Rozhovor s Emelií Forsberg o letošní sezóně i pořádání Tromso Skyrace

Rozhovor s Emelií Forsberg o letošní sezóně i pořádání Tromso Skyrace

Hvězda světového skyrunningu Emelie Forsberg v letošní sezóně pokračuje ve skvělých výkonech. Kromě toho letos podruhé pořádala vlastní závod Tromso Skyrace v Norsku, který mnozí hodnotili jako jeden z nejtěžších, ale také nejkrásnějších závodů ve světové skyrunningové sérii vůbec.

Nedávno Emelie předvedla neuvěřitelný výkon na zbrusu novém skyrunningovém závodě Salomon Glen Coe Skyline 2015 ve Skotsku, kde dokázala konkurovat i mužům a doběhla na druhém místě celkového pořadí. Emelie byla tak hodná a poskytla nám krátký rozhovor. Zeptali jsme se jí nejen na průběh letošní sezóny, ale také na její zkušenosti s pořádáním prvního skyrace v Norsku zařazeného do světové série.

Svět Běhu: Ahoj Emelie! Tvoje sezóna probíhá skvěle. Nedávno jsi zazářila na Salomon Glen Coe Skyline 2015. Jak se Ti závod líbil? Hádám, že hodně – skoro jsi vyhrála i v absolutním pořadí!

Emelie Forsberg: Glen Coe Skyline jsem si opravdu hodně užila. Přiznám se, že jsem tento závod původně neměla v plánu. Když jsem se ale o něm dozvěděla více, nemohla jsem odolat!

Svět Běhu: Před Glen Coe jsi strávila nějaký čas na severu Evropy v Norsku, kde jsi spolu s Kilianem organizovala Tromso Skyrace. Jaký to byl zážitek – nejen závodit, ale závod vidět i z pohledu organizátora? Slyšel jsem, že to byl neuvěřitelně náročné, ale zároveň se jednalo opravdu o pravý horský závod!

EF: Je to pravda, terény kolem Tromso jsou nádherné. Byla to pro mě skvělá zkušenost, nejen závodit, ale vidět závod i očima organizátora. A to i přesto, že je s tím hodně práce a starostí. Odměnou nám je ale pohled na všechny závodníky, kteří s úsměvem na rtech probíhají cílem a vědí, že dokázali něco velkého!

Mount Marathon mě donutil trénovat rychlost

Svět Běhu: Co považuješ za dosavadní vrchol Tvé letošní sezóny? Když pomineme Tromso Skyrace.

EF: Určitě Mount Marathon na Aljašce. Byl to neuvěřitelný zážitek. Musela jsem se alespoň trochu zaměřit na trénink kratších distancí, protože se jedná o dost rychlý závod. Mít možnost poznat tak skvělou komunitu horského běhání, jaká na Aljašce je, bylo prostě skvělé.

Svět Běhu: Emelie, mockrát díky, i za všechny fanoušky horského běhání v Česku. Poslední otázka – jaké jsou tvoje závodní plány na podzim?

EF: V září se chystám opět do USA na The Rut 50k a následně do Španělska na Ultra Pirineu. Možná Limone a pár menších závodů. No a pak už zase přijde zimní sezóna! 🙂

Svět Běhu: Emelie, ještě jednou díky! Přejeme Ti zdraví a hodně úsměvů do zbytku sezóny!

Prohlédněte si video o letošním Tromso Skyrace:

Tromsø Skyrace week end 2015 from TromsoSkyrace on Vimeo.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: