RECENZE: ICEBUG PYTHO 4 W – univerzálka mezi botami s hřeby

RECENZE: ICEBUG PYTHO 4 W – univerzálka mezi botami s hřeby

Parametry

Značka Icebug
Celé jméno recenzovaného výrobku ICEBUG PYTHO 4 W
Pro jaký povrch je bota vhodná Běžný přírodní terén, Náročný přírodní terén, Běh v horách, Bahno, Sníh
Pro jaký druh běhu je bota vhodná Rekreační běh, Vytrvalostní trénink, Závod, Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra)
Hmotnost 275 (US 7,5) g g
Šněrování klasické
Sklon pata - špička 5 mm
Podpora nohy neutrální
Infocena 3190 Kč
Více info na www.icebugrunning.cz

Zaujalo mě

  • všestrannost boty
  • bota, kde necítíte hřeby při přeběhu asfaltu
  • propracovaný, pevný a pogumovaný svršek
  • design

Shrnutí recenze

Bota vhodná do terénu i neterénu. Je to univerzálka mezi botami s hřeby využitelná nejen v zimě na sněhu a ledu.

Materiál svršku, použitá membrána, prodyšnost

Svrchní část boty je vyrobena z voděodolného materiálu a nenasákavé textilie v kombinaci s PU. Kolem tkaniček je vyztužený ochranný lem, který chrání nárt nohy a přináší jí důležité pohodlí. Svršek je vhodný do extrémních a zimních podmínek. Díky pevnosti a odolnosti materiálu svrchní textilie by nemělo docházet k natržení či roztržení materiálu. Tato bota se může pochlubit velice propracovaným a pogumovaným svrškem.

Kladem u této švédské univerzálky je, že je vyrobena z recyklovaného materiálu. Chrání a šetří naše životní prostředí tím se může pochlubit jen málo značek. Barevná kombinace černo-broskvová mě bohužel nijak neoslnila. Pro ženy bych ocenila více barevných variant.

Odpružení boty, použité materiály v podešvi apod.

Během testování jsem si všimla, že tato bota je velice dobře tlumená. Díky tomu zabezpečuje potřebný komfort chodidla při dlouhých a náročných bězích. Ideálním povrchem pro tyto boty jsou volné terény, hluboký sníh a led. Ani na tvrdém povrchu jako je asfalt necítíte, že běžíte v botě s hřeby, a z vlastní zkušenosti mohu říci, že v tomto ohledu nemá konkurenci.

Podrážka, přilnavost, chování na mokrém povrchu apod.

PYTHO 4W lze použít k celoročnímu tréninku. Technologie BUGRIP s karbidovými hřeby se přizpůsobí jakémukoliv terénu. Jedná-li se o bahno, led, sníh, ale i o asfalt. Bota je vhodná jak pro orientační běžce, kteří se specializují na běh volným terénem v bažinách a extrémně zmáčených stezkách. Sedmnáct šroubů či hrotů z karbidové oceli BURGRIP zajišťuje přilnavost na všech zmíněných površích.

Osobní zkušenost

Testovala jsem ji v rámci své zimní přípravy. Příští rok se opět chci vrátit k delším horským běhům. V letošním roce jsem měla nucenou mateřskou pauzu, a tak pro mě nebude lehké se dostat zpět do formy. Hledala jsem mezi botami všestrannost, dobré tlumení, a především jistotu na ledu a v extrémních podmínkách. Tento model to naprosto splňuje. Díky své stabilitě je vhodný pro všechny skupiny běžců. Například pro začátečníky, kteří nemají zkušenost s během na ledu a volným terénem je ideální volbou. Tak pro zkušenější matadory.

Jedinou chybičkou je širší špička, která mi neseděla při krátkých závodech. Naopak pro běžce, kteří mají vysoký nárt nebo širší část chodidla to může být výhoda. Doporučila bych ji na ultra-závody např. LH24. Nemusíte se bát ani při ledových sebězích, bota drží a neprokluzuje. Ocenila jsem ji i při běhu s kočárkem po ledových cestách. S kočárkem si nemohu dovolit riskovat. A v čem vyrazit v tomto nečasu? Pytho 4W pro mě byly jasnou a správnou volbou.

Další informace

Icebug

ICEBUG
Švédská běžecká a outdoorová obuv se zaměřením na využitéí v náročných podmínkách. Velký důraz klade na přilnavost (trakci) na extrémní kluzké povrchy (sníh, led, bláto, měkký terén…)
V ČR zastoupena icebugrunning.cz

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Kateřina Petríková

Parádní bota!

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: