Recenze: Lýtkové návleky COMPRESSPORT R2 3.0 – komprese s překvapivým množstvím detailů

Recenze: Lýtkové návleky COMPRESSPORT R2 3.0 – komprese s překvapivým množstvím detailů

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku COMPRESSPORT R2 3.0
Typ sportu běh
Typ oblečení návleky
Pohlaví pánské
Do jakého ročního období se hodí letní
Hmotnost 34 g
Dostupné velikosti T1 - T4
Infocena 960 Kč
Dodává Temposport
Více info na www.temposport.cz/

Zaujalo mě

  • širší spektrum využití
  • množství funkčních detailů
  • pohodlné nošení
  • design

Shrnutí recenze

Lýtkové návleky již dávno nejsou „kusem“ elasťáků plnícím především estetickou roli, ale propracovaným funkčním doplňkem, v podání Compressportu s možná až nečekaným množstvím detailů. Hlavní funkcí lýtkových návleků je cílená komprese, kterou lze u značky Compressport individuálně doladit výběrem ze čtyř velikostí návleků, označených T1 až T4. Eliminace otřesů, aktivace propriorecepce, nebo zlepšení stability jsou další benefity lýtkových návleků, v případě R2 3.0 „zabalené“ do rychleschnoucího a reflexního celku.

Hlavní část recenze


Dokonalý střih

Pokud zvolíte správnou velikost drží návlek na lýtku naprosto dokonale. Čtyři varianty pojmou lýtka s obvodem od 30 do 46 centimetrů. Při hraniční velikosti obvodu lýtka je pak na zvážení, zda dát přednost lehce vyšší kompresi, nebo mírnému navýšení pohodlí. My jsme při velikosti obvodu lýtka 37 centimetrů zvolili velikost T2 (doporučovaná pro 34 až 38 cm), nutno dodat, že k naprosté spokojenosti. Pozor dávejte při současném pořizování návleků a podkolenek. Zatímco u návleků rozhoduje o velikosti obvod lýtka, u podkolenek délka chodidla. V našem případě to znamenalo velikost T2 u návleku a velikost T3 u podkolenek.

Při samotném testu si pochvalujeme oba zakončující lemy. Ten spodní je díky širšímu střihu a plochým švům pohodlný i při velmi dlouhém použití, žádný zvýšený tlak ani v místě překrytí ponožky v testu nepociťujeme. Horní lem je nejen pohodlný (nesjíždí, pěkně drží návlek na svém místě), ale navíc přidává povedenou vychytávku v podobě jazýčku eliminujícího otřesy v okolí kolene. K naprosto dokonalému usazení návleků na lýtku přispívá anatomické tvarování, rozdělení pravá levá je výrazně označeno na vnitřní straně horního lemu a není tak potřeba pátrat po drobném nebo hůře čitelném označení.

Funkční materiál s množstvím detailů

Materiál návleků je příjemný již na dotek a po nasazení jej stejně příjemně vnímáme i na lýtku. Pro jarní testování je prodyšnost zcela optimální, po několika deštivých trénincích můžeme potvrdit poměrně rychlé osychání návleku, rozhodně nejrychlejší v porovnání s ostatnímu částmi oblečení, které v tu chvíli máme na sobě. A zajímavé detaily? Třeba fibulární proužky na vnější straně lýtka zvyšující rovnováhu a stabilitu stimulací proprioreceptorů. V ruce je krásně vidět jejich snadná roztažitelnost do šířky a zároveň výrazná pevnost na výšku návleku. Dalším zajímavým detailem jsou vodorovné vaflové proprioreceptivní proužky. Ty jednak zajišťují odstupňovanou kompresi (tvoří jakési véčko přes achilovku) a zároveň zvyšují mikrocirkulaci. Na samotném lýtku je použitý síťovaný vzor vytvářející specifickou kompresní zónu tlumící svalové otřesy a vibrace. Je elastický ve všech směrech a krásně se tak natvaruje na lýtko.

Osobní zkušenost testera

„Lýtkové návleky používám jak v tréninku, tak v rámci regenerace. Nejčastěji ve spojení s delší aktivitou. Třeba na běhy přes třicet kilometrů vybíhám bez návleků jen zcela výjimečně. Po třiceti nebo i padesáti kilometrech běhu se pak cítím výrazně lépe, kromě jiného jsem použitím návleků odstranil předchozí časté křeče v posledních fázích dlouhých běhů. Návleky také s oblibou nandám při dlouhém cestování. Pět, šest hodin sezení v autě pro mě znamená bez použití návleků více či méně (podle teploty) oteklé kotníky. S návleky cestuji bez problémů. Stále častěji je používám na horském kole, kde, přestože aktivita zpravidla nepřesáhne tři hodiny, se mi pocitově jede obzvláště do kopců lépe.“

Klíčové vlastnosti:

– zvýšení rovnováhy a stability

– podpora svalů při výkonu 360° kompresí

– omezení svalových vibrací

– zlepšení mikrocirkulace

Dostupné zde.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: