Saar Challenge – trailový závod přírodou Žďárských vrchů

Saar Challenge – trailový závod přírodou Žďárských vrchů

V tradičním termínu na konci babího léta dne 21. září se uskuteční již 5. ročník trailového závodu osamělou krajinou Žďárských vrchů Saar Challenge. Žďárské vrchy mají své osobité kouzlo. Místní kopcovitá krajina je jedinečná právě ve své zvlněnosti, osamělosti, navíc nabízí krásné výhledy, zkrátka je naprosto ideální pro trailové běhání.

Závodníci si v rámci závodu vybírají ze tří tras, které se liší svou vzdáleností i obtížností

Letos pořadatelé zapracovali na dalších vylepšeních tratí. „Cílem je absolutně minimalizovat asfaltové úseky,“ uvedl pořadatel Jakub Jaroš. S tím souvisí i to, že tratě budou delší. Nejdelší trasa bude mít 70 kilometrů se součtem stoupání 1500 m (vloni 66 km), střední vzdálenost bude měřit 44 kilometrů, půlmaraton 21,2 kilometrů. Na trati Saar Challenge Vás čeká terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy.

Jedná se o trailový závod, který vede úchvatnou a nedotčenou krajinou Žďárských vrchů. Více informací o Saar Challenge najdete v termínovce.

Ideou závodu je zprostředkovat běžcům čistý sportovní zážitek

Naším cílem od počátku není uspořádat masovou akci, jde nám o to, aby závodník pocítil souznění sebe sama s okolní přírodou a pocítil to, co běžce spojuje. Můžete se těšit na krásnou trať, skvělou atmosféru, dobré občerstvovačky, pěkné zázemí, teplou sprchu, pozávodní stravování od profesionálů na sportovní stravování Jídelny Pohanka, rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se mohli se soupeři adekvátně poměřit a v neposlední řadě krásné ceny a poháry.

Vloni startovalo na všech tratích více jak 150 běžců. Oproti loňsku je letos největší zájem o nejdelší trať. Přihlášen je tradičně i Štěpán Dvořák, který nedávno přeběhl Československo z východu na západ (přes 1000 km nonstop).

Ke startovnému každý závodník navíc získá kvalitní multifunkční šátek BUFF od hlavního partnera HUDY Pardubice.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: