RECENZE Saucony Hurricane ISO 5 – maximální pohodlí a stabilita

RECENZE Saucony Hurricane ISO 5  – maximální pohodlí a stabilita

Parametry

Značka Saucony
Celé jméno recenzovaného výrobku Saucony Hurricane ISO 5
Pro jaký povrch je bota vhodná Silnice, Běžný přírodní terén
Pro jaký druh běhu je bota vhodná Rekreační běh, Vytrvalostní trénink, Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra)
Hmotnost 320 g
Šněrování Klasické
Zpevnění klenby Ano
Sklon pata - špička 8 mm
Podpora nohy pronace
Infocena 4420 Kč
Dodává Display Me s.r.o.
Více info na www.saucony.com/en/home

Zaujalo mě

  • Prostorná špička
  • Perfektní odpružení
  • Maximální pohodlí
  • Stabilizace kotníku

Shrnutí recenze

Americká značka Saucony s více než stodvacetiletou tradicí a zkušenostmi je zárukou kvality. Po vyzkoušení několika značek běžeckých bot musím vyzdvihnout maximální pohodlí, kterým mě Hurricane ISO 5 okamžitě nadchly. Pro běh na silnici a zpevněném povrchu je pro mě osobně důležité dobré odtlumení nárazů, které šetří mé klouby a šlachy, a v tom tyto boty opravdu nezklamou. Díky výborné stabilitě a nadstandardnímu tlumení, které ale botě neubírá cit pro povrch vaší běžecké trasy, jsou za mě ideální volbou pro nekonečné kilometry podzimních a zimních objemových tréninků.

Materiál svršku, použitá membrána, prodyšnost

Svršek boty Hurricane ISO 5 disponuje systémem ISOFit, díky němuž optimálně obepne chodidlo a zamezí nechtěným otlakům. Široké kopyto boty poskytuje opravdu dostatek prostoru pro prsty. Oproti předchozí řadě bot Hurricane se boty dočkaly odlehčení zbytečných dalších vrstev v přední části boty, díky čemuž jsou boty nejen prodyšnější, ale také lépe sednou. Na první pohled zaujme masivní polstrování jazyku boty a kolem achilovky, které zajišťuje stabilitu a komfort i při delším výběhu. Jazyk je při bližším pohledu ve srovnání s jinými značkami opravdu masivní a tvoří větší část boty, než bývá v současné době standardem.
Vizuálně atraktivní svršek s barevně odlišenou podešví Everun doplňuje síťovina pro lepší odvětrávání. Příjemné klima v botě vydrželo jak ve 20 stupních za babího léta, tak během teplot klesajících k ránu téměř k nule. V teplejším počasí jsem neměl možnost boty vyzkoušet.

Odpružení boty, použité materiály v podešvi apod.

Pěnová mezipodešev, sahající od paty až ke konečkům prstů, díky technologii Everun poskytuje excelentní tlumení a má vysokou návratnost energie. Další tlumení zajišťuje přídavná třímilimetrová vrstva Everun topsole. Díky této dvojí porci tlumení má člověk v botě okamžitě pocit, jako by ji už měl prošlápnutou. Na druhou stranu pro milovníky lehkých svižných bot může mohutnější vzezření působit na první pohled maličko neohrabaně, s 320 g boty opravdu nepatří k nejlehčím kouskům na trhu. Taková porce tlumení je za mě ideální na delší kondiční běhy, objemový trénink nebo pokud vyloženě chcete šetřit klouby, na rychlé závodění bota podle mého není primárně určená. Ze své zkušenosti těžší váhové běžecké kategorie (90 kg) však podobnou tréninkovou botu doceňuji.

Zpevnění podélné klenby se hodí pro běžce s nadměrnou pronací

Podrážka, přilnavost, chování na mokrém povrchu apod.

Samotná podešev má mělký vzorek a tvoří ji inovativní odlehčená gumová vrstva – Crystal Rubber, která přispívá k lepší trakci a také má větší přilnavost a odolnost. Za mě zatím bez problému obstála jak na mokrém asfaltu, tak i při běhu v podzimním tlejícím listí nebo po lehčích terénních úsecích po lesních cestách. Při zrychlení jsem doposud bez ohledu na povrch neměl nikdy problémy s podkluzováním boty.

Podrážka vhodná na silnici a do lehkého terénu

Osobní zkušenost

Pokud hledáte botu pro vysokoobjemové tréninky v co největším pohodlí, jste na správné adrese. Důraz na velký komfort a nadstandardní tlumení je vidět již při prvním pohledu na botu. I po příjemných zkušenostech s podobným typem bot od jiných výrobců musím konstatovat, že v případě SAUCONY HURRICANE jsem byl překvapen zpracováním jazyka boty, a především příjemným materiálem výstelky kolem kotníku. Dosavadní příjemné chování bot při běhu mě jen utvrdilo, že v mém botníku budou stálicí.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Stenly

Čtyři a půl litru je celkem dost (ne že by to byla mezi značkami vyjímka), počkám až to bude „loňský“ model a bude pod tři. Všeobecně se nevyplatí kupovat horké novinky, ale raději rok staré modely.

Komentáře jsou uzavřené.