Saar Challenge – trailový závod přírodou Žďárských vrchů

Saar Challenge – trailový závod přírodou Žďárských vrchů

V tradičním termínu 19. září se uskuteční 6. ročník trailového běhu přírodou Žďárských vrchů – Saar Challenge, tedy Žďárská výzva. Žďárské vrchy mají své osobité kouzlo, především v této době doznívajícího babího léta. Místní kopcovitá krajina je jedinečná ve své zvlněnosti, osamělosti, navíc nabízí krásné výhledy na nedotčenou krajinu, zkrátka je to naprosto ideální místo pro běhání v přírodě.

Závodníci si v rámci závodu mohou opět vybrat ze tří tras, které se liší svou vzdáleností i obtížností

Nejdelší trasa bude mít 70 kilometrů se součtem stoupání 1500 m, střední vzdálenost měří 44 kilometrů, půlmaraton 21,2 kilometrů. „Trasy vloni prošly úpravami, aby se absolutně minimalizovaly asfaltové úseky. To se myslím povedlo a doopravdy více terénem už to zde nejde,“ uvedl pořadatel Jakub Jaroš. Na trati Saar Challenge Vás čeká terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy.

Start závodu

Ideou závodu je zprostředkovat běžcům čistý sportovní zážitek a navrátit je k samé podstatě běhu

Naším cílem od počátku není uspořádat masovou akci, jde nám o to, aby závodník pocítil souznění sebe sama s okolní přírodou a pocítil to, co běžce spojuje. Můžete se těšit na krásnou trať, skvělou atmosféru, dobré občerstvovačky, pěkné zázemí, teplou sprchu, pozávodní stravování od profesionálů na sportovní stravování Jídelny Pohanka, rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se mohli se soupeři adekvátně poměřit a v neposlední řadě krásné ceny a poháry.

Jedná se o trailový závod, který vede úchvatnou a nedotčenou krajinou Žďárských vrchů. Více informací o Saar Challenge najdete v termínovce.

Novinkou jsou letos vložené soutěže o hodnotné ceny

Na nejdelší trase se mohou všichni bez rozdílu věku poprat o běžecké hodinky Garmin Fenix 6 a Foreruner 245 a na všech třech trasách ten, kdo nejrychleji zdolá prvních 1500 metrů, získá doplňky stravy v hodnotě pět tisíc korun. V neposlední řadě si běžec může zvolit prémiové startovné, kde za 200,- obdrží sportovní výživu v hodnotě 800,-. Ke startovnému navíc každý závodník získá krásný plecháček od hlavního partnera HUDY Pardubice.

Oproti loňsku je letos největší zájem o nejdelší trať

Vloni startovalo na všech tratích 197 běžců. Přihlášen je tak jako každoročně i Štěpán Dvořák, který je znám nejen svými extrémními běhy – například přeběh Československa z východu na západ (přes 1000 km nonstop).

Na trati

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: