Recenze: LASTING – funkční, prodyšné a kvalitní české běžecké produkty

Recenze: LASTING – funkční, prodyšné a kvalitní české běžecké produkty

Parametry

Značka Lasting
Celé jméno recenzovaného výrobku LASTING MUT51 pánské funkční triko
Typ sportu běh
Typ oblečení spodní prádlo
Pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Hmotnost 72 g
Infocena 680 Kč
Dodává Lasting Sport s.r.o.
Více info na shop.lasting.eu/

Zaujalo mě

  • výborná prodyšnost
  • perfektní usazení na těle
  • povedený design

Shrnutí recenze

Hned tři novinky z nabídky české značky LASTING jsme měli možnost otestovat se začátkem letošní běžecké sezóny. Ponožky s označením IRM zaujmou nejen speciálním materiálem snižujícím tření, ale i zajímavým designem. Kompresní podkolenky RTL zdobí příjemně stupňovaná komprese a opravdu velmi přívětivá cenovka. Třetím testovaným produktem bylo bezešvé funkční triko MUT51 vyrobené z ultralehkého materiálu, které nás zaujalo především výbornou prodyšností a perfektním usazením na těle.

Hlavní část recenze

LASTING IRM funkční běžecké ponožky

Funkční běžecké ponožky s označením IRM od české značky LASTING jsme měli možnost testovat v letošním proměnlivém jarním počasí. Hlavním benefitem tohoto modelu je použití „chytrého“ materiálu LENZING PROFILEN. Ponožka jej obsahuje téměř pětinu a díky jeho použití se výrazně snižuje koeficient tření. Právě tření ponožky v botě může být příčinou puchýřů. Po více než měsíčním testování můžeme potvrdit, že v ponožkách IRM to zkrátka nehrozí. Celkový komfort navyšuje zesílení dvojitou vrstvou materiálu na těch správných místech. Pata a prstová část jsou v ponožkách doslova hýčkané a v testu to oceňujeme především při velmi dlouhých bězích. Nad patou navíc povedeně chrání prodloužení zdvojeného materiálu také Achillovu šlachu.

Nechtěné vyzkoušení běhu v dešti pak ukázalo minimální nasáknutí ponožek vlhkostí, ani v promočených botách nevnímáme chlad, nebo shrnování ponožky. S ohledem na výrazné výkyvy teplot obstály ponožky IRM na výbornou. Při teplotách kolem pěti stupňů nad nulou nebyl v ponožkách znatelný tepelný diskomfort a v teplejším počasí naopak bez problémů odvádějí přebytečné teplo, bez přílišného pocení, nebo pálení chodidel. Zde se projeví 20% obsah vlákna COOLMAX, které pomocí čtyř kanálků odvádí vlhkost a reguluje teplotu pokožky.

Pro dokonalé usazení na noze jsou ponožky IRM anatomicky tvarované, běžecky přívětivý je široký plochý šev v oblasti prstů, o kterém při běhu ani nevíte. Líbilo se nám mírné „povytažení“ tlumící dvojité vrstvy na vnější straně chodidla. Zejména v technických sebězích pěkně chrání před otlakem právě malíkovou stranu chodidla. Stejným způsobem funguje zóna v místech zakončení jazyka boty, na přechodu mezi nártem a holení. Zejména na delší objemové tréninky skvělá volba s výrazným komfortem, který kromě kvalitních materiálů povedeně navyšují zóny proti otlakům, nebo plochý šev ve špičce.

Zaujalo nás IRM

– dokonalé usazení na noze

– celková odolnost

– antibakteriální vlastnosti

– bezešvá technologie

LASTING RTL kompresní podkolenky

Mírně stupňovaná komprese má optimálně zvolenou úroveň, díky čemuž je i dlouhodobé nošení (třeba v rámci cestování na závody) opravdu příjemné a pohodlné. Nejvíce zatěžované zóny jsou zesílené, což kromě pohodlí navyšuje celkovou životnost podkolenek. Zesílený materiál nechybí ani v oblasti úponu achilovky, nebo (téměř) po celém chodidle. Chválíme širší lem zakončení pod kolenem, který bezpečně drží podkolenku na svém místě a zároveň netlačí ani při dlouhodobém používání.

V testované světle zelené variantě RTL kompresní podkolenky rozhodně přispívají k bezpečnosti běžce, neztratí se ani při cyklistickém tréninku. Na výběr jsou ještě další čtyři barevné varianty, od praktické „terénní“ černé až po nepřehlédnutelnou růžovou. Vyzdvihnout musíme příznivou cenu podkolenek. S ohledem na nabízené pohodlí a testem ověřenou odolnost je poměr cena vs. výkon nastavený pořádně vysoko.

Zaujalo nás RTL

– optimální úroveň komprese

– příjemný materiál

– bezešvá technologie

LASTING MUT51 pánské funkční triko

Triko je poměrně univerzální. Jak z pohledu sportu (v testu jej kromě běhu opakovaně využíváme při cyklistickém tréninku), tak i z pohledu spodní či jediné vrstvy. S ohledem na opravdu pěkný a povedený design je použití trika jako jediné vrstvy výrazně usnadněno. Vypadá fakt dobře! Jedinou „nevýhodou“ může být opravdu dokonalé usazení na těle. Žádný „chybný“ záhyb v oblasti břicha tak nezůstane utajen. Materiál je parádně prodyšný, bez problémů jej využijete i v opravdu teplých dnech. Na zádech, břiše a v podpaží je téměř průsvitný, odvětrávání a odpařování potu je v těchto zónách dokonalé. Na těle je materiál velmi příjemný, triko je i díky nízké hmotnosti radost obléknout. Povedené je zakončení rukávů do širšího lemu, které vhodně doplňuje celkový komfort při nošení lehkého funkčního a pěkně vypadajícího trika.

Zaujalo nás MUT51

– výborná prodyšnost

– perfektní usazení na těle

– pohodlné zakončení rukávů

– povedený design

Osobní zkušenost testera

„Hutnější ponožky navyšující komfort oblékám rád především na velmi dlouhé běhy. Přestože IRM vnímám na dotek jako poměrně silné, již první proběhnutí mě přesvědčí, že žádné přehřívání v nich opravdu nehrozí. Pěkně se usadí na noze, citelně navyšují pohodlí při vícehodinových bězích. Za mě naprostá spokojenost, uvítal bych snad jen výraznější stranové označení (pravá / levá), jinak opravdu povedený český běžecký produkt. Osobně častěji používám návleky, ale ani podkolenky v mém běžeckém šatníku nechybí. Pokud mi sednou na chodidlo a nekloužou v botě nemám s použitím podkolenek problém. U testovaného modelu je navíc v oblasti chodidla a achilovky příjemné polstrování. Používám je nejen na běh, ale také na horské kolo, kde oceňuji i výraznou barvu navyšující bezpečnost. U běžeckého trika je podle mě největším benefitem dokonalé usazení na těle a také výborná prodyšnost. Pro běh naprosto ideální, nikde neplandá, ani přehnaně nesvírá tělo. Velmi příjemné a pohodlné je zakončení rukávů. Osobně hodnotím jako zdařilý také design, bez problémů si tak triko oblékám jako jedinou svrchní vrstvu.“

Co uvádí výrobce

IRM běžecká ponožka, která obsahuje 19% LENZING PROFILEN, který má nejnižší koeficient tření, je nehořlavý, odpuzuje nečistoty a vodu, je fyziologicky neutrální. Tato ponožka je velice odolná a chrání uživatele před vznikem puchýřů. Nejvíce zatěžované zóny chodidla, špičky, Achillovy paty jsou zesílené dvojitou vrstvou materiálu, která tvoří tlumící vrstvu před otlaky. MATERIÁL: 29% MERYL POLYAMID, 26% POLYAMID, 20% COOLMAX, 19% PROFILEN, 6% LYCRA

RTL je antibakteriální kompresní běžecká podkolenka z jednovrstvého hladkého úpletu. Speciální kompresní podkolenky působí pozitivně na krevní oběh. Stupňovaná komprese zlepšuje proudění krve ve svalech, snižuje poškozování svalové hmoty při dlouhotrvající zátěži a snižují únavu. Nejvíce zatěžované zóny chodidla, špičky, Achillovy paty jsou zesílené dvojitou vrstvou materiálu, která tvoří tlumící vrstvu před otlaky. Složení: 90% Polyamide, 10% Lycra

MUT51 je bezešvé funkční triko s krátkým rukávem anatomického střihu. Ultralehký materiál. Triko je vysoce antibakteriální díky materiálu Siltex, který obsahuje ionty stříbra. Anatomicky umístěné zóny zajišťují vysokou prodyšnost v partiích se zvýšenou potivostí, a naopak v zatěžovaných oblastech naleznete kompresní zóny, pro lepší prokrvení svalové hmoty. Dokonalé obepnutí těla podporuje funkčnost a optimální termoregulaci. MATERIÁL: 90% SILTEX-polypropylen, 10% POLYAMID

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: