Rock Point Horská výzva Jeseníky 2018: Steklý se Žaloudkem zkompletovali hattrick, vítězil i Vabroušek

Rock Point Horská výzva Jeseníky 2018: Steklý se Žaloudkem zkompletovali hattrick, vítězil i Vabroušek

Zlatý hattrick vybojovali na Rock Point – Horské výzvě Radek Steklý a Jan Žaloudek. Dvojice už potřetí za sebou zaběhla nejrychlejší čas na královské trase Long a v tuto chvíli je už jasné, kdo je králem letošního ročníku na nejprestižnější distanci.

Jakákoli zastávka seriálu Rock Point – Horská výzva má tři závodní trasy – Long, Half a Short. V Jeseníkách měly distance délku 64 km, 38  km a 14 km. Nejprestižnější kategorie startuje vždy za pět minut půlnoc a je vypsaná pouze pro dvojice. Jak už to v Jeseníkách bývá tradice – běžci v noci vybíhali za deště a v porovnání s předchozími dny i za výraznějšího ochlazení. Teploměr klesnul pod patnáct stupňů. Královskou trasu ovládla zmíněná dvojice z Eleven Run Teamu Radek Steklý a Jan Žaloudek. Ti na zdolání potřebovali jen lehce přes sedm hodin.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Vyhráli jsme třikrát za sebou a to jsme si přáli

„Pršelo jemně, pro nás nebylo ani teplo ani zima. Na běh to bylo akorát. Na počasí se vymlouvat určitě nemůžeme,“ podotkl spokojeně Radek Steklý. „Pršet přestalo až na nějakém čtyřicátém kilometru, ale horší byla mlha. Museli jsme si hlídat každý krok a nemohli jsme do toho dát tolik,“ vysvětlil kolega Žaloudek, proč se dvojici nepodařilo doběhnout pod plánovaných sedm hodin. „Jsme ale šťastní. Vyhráli jsme třikrát za sebou a to jsme si přáli. Bylo to těžké, měli jsme krize a jednu chvíli jsem v to už ani nedoufal, ale jak jsme doběhli, všechno přestalo bolet a je nám dobře,“ uzavřel vítěznou štaci Steklý.

Jedná se o oblíbený závod v horském běhu a trekingu, který se koná v Jeseníkách. Závod je součástí seriálu Rock Point – Horská výzva. Více informací o závodu Rock Point – Horská výzva Jeseníky najdete v termínovce.

V dogtrekingu zvítězil výborný Vlastimil Vágner

Vítězové nakonec o dvě minuty vylepšili loňské maximum nejrychlejšího dogtrekaře z Plzně Vlastimila Vágnera. Ten tentokrát s fenou Zoui doběhl na celkové druhé příčce jako zlatý muž kategorie dogtreking. Na celkové prvenství mu chyběla čtvrt hodina. „Závod byl těžký. Zase byla mlha a někde na dvacátém kilometru jsem si nakopl patu a od té doby mě bolela celá noha, takže pro mě to bylo na tři ibalginy,“ svěřil se Vlastimil Vágner, lídr průběžného hodnocení mezi dogtrekaři na Longu.

Jeho partnerka Dominika Slavotínková pak zvítězila mezi dogtrekařkami za osm a čtvrt hodiny, když za sebou nechala o více než hodinu druhou Lucii Pichrtovou. Stejně tak suverénní byla i vítězná dámská dvojice Lucie Samcová, která jde s Veronikou Martínkovou s přehledem pro celkové prvenství. „Kdyby nebylo té mlhy, užily jsme si závod mnohem více. To mlíko bylo místy neprůhledné,“ našla jen drobnou vadu na kráse vítězného závodu Martínková.

V mix týmech to byl boj až do samotného cíle

Zatímco ve všech kategoriích na Longu měli vítězové jasnou převahu, v mix týmech to byl boj až do samotného cíle. Lukáš Hlavička s Ivanou Hrdličkovou přiběhli s náskokem necelých dvou minut před druhou mix dvojicí Klárou Mirvaldovou a Dominikem Chlupáčem. Na Rock Point – Horské výzvě přitom startovali vůbec poprvé a cílem probíhali mimořádně vysmátí. „Běh má být sranda a my se o to snažíme. Jindy je to těžší a tak snadno to nejde, ale dnes jsme doběhli opravdu s úsměvem. Byla to naše premiéra a myslím, že po této ochutnávce možná nezůstaneme u jediného sousta,“ slíbila návrat na „Výzvu“Ivana Hrdličková.

Na trase Half zvítězili Petr Vabroušek se synem Filipem

Na třech trasách se mezi sebou poměřili běžci v takřka dvaceti kategoriích. Jednoznačně nejsledovanější byla střední trasa Half, na kterou už dopředu ohlásil svůj start nejúspěšnější český triatlonista Petr Vabroušek se svým devatenáctiletým synem Filipem. Ti nakonec trasu zaběhli ve vítězném čase za slabou tři a půl hodinu. „Pro Filipa to byl dvakrát tak dlouhý běh než doposud běžel, ale kdybych na něj měl čekat ještě nějaké dva tři roky, už by na mě mohl být až příliš rychlý. Teď jsme se trefili do toho bodu, že jsem ho v první půlce ubrzdil, abych mu v té druhé neutekl. Na tuhle příležitost čekám nějakých pět let. Jeto jeden ze závodů, které jsem si v životě užil vůbec nejvíc,“ zářil pyšný otec Petr Vabroušek, který spolu se svým synem běžel historicky poprvé.

Závod jsem si s tátou užil a jednou bych chtěl sám vyhrávat dlouhé běhy

„Filipa jsem nikdy do ničeho nenutil. Všichni čekali, že ho budu nutit od pěti let sportovat, ale já si počkal až když v patnácti sám řekl, že chce běhat. Je to čistě jeho rozhodnutí,“ vysvětlil postoj rozumného otce legendární triatlet. A syn mu jeho přístup oplácí. „Žádný tlak na sebe jsem nikdy necítil. Ani tady. Závod jsem si s tátou užil a jednou bych chtěl sám vyhrávat dlouhé běhy, čím delší, tím lepší,“ svěřil se Vabroušek junior, když prozradil, že triatlon ho nijak neláká, zatímco běh si oblíbil a navíc inklinuje k lezení v horách.

Do Jeseníků dorazilo na čtvrtou z pěti bodovaných zastávek seriálu RockPoint – Horská výzva na osm set běžců, kteří překonali celou řadu osobních výzev. Někteří navíc překonávali i traťové rekordy. Nad výkonem Tomáše Hudce z Prahy zůstal rozum stát. Je vůbec jediný, kterému se střední trasu podařilo zvládnout pod tři hodiny. „Když jsem viděl, jak Tomáš vybíhá prudké schody k přečerpávací nádrži na Dlouhých stráních, nestačil jsem se divit. Jako jediný je dal v tahu a bez jakéhokoli zastavení. Nahoře pak jako na kole přehodil na těžší převod a valil dál. Byl to mimořádný výkon,“ pochválil vítězného muže na Halfu ambasador závodu a legendární běžec Zbyněk Cypra.

Ani tentokrát nechyběl benefiční Pochod s Mixitkou

Také v Jeseníkách nemohl chybět nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, který se šel pro Lukáška Bílého. Mladý chlapec nakonec získá příspěvek na svojiléčbu ve výši 7 760 korun.

Na programu letošního seriálu je už jen poslední bodovaná zastávka v Krkonoších (21.-22.9.). „V Peci pod Sněžkou sice uzavřeme bodovanou část, ale v říjnu bude následovat ještě šestý nadstavbový závod na Pálavě, kde proběhne i celkové vyhlášení letošního ročníku. Stále je tedy na co se těšit a stále je tu mnohomotivací překonávat vlastní výzvy,“ zve na další zastávky Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Výsledky

Long Muži

1. ELEVEN RUN TEAM – Radek Steklý + Jan Žaloudek  7:03:34

2. Vlastimil Vágner (dogtreking)  7:18:46

3. MAGNA tým – Michal Černý + Martin Pagáč  7:54:20

Long Ženy

1. Dominika Slavotínková (dogtreking)  8:12:03

2. Madeja Sport Ostrava – Lucie Samcová + Veronika Martínková  8:56:12

3. Lucie Pichrtová (dogtreking)  9:35:09

Long Mix

1. Duopack ČéHá – Lukáš Hlavička + Ivana Hrdličková  8:01:44

2. Velký špatný – Dominik Chlupáč + Klára Mirvaldová  8:03:26

3. Hobby Runners – Magdaléna Čejková + Radek Dvořák  8:17:14

Half Muži

1. Tomáš Hudec  2:54:22

2. Michal Vokrouhlík  3:06:22

3. Daniel Roško  3:18:23

Half Ženy

1. Jana Kakáčová (dogtreking)  3:48:54

2. Hana Přádková 4:06:42

3. Jana Martinů (dogtreking)  4:18:33

Half Mix

1. Sýkora Running – Mária Sýkorová + Karel Sýkora  4:20:46

2. GEEZERRUN – Lenka Haramulová + Radim Šikling  4:24:14

3. David a Terezka – Veronika Kusá + Martin Kusý  4:31:26

Short Muži

1. Jan Havran (dogtreking)  1:10:41

2. Hynek Škrabal  1:11:14

3. Jiří Kubíček  1:12:11

Short Ženy

1. Martina Trojáková  1:26:16

2. Kristina Běloušková  1:31:16

3. Michaela Mrázková  1:31:59

Short Mix

1. LAGI Team – Michal Michalik + Klara Seberová  1:40:37

2. ToMa – Markéta Kaňková + Tomáš Hospr  1:41:31

3. Alpsport – Ježek na kopci – Tomáš Wrona + Eva Wronová  1:43:24

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: