RECENZE NÁRAMKU: NICEBOY X-FIT ACTIVE – PŘEHLED PO RUCE

RECENZE NÁRAMKU: NICEBOY X-FIT ACTIVE – PŘEHLED PO RUCE

Parametry

Značka Niceboy
Celé jméno recenzovaného výrobku NICEBOY X-FIT ACTIVE
Typ techniky Sporttester
Doba provozu až sedm dní
Materiál 1 silikon (pásek)
Materiál 2 plast
Hmotnost 25 g
Údaje výrobce 1 Typ displeje: TFT
Údaje výrobce 2 Velikost displeje: 0,96“
Údaje výrobce 3 Sítě Bluetooth: 5,0
Výbava 1 akcelerometr, senzor srdečního tepu
Výbava 2 Napájení Li-on 105 mAh
Výbava 3 Další funkce: 1 budík, notifikace z telefonu, stopky
Infocena 777 Kč
Více info na www.niceboy.eu/cs/

Zaujalo mě

  • Pěkný design
  • Měření tepu a tlaku
  • Záznam aktivit
  • Voděodolnost IP67

Shrnutí recenze

Malý lehký všestranný, to je nový fitness náramek od značky Niceboy. Náramek je příjemný na nošení s pěkným sportovním designem – nemusíte se s nošením omezovat pouze na trénink, ale vydrží na zápěstí celý den. Poskytuje přehled o krocích, kilometrech a spálených kaloriích každý den. Navíc monitoruje spánek, umí měřit tepovou frekvenci a dokonce i krevní tlak. Přívlastek active není jen tak, v menu se nachází volba Sports, která zaznamenává aktivity: chůze, horolezectví, a hlavně běh. Denní, týdenní a měsíční statistiky naleznete v aplikaci FitCloudPro. S telefonem se propojí pomocí Bluetooth 5 a umožňuje pak zasílání upozornění na zprávy z telefonu. Náramek nás vzbudí, v případě potřeby najde telefon nebo spustí stopky. Při běžném používání se zapnutým pokročilým měřením a monitorováním zdraví vydrží baterie 5 dní, k nabíjení nepotřebujete žádný kabel, jen odpojíte řemínek.

Hlavní část recenze

Seznámení

Po otevření krabičky mě čekalo překvapení, obsahovala jen samotný náramek, kde je nabíjecí kabel? Proto jsem jako první sáhl po přiloženém návodu a dozvěděl se, že žádný kabel není potřeba. No konečně to někoho napadlo a teď si svůj náramek můžu dobýt kdekoliv a kdykoliv, stačí USB port. Po dobytí náramku následoval další krok a to spárování s telefonem pomocí aplikace FitCloudPro, následně dojde k synchronizaci a nastaví vše potřebné včetně správného data a času.

Celkový pohled na Niceboy X-fit active
Celkový pohled na Niceboy X-fit active

Základní popis

Náramek na první pohled zaujme povedeným designem ve sportovním stylu. Černé plastové jádro s displejem plynule přechází do pásku, který má vroubkovaný vzor. Zajišťuje se klasickým hodinkovým zapínáním, ke kterému se vrací většina výrobců. Nošení je příjemné, takže nemám problém ho mít neustále na ruce. A to díky i plné vodotěsnosti dle normy IP67. Senzor na měření tepu je lehce vystouplý, ale nepřekáží. Displej je barevný a vypadá pěkně, jedinou výtku bych měl k čitelnosti na přímém slunečním světle.

Niceboy X-fit active - Hodiny
Niceboy X-fit active – Hodiny

Ovládání a Funkce

K ovládání náramku slouží senzorové tlačítko pod displejem, krátkým dotykem rotují položky v menu a dlouhým se aktivují. Chvíli trvá, než si na to člověk zvykne, zvlášť v době dotykových displejů, ale je to jednoduché a funkční řešení. Senzor na hlavní obrazovce po dlouhém dotyku přepíná mezi třemi typy ciferníků: digitálním s velkými číslicemi, analogovým a digitálním s více informacemi. Trochu otravné bylo, že senzor často detekuje dlouhý stisk omylem a tak jsem měl při každém pohledu na náramek jiný ciferník. Displej je v běžném režimu tmavý a aktivuje se buď natočením ruky, nebo stiskem senzoru (lze nastavit v aplikaci). V menu jsou další položky denní přehled, spánek, aktivity (o těch více v kapitole osobní zkušenost), měření srdečního tepu, měření krevního tlaku, zprávy, stopky, najít telefon, verze software, vypnout.

Niceboy X-fit active - Číselník s přehledem
Niceboy X-fit active – Číselník s přehledem

Konektivita

Náramek se spáruje s chytrým mobilním telefonem pomocí technologie Bluetooth a funguje s operačními systémy Android (4.4 a vyšší) a iOS. V aplikaci se musíte zaregistrovat, jen nastavíte základní údaje: pohlaví, výška váha a datum narození. Po spárování náramku se provede synchronizace, po které pak vidíte všechny změřené hodnoty na úvodní obrazovce aplikace. Kliknutím na jednotlivou položku se dostanete ke grafům naměřených hodnot, jsou tam denní, týdenní a měsíční statistiky kroků, spánku a přehled měření pulsu a tlaku. Tlačítko vlevo nahoře v rohu je pro záznam aktivit, kde jsou přehledně seřazené a můžete si je prohlédnout.  Na dalším panelu je nastavení náramku, kde si vyberete levé nebo pravé zápěstí ho a jak se má chovat: jestli má zobrazovat zprávy z telefonu, omezovat položky v menu a další.  Lze propojit s účtem Google Fit.

Niceboy X-fit active - Tep
Niceboy X-fit active – Tep

Osobní zkušenost

Náramek je pěkný a rychle jsem si na něj zvykl. Největší problém jsem měl s jeho spárováním, což se mi povedlo až na několikátý pokus, doporučuji náramek držet velmi blízko telefonu a být na místě kde není hodně aktivních Bluetooth připojení. Po spárování synchronizace probíhala, ale upozorňování na zprávy jsem raději vypnul. V menu jsem si aktivoval položku zaznamenávat zdravotní údaje, to zahrnuje průběžné měření srdečního tepu, ale zkrátí to výdrž baterie a tak jsem nabíjel průměrně jednou za 5 dní. Líbila se mi funkce měření krevního tlaku pro lidi, kteří mají problémy s tlakem může být velmi užitečná. Funkce sport naznačuje, že je náramek určen aktivním lidem a obsahuje záznam chůze, běhu a lezení. Díky vodotěsnosti dle normy IP67 vydržel náramek všechny moje provozované sportovní aktivity. Hodinky nemají GPS čip, tak trasu zaznamenávají jen odhadem, což pro běžný přehled stačí. Potěšilo mě, že lze nastavit budík.

Niceboy X-fit active - Senzor
Niceboy X-fit active – Senzor

Hodnocení testera

Nejvíc mě zajímala funkce horolezectví, že by náramek zaznamenal nastoupené metry? Jal jsem se jí testovat v prudké svahu, ale rozdíl od běhu jsem nezaznamenal. Spuštění režimu aktivity nabízí i samotná aplikace, proto jsem ve stejný moment spustil měření i v ní. Překvapilo mě, že po skončení aktivity jsem v přehledu našel obě 2 a každá s jinými údaji. Telefon mi zaznamenal převýšení a náramek tepovou frekvenci. Porovnával jsem měření náramku při běhu spolu se svými GPS hodinkami, náramek naměřil zhruba o 2 kilometry méně na trase dlouhé 12 km, tepovou frekvenci zaznamenali stejně. Rozdíl mezi aktivitami vidím spíš v ikonce v soupisu než v měření. Náramek se pohybuje v nižší cenové kategorii, proto od něj nelze očekávat profesionální detailní statistiky, které nabízejí dražší zařízení a myslím že na přehled o nachozených kilometrech, statistikách spánku, tepové frekvence a záznamu aktivit stačí. Oproti jeho o něco levnějšímu bráchovi X-fitpolo (který jsem testoval loni) nabízí mnohem více.

Niceboy X-fit active - Běh
Niceboy X-fit active – Běh

 

Nejnověji Niceboy® vstoupil na trh s ucelenou řadou gamingového vybavení, která se ihned po uvedení stala bestsellerem. Důkazem sebejistého postavení značky Niceboy je rovněž fakt, že se stala hrdým partnerem České fotbalové reprezentace pro roky 2020 – 2021.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: