Rock Point – Horská výzva letos více trailově

Rock Point – Horská výzva letos více trailově

V novém kabátě letos odstartuje sedmý ročník Rock Point – Horské výzvy.  Pětidílný seriál horských běhů a trekingu pro širokou veřejnost totiž dostává nové, velmi atraktivní trasy. Ubyly asfaltové pasáže a naopak přibyly oblíbené trailové.

Pořadatelé se snažili populární sérii běžeckých závodů v horském prostředí opět posunout do vyšší kategorie a zvýšit její atraktivitu i prestiž. Běžci se poprvé na start postaví koncem května v Beskydech, aby následně každý měsíc až do podzimu poznávali ta nejkrásnější zákoutí českých hor. Tour skončí v září v Krkonoších. Letošní rok se navíc nese v duchu hesla: Dej Výzvu!

Prohlédněte si další fotografie k článku…

„Každý rok se snažíme být více a více profesionální, aby závodníci měli co nejlepší komfort, zázemí, ceny, ale hlavně, aby si odváželi nezapomenutelné zážitky. Snažíme se účastníkům naslouchat. I když není snadné zavděčit se každému, neustále pracujeme na tom, abychom se zlepšovali. Na vývoji tras se proto podíleli zkušení běžci znalí regionu,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Letos se Rock Point Horská výzva poběží v těchto termínech. Registrace a propozice najdete přímo na stránkách seriálu www.horskavyzva.cz.

26. – 27. 5. – Beskydy
30. 6. – 1. 7. – Krušné hory
21. – 22. 7. – Šumava
11. – 12. 8. – Jeseníky
22. – 23. 9. – Krkonoše

Atraktivní trailovou podobu vtiskl závodům zkušený běžec Tomáš Bystřický, který se přímo aktivně podílel na přípravě tras v Krušných horách a na Šumavě. Svůj podíl na celkovém vzhledu a pojetí má i náčelník horské služby Šumava Michal Janďura.

Pořadatelský tým musel dokonce pohnout s původní termínovkou. Podle prvotních plánů měla letošní série začít už v dubnu na Šumavě, ale nakonec odstartuje koncem května v Beskydech. „V dubnu na Šumavě opravdu není možné připravit tak atraktivní trasu. V podstatě by to bylo ještě horší než loni a to samozřejmě nikdo nechtěl. Troufám si říct, že šumavská zastávka byla loni tou nejslabší. Teď se její podoba hodně změnila. Běžci nyní Šumavu poznají jinou, pěknou a náročnou, a osobně budu velmi rád, když si ji přijdou zkusit,“ těší se na novou podobu Tomáš Bystřický a současně nastiňuje, na co se závodníci mohou těšit. „Trať se poběží v opačném směru. Zatímco loni se do cíle sbíhalo z Pancíře, letos se začne výběhem. Rámcová podoba zůstala zachovaná, ale místa jsou propojena lepšími cestami. Určitě se nám podařilo o zhruba padesát procent stáhnout asfalt. Jsou tam prakticky jen nezbytné přeběhy. Těm se nedá zcela vyvarovat, ale sám se na letošní závod těším,“ popsal změny Bystřický.

Spojení s druhým nestorem a vyhlášeným českým ultraběžcem Zbyňkem Cyprou jistě potěší také mnohé účastníky. Zbyněk Cypra, který vyhrál i čtyřiadvacítku v Koutech nad Desnou, která je pořadatelskou nadstavbou seriálu Rock Point – Horská výzva, bude zkušeně dohlížet na moravskou část série v Beskydech a Jeseníkách. „Máme odběhanou slušnou porci kilometrů, a nebojím se říci, že za ta léta už víme, co závodník potřebuje, takže se společnými silami budeme snažit, aby účastníci Rock Point – Horské výzvy měli co nejlepší běžecké podmínky a to po všech stránkách. Běhání není jen o tom vyběhnout, běhání musí bavit a dělat radost, i když to často hodně bolí,“ podotkl s úsměvem odborník na slovo vzatý Zbyněk Cypra.

Registrujte se ještě dnes

Seriál tak odstartuje v Beskydech (26. – 27. 5.), pokračuje se v Krušných horách (30. 6. – 1. 7.). Šumava je třetí v pořadí (21. – 22. 7.). Následovat budou Jeseníky (11. – 12. 8.) a sérii uzavřou Krkonoše (22. – 23. 9.). „Přestože jsme šumavský závod jen přesunuli, stále je mezi zastávkami spoustu času a několik týdnů volna. Nikomu by to nemělo příliš narušit přípravu a já jsem přesvědčený, že ta změna za to stála,“ řekl ředitel seriálu Pavel Zitta. Do všech pěti závodů série Rock Point – Horská výzva se už účastníci mohou přihlásit. Na webu www.horskavyzva.cz jsou zveřejněné kompletní informace včetně nových tras k prohlédnutí.

Zásadní novinkou je vypsání kategorie dvojic na všechny tři přichystané trasy. Pořadatelé se tak vracejí k původní myšlence, jen s tím rozdílem, že na trasách Short a Half budou soupeřit spolu s dvojicemi také jednotlivci. Koncepce nového ročníku Rock Point – Horské výzvy se tudíž nemění. Pět závodních zastávek v pěti horách Česka vždy se třemi délkami tras – Short, Half a Long – o průměrných délkách 16, 31 a 68 kilometrů. Na každé distanci budou soutěžit muži, ženy, dogtrekaři a dogtrekařky a dvoučlenné týmy s možností kombinace mix. Kategorie jednotlivců chybí jenom na Longu. „Důvodem je zajištění bezpečnosti na dlouhé trase. Ta bude jako každý rok startovat pět minut před páteční půlnocí. Starty ostatních kategorií budou opět během sobotního dopoledne. Chybět nebude ani nesoutěžní Pochod s Mixitkou, který si udrží svůj benefiční charakter,“ připomněl Pavel Zitta.

Dej výzvu!

Nový ročník odstartuje s novým mottem – Dej Výzvu! – a také s novým symbolem prstů do „viktorky“, který bude zdobit propagační materiály i památeční trika. Rock Point – Horská výzva tedy dál naplňuje svou myšlenku – pomoci široké veřejnosti najít důvod ke zdravému pohybu. „Naší snahou je přimět veřejnost trochu si rozproudit krev v žilách. Každý si může najít svoji vlastní výzvu. Každý výkon se počítá. Nejde jen o čas a vítězství. Vždyť v uplynulém roce s námi několikrát šla třeba i téměř osmdesátiletá paní Marie Dokladalová. Měli jsme tu slepého běžce. Přesně tito lidé všem ukazují, že limity má každý ukryté jen sám v sobě a každý je může překonat. Chceme i nadále motivovat. Vstaňte z gauče a DEJTE VÝZVU!“ burcuje ředitel série Pavel Zitta, který se s novými trasami těší na start nového ročníku.

Logo Horská výzva

Rock Point – Horská výzva 2017

Seriál Rock Point – Horská výzva se v Česku pořádá již sedmým rokem. Původní myšlenka závodů v trekkingu po horách se rychle dostala do fáze, kdy tratě většina závodníků běhá. Na každé z pěti zastávek je možné se zúčastnit jedné ze tří délek trati – SHORT, MEDIUM a LONG. První dvě kategorie jsou vypsané také pro jednotlivce, trasy long pouze pro dvojice. Registrace a propozice najdete na www.horskavyzva.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: