RECENZE sluchátek Audictus Adrenaline 2.0

RECENZE sluchátek Audictus Adrenaline 2.0

Parametry

Značka Audictus
Celé jméno recenzovaného výrobku Audictus Adrenaline 2.0
Typ techniky Sluchátka
Doba provozu 5 h
Materiál 1 Aluminium | ABS
Hmotnost 17 g
Barevné varianty Barevné varianty: černo-stříbrná
Údaje výrobce 1 Druh baterie: vlastní akumulátor
Údaje výrobce 2 Počet akumulátorů nebo baterií: 1
Údaje výrobce 3 Konektivita: Micro USB
Výbava 1 Bluetooth 4.1
Výbava 2 Bezdrátová komunikace s počítačem
Výbava 3 přenosové pásmo 20 - 20000 Hz
Výbava 4 dynamika reproduktorů 98 dB
Výbava 5 impedance reproduktorů 16 Ohm
Infocena 1110 Kč
Dodává Audictus
Více info na audictus.com/

Zaujalo mě

  • Spolehlivé zachycení v uších
  • Jednoduchost ovládání
  • Kvalitní zvuk

Shrnutí recenze

Sluchátka jsou v krabici uložena v hezkém kruhovém pouzdru, do kterého se kromě nich vleze i nabíjecí kabel a přídavné nástavce do uší. Takže při minimálním rozměru a dobré odolnosti pouzdra máte jednoduše vše potřebné s sebou.

Hlavní část recenze

Uchycení v uších

V tomto bývám docela náročný uživatel. Zdaleka ne všechny typy sluchátek mi sedí a často proto volím spíše obroučkové zavěšení za ucho. Toto je u Adrenaline 2.0 vyřešeno minimalisticky a zároveň vcelku spolehlivě přidáním jakési gumové podpěry. Správné zanesení sluchátek do uší sice vyžaduje malou praxi a není ostudou si to nejprve párkrát zkusit před zrcadlem, odměněni však budete tou nejlepší stabilizací v uchu, kterou tato sluchátka mohou poskytnout. Uchycení v uchu naopak neprospívá velikost sluchátek. Ty jsou totiž v rozměru od ušní pěny až po magnet na druhém konci skutečně dlouhá, vyčnívají z ucha a zhoršují stabilitu v uších. Magnety umožňují pohodlnější nošení mimo uši při pouhém zavěšení kolem krku, na druhou stranu lehce zvyšují jejich hmotnost.

Ovládání

Ovládání je umístěno na kabelu mezi sluchátky, jeho velikost a hmotnost jsou minimální, nicméně opět pro lepší stabilizaci a menší poletování kolem krku mi zde chybí sponka k upnutí na triko. Jiné modely bezdrátových sluchátek takovouto vychytávku mají a skutečně se hodí. Jinak na pouhých třech tlačítkách toho ovladače si zvýšíte či snížíte hlasitost (při krátkém stisknutí +/-), posunete o skladu vpřed či vzad (při dlouhém stisknutí +/-), zapnete či vypnete sluchátka (při dlouhém stisknutí tlačítka uprostřed) či skladbu pozastavíte (při krátkém stisknutí tlačítka uprostřed). Skvěle vyřešeno vše potřebné.

Zvuk

Subjektivně se mi zvuk vycházející ze sluchátek jeví jako velice kvalitní, rozsah hlasitosti je rozhodně dostačující a pěnové nástavce do uší redukují okolní hluk. Pro náročnější čtenáře: byla přidána podpora pro kodek aptX. Ten umožňuje větší nezávislost na kvalitě zvuku získané ze zdroje signálu. Díky tomu budou dobrá sluchátka s aptXem znít skvěle i při připojení k levnějším smartphonům. Audictus Adrenaline 2.0 navíc využívá pokročilé technologie redukce šumu založené na systému CVC 6.0.

Srovnání ovladače Adrenaline a Adrenaline 2.0

Srovnání ovladače Adrenaline a Adrenaline 2.0

 

Parametry

Výrobce udává výdrž baterie cca 5 hodin při plném nabití za 2 hodiny. Toto se shoduje i s mým pozorováním a nutno dodat, že je to na scéně bezdrátových sluchátek solidní výdrž. Voděodolnost ve standardu IPX4 jsem trochu neplánově otestoval, když jsem sluchátka zapomněl v kapse běžeckých kraťas a pral je hodinu na čtyřicet. Sluchátka přežily bez náznaku újmy. Také příjem signálu je velice dobrý. Když jsem v posilovně nechal mobil na běhátku, tak ještě v šatně jsem přijímal zvuk bez jakýchkoli zadrhávání, šumů či kazů.

Jakou jsem měl se sluchátky zkušenost

Adrenaline 2.0 je skvělým přítelem těch, co milují pohyb a zvuk zároveň. Rozhodně se jedná o daleko komfortnější přístroj než jakákoli běžná „kabelová“ sluchátka. Voděodolnost, skvělý příjem signálu i solidní výdrž jsou pak dalšími příjemnými bonusy.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: