RunTour míří do Ostravy a přivítá i fotbalové hvězdy Baníku Ostrava

RunTour míří do Ostravy a přivítá i fotbalové hvězdy Baníku Ostrava

Loni byl ostravský závod nováčkem v kalendáři běžeckého seriálu Česká pojišťovna RunTour, letos už se ale řadí mezi stálice, které útočí na vyprodání kapacity. Do zaplnění 1250 dospělých míst zbývá rovná stovka. Mezi běžci se objeví i ostravské fotbalové ikony Martin Lukeš a Karel Kula.

Trať povede mezi monumentálními věžemi

„V minulém roce si běžci moc pochvalovali prostředí vítkovických železáren, takže tam letos zamíříme znovu. Přímo mezi pece umístíme zázemí závodu a trať provedeme mezi monumentálními věžemi. Věříme, že si to běžci opět skvěle užijí,“ má jasno Michal Štýs z organizačního týmu RunTour.

Že se loňská premiéra v Ostravě povedla, dokazuje i letošní zájem účastníků. „Do vyprodání startovního pole nám zbývá sto běžců, takže se zdá, že se nám podaří zaplnit i šestý letošní běh,“ těší se Štýs, který láká také na osobnosti, které se mezi běžce přijdou podívat. „Máme slíbenou účast fotbalových ikon z Ostravy Karla Kuly a Martina Lukeše. Dorazit by měla i moderátorka televize Nova Inna Puhajková,“ prozrazuje organizátor.

Závod v areálu Dolní oblasti Vítkovic je na programu v sobotu 12. září. Registrace odstartují v 8.30 hodin, v 10.30 vyrážejí na trať dětské běhy a od 12 hodin startují dospělí, a to nejdříve na 5 km a o hodinu později na 10 km.

Více informací včetně možnosti přihlášení najdete na www.run-tour.cz.

Propozice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: