Reebok All Terrain Super 3.0 – elita krosových bot pro Spartan Race

Reebok All Terrain Super 3.0 – elita krosových bot pro Spartan Race

Parametry

Značka Reebok
Pro jaký povrch je bota vhodná Náročný přírodní terén, Bahno
Pro jaký druh běhu je bota vhodná Závod
Hmotnost 220 gramů g
Šněrování Speciální tkaničkový systém, tkaničky neprochází botou ani jazykem ale drží na separé gumovém vázacím systému, je novinkou a hodnoceno rozporuplně, spíš ale negativně.
Zpevnění klenby Klenba je zpevněna technologií Rock Guard, které je dostatečné, někteří by ale možná ocenili i silnější zpevnění v oblasti kotníku, které je spíše slabší.
Sklon pata - špička 5mm
Infocena 2 499 - 3 000 Kč
Dodává Reebok

Zaujalo mě

  • Technologie Rope Pro
  • Odtékací kanálky
  • Prodyšnost

Shrnutí recenze

Vývojový tým Reeboku představil nový vylepšený model jejich úspěšné a oblíbené boty Reebok Super Terrain 3.0, vhodné zejména pro překážkové dráhy jako jsou spartan nebo gladiátor race. Vývojáři vyslyšeli přání a stížnosti běžců a botu ještě víc vylešili.

Materiál svršku, použitá membrána, prodyšnost

All Terrain jsou velmi prodyšné a lehké, svršek je bezešvů s tkaninou Ripstop, která zvyšuje životnost a odolnost materiálu, bota by vám tak měla vydržet alespoň sezonu závodů nebo i mnoho opravdu náročných tréninků.

Materiál je vyroben synteticky z textílie a síťoviny.

Odpružení boty, použité materiály v podešvi apod.

Bota je solidně odpružená, obsahuje mezipodešev ze speciálního materiálu CMEVA, který slouží pro odpružení a tlumení nárazů.

Podrážka, přilnavost, chování na mokrém povrchu apod.

All Terrain skvěle poslouží například v bahně. Jejich podrážka z gumy má již typické agresivní gumové gripy, vyvinuté pro lepší přilnavost a odraz.

Osobní zkušenost

All Terrain mají gumové drapáky Dura Grip, tentokrát vylepšené oproti předchozímu modelu, který měl často potíže s trháním, v tomto tedy Reebok vyslišel stížnosti a zlepšil materiál.

Další výhodou je prvek Rope Pro který je  pro Reebok All Terrain specifický. Začíná na podrážce a pokražuje z boku boty. Jsou to malé gumové drapáčky, které se budou hodit  zejména pro lezení.

Dalším ze specifických prvků jsou odtékací kanálky, opět vylepšené oproti původní verzi. Ty se budou hodit hlavně v mokru, vodě a bahně. Voda vám nezůstane nepříjemně v botě a nebude vám zatěžovat nohu ale odteče ven. V minulosti se tento prvek setkal s rozporuplnými reakcemi, pokud vám ale nevadí trocha pozůstalých nečistot, pak odtékání nepochybně oceníte.

Další informace

Zápory:

–          Malá opora kotníku

–          Samostatný šněrovací systém

–          Nedostatek zpevnění materiálu v rizikových místech, zejména kolem kotníku

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: