Skandální odhalení na Třeboňském maratonu: skupina běžců nedoběhla do cíle. Pomozte! (+dementi pořadatelů závodu)

Skandální odhalení na Třeboňském maratonu: skupina běžců nedoběhla do cíle. Pomozte! (+dementi pořadatelů závodu)

Říjnový Třeboňský půl/maraton dopadl zdánlivě výborně: krásná trasa, skoro 2000 běžců, parádní atmosféra. Už v podvečer se však na historické náměstí vkradla tajemná tíseň: časový limit 6.5 hodiny nestihla početná skupina běžců. A nejen to, nedoběhli do cíle ani do setmění a nepodařilo se je najít ani během rozsáhlé noční pátrací akce.

(Níže najdete vyjádření pořadatelů Třeboňského půl / maratonu)

Pořadatelé se snažili celou věc ututlat, ale bystrou redakci Světa běhu jen tak někdo neošálí.
Odhalili jsme, že noční pátrací akce probíhala jen naoko, převážně v třeboňských barech. Začali jsme tedy pátrat sami.
Situace se ukázala záhadná i tím, že osoby blízké pohřešovaným se buď vůbec neozvaly nebo je jejich reakce podivná. Podle startovní listiny se postrádají tito běžci:

Jarmila Kaštanová, 38 let. Kontaktovali jsme jejího manžela, který nám sdělil, že „Jestli neshodila aspoň tři kila těch svých špeků, tak ať si tam běhá klidně celý rok a domů se nevrací.“

Také Gejza Javor, který běžel v rámci programu Vězeňské služby „Pomáháme dlouhodobě odsouzeným“, se neobjevil v cíli.

Jana Lípu na maraton jako dárek přihlásila jeho manželka, což jeho blízké dost překvapilo, protože jsou v ostrém rozvodovém řízení. Bratr pohřešovaného běžce se svěřuje: „Honzu to dost překvapilo, má slabé srdce a nikdy nesportoval, ale přijal to. Radila mu, ať se před tím dělením majetku manželů proběhne v přírodě.“

I podnikatel Vladimír Dub dostal startovné na maraton nečekaným darem: od Volodimira Piskunina, který mu dluží několik milionů korun.

Jde o spiknutí? Pomáhají organizátoři Třeboňského maratonu „zmizet“ nepohodlné běžce?

Pokud víte o dalším pohřešovaném účastníku Třeboňského maratonu, napište nám!

Třeboňský půl / maraton se koná 24.10. 2020. Bojkotujte ho a neregistrujte se na těchto stránkách.

Kdo nevěří, ať tam běží.

redakce www.SvetBehu.cz

Vyjádření Třeboňského půl / maratonu k článku Světa běhu

Dementujeme nactiutrhačskou zprávu Světa běhu a všechno popíráme.
Je sice pravda, že někteří běžci se ztratili, ale už jsme je našli!

Jan Lípa objeven!
Pohřešovaný běžec Jan Lípa, který se před 30 dny ztratil na trase Třeboňského půl/maratonu, doběhl právě dnes do cíle. Svůj dlouhý běh komentoval: „Běželo se mi super, tak proč bych zastavoval.

Vladimír Dub se našel!
Také pohřešovaný Vladimír Dub, který před 30 dny vyběhl na trasu Třeboňského půlmaratonu, dnes doběhl … do Litoměřic.

Neběželo se mi dobře,“ řekl nám k tomu, „ale vzpomněl jsem si na heslo Emila Zátopka „Když nemůžeš, přidej“ a tak jsem tedy přidal a pak znovu a znovu a to mě nutilo běžet pořád dál, až jsem tedy doběhl do Litoměřic. No nevím, proč do Litoměřic, nejsem odtud, jen jednou jsem tady přestupoval na vlak.“ 

Také Jarmila Kaštanová, kterou uvádí Svět běhu ve svém článku, je zpět doma u svého manžela, který ji po převážení rád vpustil do domu.

Gejza Javor strávil na občerstvovací stanici na 40. kilometru skoro hodinku. Účastníci Třeboňského půl / maratonu vědí, že na této občerstvovačce bylo připraveno šampaňské s jahodami. Gejza Javor toho bohatě využil a poté, co šampaňské došlo odběhl na trasu … bohužel však opačným směrem než měl a tak běžel 40 kilometrů zpátky. Závod nedokončil v limitu, ale po propuštění se plánuje zúčastnit znovu. Doufejme, že v roce 2045 ještě Třeboňský půl / maraton bude existovat.

Pořadatelé Třeboňského půl / maratonu

Zkušenosti čtenářů

Běžkyně

Dobrý den,

opravdu je nutné k propagaci používat archetyp šovinistického, despotického manžela a ženy, která běží maraton, jen kvůli tomu, aby pro manžela zhubla? Podle mého se to dá i o něco vkusněji.

Kitty
Běžkyně:

Myslím, že ona neběží, aby zhubla. Jen on chce, aby proto běžela, ale jaká je její motivace není jasné. Tedy z tohoto článku vyplývá, že on je blb, zatímco ona je pozitivní, protože aspoň běhá.
Je to tedy genderově nevyvážené, ale v neprospěch mužů 🙂
Ale myslím, že tento článek nebyl míněn vážně a neměl by se tak brát ani rozebírat.

Jan
Běžkyně:

Doufám, jste to myslela jako sarkazmus..

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: