v pohybu. Ani při výstupu či sjezdu na lyžích nebo při lezení.

CELKOVÝ DOJEM

Větrovka DIRECT ALPINE ZERO byla testována na krkonošských hřebenech, na skialpech na Islandu, na jarních výletech a na skalách. Jedná se o ideálního společníka na běh – jako vrstva po celou dobu aktivity nebo jako záložka do běžeckého batohu či přímo do ruky. Hodí se na turistiku nebo na lezení.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: