Saar Challenge – trailový závod osamělou přírodou Žďárských vrchů

Saar Challenge – trailový závod osamělou přírodou Žďárských vrchů

Dne 23. září se v Hlinsku v Čechách, v městě na úpatí Žďárských vrchů, uskuteční 3. ročník trailového závodu Saar Challenge. Tento trailový závod napříč krajinou Žďárských vrchů nabízí svým účastníkům možnost pokořit tento stále opomíjený přírodní klenot v samém srdci České republiky.

Saar Challenge nabídne tři trasy, které se od sebe liší svou délkou a obtížností

Nejdelší a nejextrémnější je dlouhá 64 kilometrů. Závodník při ní nastoupá více než 1 350 výškových metrů a pokoří nejvyšší místa Žďárských vrchů. Samozřejmě i vrchol nejvyšší – pověstných Devět Skal. Pro tuto trasu je navíc vypsána i soutěž dvojic, a to pro kategorie muži, ženy a mix. Další dvě trasy jsou dlouhé 39 a 21 km a i na nich si neodpočinete. Čeká Vás terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy, ale hlavně minimum asfaltu.

Podívejte se na další fotografie k článku…..

Jedná se o trailový závod, který vede úchvatnou a nedotčenou krajinou Žďárských vrchů. Více informací o Saar Challenge najdete v termínovce.

Místní osamělá kopcovitá krajina představuje skrytý přírodní klenot v srdci České republiky

Ideou závodu je zprostředkovat běžcům čistý sportovní zážitek a navrátit je k samé podstatě běhu. „Naším cílem není masová akce, jde nám o to, aby závodník pocítil souznění sebe sama s okolní přírodou, proto jsme omezili počet startujících na 200“, dodává ředitel závodu Jakub Jaroš. Dále čekejte krásnou trať, dobré občerstvovačky, kvalitní systém kontrol, pěkné zázemí a rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se soupeři mohli adekvátně poměřit.

Vloni startovalo na všech tratích více jak 150 běžců. Nejdelší trasy se loňského roku zúčastnil a dle očekávání ji i vyhrál náš přední ultramaratonec Štěpán Dvořák, který přislíbil svou účast i pro tento rok. Trasu o délce 64 km zdolal za 5:41. I jemu se závod moc líbil a již nyní figuruje na soupisce startujících.

Online registrace za výhodnější startovné končí 1. září. Ke startovnému letos závodník navíc dostane i dárek v podobě funkčních běžeckých ponožek s logem závodu. Možné je přihlásit se i v den konání závodu.

Více na stránkách závodu www.saarchallenge.cz, kde se dozvíte další podrobné informace včetně propozic, map a pravidel. Neváhejte a přijeďte, těšíme se na Vaši účast.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: