RECENZE: Leki Micro Trail Vario

RECENZE: Leki Micro Trail Vario

Parametry

Značka Leki
Celé jméno recenzovaného výrobku Leki Micro Trail Vario
Typ Běžecké hole
Materiál 1 Karbon HM
Materiál 2 Korek (rukojeť)
Hmotnost 197 g
Barevné varianty černá + šedá + žlutá (matné provedení)
Údaje výrobce 1 115 až 130 cm
Údaje výrobce 2 Délka po složení: 38 cm
Výbava 1 Poutko: rukavička Trigger Shark (Active)
Výbava 2 Rukojeť: Trigger Shark 2.0
Výbava 3 Hrot: Trail Tip
Výbava 4 Aretační systém: Speed Lock 2
Infocena 4940 Kč
Více info na www.leki.cz/

Zaujalo mě

  • Možnost využití pro různé výšky postav
  • Snadné složení / rozložení holí
  • Barevné provedení holí

Shrnutí recenze

Jak název holí napovídá, testovali jsme model s opravdu velkou variabilitou využití. Karbonové LEKI MICRO TRAIL VARIO využívají několika technologií pro složení a rozložení svých jednotlivých částí a umožňují sestavit výšku od 115 do 130 cm. Jedná se tedy o velmi univerzální hůlky pro široké využití a to třeba i více členy rodiny.

Hlavní část recenze

Nové Leki Micro Trail jsou vysoce komfortní

Nové hole Leki Micro Trail Vario jsou složené z 5 dílů. Kombinují rychloupínací systém Speed Lock pro nastavení výšky holí s jednoduchým upnutím povytažením (Micro), které zajišťuje vnitřní lanko a pružina ve spodním dílu. Právě horní Speed Lock umožňuje určit rozpětí. Já jsem pro první trek v Beskydech zvolil 125 cm. O komfort úchopu se stará pohodlná rukavička Shark Active. Ta je jednoduše a přesto 100 % pevně připnutá k celokorkové rukojeti Trigger Shark 2

Hned v prvním měsíci testování jsme s kamarády vyrazili na závod Marmolada Super Vertical v Dolomitech. A už tady jsme velmi ocenili variabilitu výšky holí – kamarádka hůlky zapomněla a my ostatní měli jen s pevnou výškou přímo na naše postavy. Leki Micro Trail Vario tak v náročném závodě (8,5km / 1 800 m+) vyzkoušela naše parťačka, která si hole nastavila na výšku 117 cm. V horní části ledovce, kde už byl sníh od slunce rozbředlý na kaši, by ocenila sněhové talířky, které však na hole lze přidat.

Velmi skladné s líbivým designem!

Osobně jsem nejčastěji hůlky využil pro výstupy v Beskydech, kdy do kopce sloužily klasickým způsobem tak, jak bych očekával a na sbíhání z kopců jsem je mohl rozložit (na délku 38 cm), aby moc nepřekážely, a i tři složené díly snadno chytl do dlaní (jako jsem zvyklý u běžných Leki Micro Trail).

Jediné slabé místo tohoto modelu může být systém Speed Lock, protože je potřeba přesně nastavit sílu zavírání tak, aby jej šlo snadno zamknout a zároveň hole při zatížení neproklouzly. Já jsem si svou míru síly rychle určil, ale při prvním pokusu mě zarazilo, že kolečko (matička) lze zcela odšroubovat a v terénu snadno ztratit. Tady by vývojáři mohli příště vymyslet nějaký doraz, který neumožní vytočit celý závit.

 

RECENZE: Leki Micro Trail Vario

Velmi se mi líbí vzhled holí, matný šedý postřik s výraznými žlutými prvky se designérům opravdu povedl! Tyto hole jistě najdou velké využití, nejen u jednotlivců, kombinující různé sporty a různé nastavení výšky holí, ale mohou být perfektním řešením i pro rodiny či páry, kde může jedny hole v průběhu let využívat více lidí. Hodí se jak na trailrunning, běžné trekování, tak i na Nordic walking.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: