Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Vrchol přichází už tuto sobotu! Rock Point – Horská výzva uzavře letošní 8. ročník na Pálavě. Opět v Mikulově, kde se loňská premiéra vydařila, připravili pořadatelé oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu slavnostní vyhlášení celkových vítězů nedávno uplynulého ročníku.

Předpověď počasí je nám nakloněna

„Nerad bych to zakřiknul, ale předpověď počasí, která dělá prakticky celou akci, je nám nakloněna. Loni, kdy jsme na Pálavě vyhlašovali poprvé, jsme měli podmínky natolik fantastické, že to pro všechny účastníky byla nezapomenutelná akce. Tuto sobotu rosničky hlásí zcela jasno a krásných dvaadvacet stupňů, což je skutečně luxusní, takže nejen závod, ale i následná afterparty s hudbou, občerstvením a spoustou vína po vyhlášení bude stát za to, a ten, kdo nedorazí, udělá obrovskou chybu,“ zve na Pálavu Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Víno, ženy, běh

Stejně jako v loňském roce i tentokrát pořadatelé ohlašují nadstavbový závod heslem – víno, ženy, běh. V rámci uplynulého ročníku na běžce čekalo pět závodních horských destinací po celém Česku a vždy tři délky tras. Ti nejlepší z každé kategorie se sejdou o víkendu na Moravě u slavnostního vyhlášení. Ještě před ním ale pořadatelé připravili zmíněný „oddychový“ běh na závěr pro širokou veřejnost a všechny milovníky pohybu v přírodě.

Závod dlouhý 26 km nebo 13 km, který vede terénem nádhernou krajinou Pálavy. Více informací o závodě Rock Point – Horská výzva Pálava najdete v termínovce.

Na programu jsou dvě trasy

Na programu jsou dvě běžecké distance – Long (26 km) a Short (13 km). Obě vlny odstartují v pravé poledne z mikulovského Amfiteátru pod Turoldem. Na longisty čeká trasa ve tvaru osmičky, když se běžci vydají přes Svatý kopeček a Starou horu do Klentnice. Zatímco krátká trasa se stočí přes Stolovou horu zpět k Mikulovu, Long pokračuje na smyčku pod Děvín, Dívčí hrady až k Dolním Věstonicím a pak přes Horní Věstonice, Sirotčí hrádek a Stolovou horu do cílového Mikulova.

Na trase jsou dvě občerstvovací stanicev Klentnici (9. km) a v Horních Věstonicích (17,5. km). Časový limit je stanovený na 8, resp. 6 hodin. „Závod je vypsaný pro jednotlivce, dvojice i dogtrekaře a stále je možné přihlásit se na místě v amfiteátru pod Turoldem v den konání, tedy v sobotu od 7:00 do 10:00 hod.. Vůbec není podmínkou jakákoli účast na předchozích závodech. Zúčastnit se může opravdu každý, kdo nechce tak krásný den promarnit doma u televize. Tak dorazte,na Pálavě bude legrace,“ zve do Mikulova k bonusovému závodu Rock Point – Horské výzvy ředitel Pavel Zitta.

Zkušenosti čtenářů

Hanka35

No to zní dobře, opakují se běhy každoročně když to situace dovolí? A je třeba po doběhnutí závodů nějaký program s ochutnávkou vín a nějakým programem? Oblast Pálavy mám moc ráda a taky mám ráda víno. A docela mě zajímá jestli by se na události dali zakoupit nějaké láhve vína třeba jako tady http://vinigrandi.cz/ myslím od místních ale klidně i zahraniční ochutnávky, diky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: